Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2006, 07:03   #21
barylkaq
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Lublin
Model: ---
Silnik: ---
Rocznik: 1998
Postów: 398
Domyślnie

ehh ja juz niewiem, filtr moze i jest ale gazownicy chyba uwazaja ze takie spalanie gazu nie jest jego winą. Jak znajdę chwilę czasu to zrobię zdjęcie telefonem ale niewiem czy bedzie dobrej jakości ...

na razie wymienilem świece ...

__________________
FORD MONDEO I 2.5 V6 + LPG - WERSJA EXECUTIVE 96R. -HATCHBACK-

BYŁO PIĘKNE ...
barylkaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2006, 13:20   #22
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

Filtry są dwa fazy lotnej oraz płynnej. po 17 tyś nie ma szans ,zeby filtr wyśadł
napewno jesli nie zmienialeś to wymień filtr powietrza bo on powoduje mulenie i wieksze spalanie.

18l przy 2.0 na odcinkach 3km to jeszcze nie tragedia ale juz sporo .


zrób sobie eksperyment zanim ruszysz zagrzej śilnik na PB aż ci sanie odpuści albo przy najmniej ze 2 min i przełącz na gaz zanim ruszysz. i zobacz po 100km (dzielonych po te 3km) ile ci wejdzie . dlamnie jest wszystko ok bo jesli ci w trasie spalanie jest ok to innej przyczyby nie ma niż zimny silnik.

Na zimnym silniku gaz się nie rozpręży i przelatuje przez reduktor więc go mega dóżo idzie, nawet śilnik go nie zdąży spalić i wyplówa w rurę LPG stań za autem jak bedzie zimne i zobacz czy nie śmierdzi gazem (gazem a nie spalonym gazem).

Bo jak masz juz silnik rozgrzany to jedziesz na oparach bo się gaz rozpręża.

zobacz też jak masz rozgrzany śilnik pod maskę i sprawć czy ci reduktora nie zamrarza bo wtedy bedzie oznaczało ,że masz zapowietrzony układ chłodzenia, i wtedy też gaz się nie rozpreży

[ Dodano: 2006-05-12, 14:23 ]
Malinka, posprawdzaj to co ci napisałem i powiedz to bedziemy dalej myśleć ale sadze ,że juz niebedzie o czym bo pewnie przyvczyna jest w/w Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

17 tyś to tyczyło się do barylkaq,
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2006, 19:40   #23
Malinka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-12-2005
Skąd: Puławy
Postów: 7
Domyślnie

Parownik mam cieply wiec raczej nie jest uklad zapowietrzony, z rury wydechowej nie czuc gazu ale jest bardzo duzo pary a nawet kapie woda, filtr powietrza wymieniany pol roku temu. Tej metody z rozgrzanim silnika i dopiero jazda nie sprawdzalem.
Malinka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2006, 19:58   #24
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

Malinka, no bo wsumie to się powinno odpalać z pb i jak się rozgrzeje wrzócac na LPG wiec zobacz to bedziemy wiedziec czy to wina instalaci (ustawień) czy krótkich odcinków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2006, 06:48   #25
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie

Pinki, a gdzie w instalce II gen. jest filtr fazy lotnej :fcp13 Coś Ci sie pokićkało,dwa filtry są w sekwencji,
barylkaq, wstaw tą fotkę to Ci powiem gdzie masz filtr :fcp4
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2006, 08:26   #26
Malinka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-12-2005
Skąd: Puławy
Postów: 7
Domyślnie

Odpalam zawsze na Bp ale automat przelacza go na gaz przy 2000 obrotow. Po odpaleniu na Bp ile mam poczekac zanim przelacze go na gaz zeby sprawdzic spalanie?
Malinka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2006, 13:33   #27
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Najlepiej tyle, żeby wskazówka temperatury silnika weszła przynajmniej na białe pole. Tyle, że pół drogi będziesz miał przejechane wtedy na Pb. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2006, 22:01   #28
barylkaq
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Lublin
Model: ---
Silnik: ---
Rocznik: 1998
Postów: 398
Domyślnie

u mnie spalanie juz chyba powraca do normy po wymianie świec i zaklejeniu dziurki w uszczelce ... na razie po 100 km pali w mieście ok 15 l więc jest ok. Później napiszę ile przejadę na całym baku ...
__________________
FORD MONDEO I 2.5 V6 + LPG - WERSJA EXECUTIVE 96R. -HATCHBACK-

BYŁO PIĘKNE ...
barylkaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2006, 22:24   #29
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
będziesz miał przejechane wtedy na Pb.
No to właśnie napisałem ,żeby barylkaq, zagżał autko pod domem zanim pojedzie to mu wyjdzie spalanie gazu na ciepłym silniku.

Cytat:
Napisał Assan
a gdzie w instalce II gen. jest filtr fazy lotnej
pomieszało mi się bo jak przeczytałem ,ze jest instalacia bez filtra to napisałem wersie rozszeżona oczywiście w II gen jest tylko ciekłej pod reduktorem koszt filtra ok. 8zł wymiana w BKZ gaz 30 ze spr. szczelności
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2006, 15:37   #30
barylkaq
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Lublin
Model: ---
Silnik: ---
Rocznik: 1998
Postów: 398
Domyślnie

ehh nadal mi pali ok 18l, na zbiorniku zrobiłem na trasie 215 km ... a wcześniej robiłem 300 km. Świece wymieniłem na nowe japońskie a potem jak sie okazało one się nie nadają bo gaz strzela i założyłem stare. Filtr stożkowy został umyty, przeczyszony i posmarowany odpowiednimi olejkami. Niewiem co mozna jeszcze zrobić aby przywrócić tamto spalanie ?! W czym może tkwić ten problem? (na regulacji byłem u gazownika, podpinał pod kompa i na kompie jest ok, a czemu mi tak pali to niewie, gaz gdzies ucieka czy co, na początku było dobrze ... a teraz ...) Pomocy!
__________________
FORD MONDEO I 2.5 V6 + LPG - WERSJA EXECUTIVE 96R. -HATCHBACK-

BYŁO PIĘKNE ...
barylkaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.