Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2017, 19:33   #1
kaziukas
ford::average
 
Imię: Angeloss
Zarejestrowany: 27-11-2016
Skąd: Małopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16 V
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie kąty koła tył

Witam,oj naczytałem się sporo o kątach i nie do końca podpowiedzi były rozwiązaniami dobrymi,u mnie wewnętrzne strony opon są wyząbkowane i to też powodowało głośną prace opon.Po wymianie na inne szum się uspokoił. Ale do rzeczy,nie szukałem mech. tylko diagnostę z prawdziwego zdarzenie i takiego znalazłem który potrafi coś powiedzieć o kątach,po wjechaniu na szarpaki ustaliliśmy zużycie tulejek na wahaczu dolnym poprzecznych -kościach..Na dolnym wahaczu tym co leży sprężyna jest śruba mimośrodowa do regulacji ale czego katów, czy zbieżności też. [ inna sprawa ,że zakres regulacji jest skończony,a czy się urwią to się okaże ] Innych śrub mimośrodowych do regulacji zbieżności nie ma,zatem tu można regulować pochylenie kąta koła.Zobaczymy co dalej jak wymienię tkz. kości.Dam znać- Ford Focus MK1 sedan.

kaziukas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 19:51   #2
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: kąty koła tył

Witam

Na tylnej belce nie ma regulacji kąta poch.koła.Śruby mimośrodowe służą tylko do regulacji zbieżności.Wadą tych śrub jest ich szybkie zapiekanie w tulejach.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 21:02   #3
kaziukas
ford::average
 
Imię: Angeloss
Zarejestrowany: 27-11-2016
Skąd: Małopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16 V
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: kąty koła tył

Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Na tylnej belce nie ma regulacji kąta poch.koła.Śruby mimośrodowe służą tylko do regulacji zbieżności.Wadą tych śrub jest ich szybkie zapiekanie w tulejach.

pozdrawiam
kto ma jeszcze taką pewność ,że to tylko do regulacji zbieżności,niebawem sie okaże. Ale jedno co mi gościu powiedział i z tym należało by się zgodzić to ,to że po wymianie wszelakich wahaczy dokręcać ich należy na kołach opuszczonych do podłoża,mają w takim położeniu być dokręcone w jakim pracują ,inaczej występują naprężenia i szybsze zużycie.Mech. o tym nie wiedzą i tak nie robią.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaziukas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2017, 08:48   #4
RAFIXX
ford::advanced
 
Avatar RAFIXX
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 TDCi Duratorq 109KM DPF-był
Rocznik: 2005 Ledwo dotarty 350tyśKM +
Postów: 267
Domyślnie Odp: kąty koła tył

Ja mam Koło pochylone górą do środka i nie mogę znaleźć przyczyny czemu. Za to odpowiada górny drążek bez regulacji. Nawet siedzące sprężyny zawieszenia wyglądają inaczej między sobą. Te Koło też ząbKuje Ale dopiero po 30tyś km + a wizualnie pochylone mocno. nic nie widać żeby było krzywe z elementów.
RAFIXX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2017, 09:55   #5
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: kąty koła tył

Mechanicy specjalista od fordów wie nawet więcej.
Tuleje poziome generalnie skręca się pod obciążeniem.

Śruby od zbieżności są, katy ustalone na sztywno o ile tuleje są dobre w wahaczach
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2017, 13:47   #6
kaziukas
ford::average
 
Imię: Angeloss
Zarejestrowany: 27-11-2016
Skąd: Małopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16 V
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: kąty koła tył

Załóżmy że tak jest jak mówisz z tą zbieżnością a i ten temat nauczy mech. dobrej roboty [nie tylko będziesz pan zadowolony]. logicznie myśląc jak sam. zjeżdża z podnośnika to nie wszyscy maja dodatkowo ' kanał' by dokręcać pod obciążeniem-kasują forse i jazda dalej.

Bump:
Cytat:
Napisał RAFIXX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam Koło pochylone górą do środka i nie mogę znaleźć przyczyny czemu. Za to odpowiada górny drążek bez regulacji. Nawet siedzące sprężyny zawieszenia wyglądają inaczej między sobą. Te Koło też ząbKuje Ale dopiero po 30tyś km + a wizualnie pochylone mocno. nic nie widać żeby było krzywe z elementów.
pojedz do 'mądrego ' diagnosty na szarpaki i niech tam Ci sprawdzi tylne tulejki w wahaczach,sam zobaczysz gdzie i które są wywalone.W moim przypadku koło latało jak "zamek w karabinie Pawlaka" w tylnym wahaczu poprzecznym -tkz. kościach

Bump: dodam jeszcze ,że czyszczę i psikam WD40 wszystkie śruby 1X dziennie,obstukuje młotkiem by lepiej było je odkręcić i regulować i nie urwać,a na ile to poskutkuje to zobaczymy,w wahaczu poprzecznym tuż przy kole jest nakrętka przyspawana do wahacza i tam spodziewam się problemu z odkręceniem śruby. [Ale na to tez mam plan awaryjny}na razie czekam na "
kości".
kaziukas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2017, 15:14   #7
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: kąty koła tył

Cytat:
Napisał kaziukas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załóżmy że tak jest jak mówisz z tą zbieżnością a i ten temat nauczy mech. dobrej roboty [nie tylko będziesz pan zadowolony]. logicznie myśląc jak sam. zjeżdża z podnośnika to nie wszyscy maja dodatkowo ' kanał' by dokręcać pod obciążeniem-kasują forse i jazda dalej.
To kowal nie mechanik. Ja się tego nauczyłem na swoim aucie w wieku 16 lat jak sobie wymieniłem tuleje i opuszczając auto zerwały się na moich oczach.

Śruby od poprzecznego mogą nie puścić i zbieżności. WD nie pomoże bo nie dojdzie do środka tuleii
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2017, 15:37   #8
RAFIXX
ford::advanced
 
Avatar RAFIXX
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 TDCi Duratorq 109KM DPF-był
Rocznik: 2005 Ledwo dotarty 350tyśKM +
Postów: 267
Domyślnie Odp: kąty koła tył

Nie mam luzów w zawieszeniu. nic mi nie stuKa i nie rzuca tyłem wcale. Nikt nic nie może wykryć
RAFIXX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2017, 16:41   #9
kaziukas
ford::average
 
Imię: Angeloss
Zarejestrowany: 27-11-2016
Skąd: Małopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16 V
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: kąty koła tył

Cytat:
Napisał RAFIXX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam luzów w zawieszeniu. nic mi nie stuKa i nie rzuca tyłem wcale. Nikt nic nie może wykryć
a kto Ci to sprawdzał albo czym sprawdzałeś,na podnośniku luzów nie będzie bo wszystko się naprężyło tylko na kołach ,długim śrubokrętem lub " łyżką" [no widelcem też nie] wyczujesz ten luz wkładając pomiędzy tulejki i wahacze,i ruszając nim.
kaziukas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2017, 17:55   #10
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: kąty koła tył

Witam

Przy wymianie wahaczy na tylnej belce,wahacza górnego i dolnego,należy ustawić je na tzw.wysokość konstrukcyjną.Ostatnią czynnością jest montaż sprężyny.Niewielu tak robi.Większość idzie na skróty,po łepkach i kasa.Najważniejsze jest dla większości, aby klienta zafakturować.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.