Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2015, 11:27   #1
franca8884
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-06-2014
Skąd: Tczew
Model: Ford Focus MK1 Seria 32
Silnik: 1.6 Zetec-SE 16 V 100 KM
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie 1.6 dławi się po wymianie odmy

[/B][/B]Witam

Jestem posiadaczem Focusa 1.6 16v Zetec-SE. Oczywiscie częsta przypadłość to odpowietrzenie skrzyni skorbowej, a wiec sprawdziłem przewody i co? oczywiście były peknięte dwa z trzech (wchodzące do trójnika). Zamówiłem części, odczekałem no i przyjechały. Wymieniłem soobie dzisiaj przewody i zaworek na nowe. Odpalam silniczek i obserwuje-na zimnym wszystko ok ładnie pięknie sobie mruczy no ale gdy już się rozgrzał to się zaczęło. Obroty w sumie ok na jałowym ale po dodaniu gazu zachowują się tak:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dodam że jeszcze nie zabierałem się za silniczek krokowy. Oprócz wymiany przewodów odpowietrzenia i zaworu skrzyni korbowej nie robiłem jeszcze nic. W zeszłym tygodniu wymieniłem swiece i kable bo się należało.
Czy miał juz ktoś taki kłopot po wymianie odmy?
Pozdrawiam

franca8884 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2015, 11:53   #2
waldek1221
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 22-05-2013
Skąd: Legionowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1,8 B(125)
Rocznik: 2009
Postów: 354
Domyślnie Odp: 1.6 dławi się po wymianie odmy

Może reset (odłączenie akumulatora) i ponowna adaptacja komputera.
waldek1221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2015, 12:49   #3
franca8884
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-06-2014
Skąd: Tczew
Model: Ford Focus MK1 Seria 32
Silnik: 1.6 Zetec-SE 16 V 100 KM
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.6 dławi się po wymianie odmy

Cytat:
Napisał waldek1221 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może reset (odłączenie akumulatora) i ponowna adaptacja komputera.
Zrobiłem adaptację silnika i jest o niebo lepiejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzięki Waldek1221! Teraz zauwazyłem, że mu obroty trochę na postoju po naciśnięciu hamulca falują, no i zdaża się, że podczas jazdy po naciśnięciu hamulca i (może choć nie na pewno) sprzęgła lub wrzuceniu na bieg jałowy, obroty kilka razy spadły do 600 wzrosły do ok 1200, po czym znów spadły do ponad 600 i wskoczyły na ok 800, a wiec obrazowo to takie wahania po czym się stabilizują. Może to być wina silnika krokowego?

Ostatnio edytowane przez franca8884 ; 23-05-2015 o 12:57
franca8884 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2015, 14:02   #4
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: 1.6 dławi się po wymianie odmy

przeczyść krokowca tylko odłącz aku i uważaj na uszczelkę.
Po czyszczeniu ośkę potraktuj np. WD
będzie git.
yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2015, 22:07   #5
franca8884
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-06-2014
Skąd: Tczew
Model: Ford Focus MK1 Seria 32
Silnik: 1.6 Zetec-SE 16 V 100 KM
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.6 dławi się po wymianie odmy

Cytat:
Napisał yaarofox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przeczyść krokowca tylko odłącz aku i uważaj na uszczelkę.
Po czyszczeniu ośkę potraktuj np. WD
będzie git.
Dzięki yaarofox za wskazówkę, jutro nie mam czasu ale w poniedziałek się tym zajmę. Zdejmę krokowca i potraktuję go benzynką 95 bo mam trochę odlanej na taka własnie okazje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Zauwazyłem, ze przez tą odmę spód obudowy filtra powietrza aż ocieka olejem. Olać to czy też powinienem wyczyścić tamte okolice, czyli zdjąć obudowę i przeczyścić a ew. zmienić filtr? Dodatkowo poducha silnika/skrzyni do wymiany (wali po budzie aż miło), łożysko koła przedniego, poprawka wydechu-trzeba heftnąc gdzieś w okolicach plecionki i zlokalizowac mały wyciek oleju (no chyba ze ciekło przez dziurawą odme). Jak się uporam to powinno być cacy, no chyba że jeszcze poprawki lakiernicze czyli ruda na drzwiach i nadkolach strona od kierowcy i autka jak noweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
franca8884 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2015, 08:33   #6
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: 1.6 dławi się po wymianie odmy

krokowca zalej benzynką i zostaw na chwilę niech odmięknie. Pędzelek w dłoń i wymyj wszystko dokładnie. W środku zawór na ośce powinien się przesuwać,ośkę pryśnij wd-poruszaj zaworkiem.
Jeśli masz usmarkaną obudowę to warto ją także wymyć i wymienić filtr powietrza (wewnątrz obudowy od str. silnika będzie syf -jest tam taki mały "filterek " z gąbki chyba).
yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2015, 12:59   #7
franca8884
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-06-2014
Skąd: Tczew
Model: Ford Focus MK1 Seria 32
Silnik: 1.6 Zetec-SE 16 V 100 KM
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.6 dławi się po wymianie odmy

No więc nastał ten dzień gdy podjąłem rękawice do walki z krokowcem. Poszedłem do foczki, zajrzałem w czelusci komory silnika i wydobyłem go. Nie był jakoś specjalnie zawalony nagarem, troszkę osadu było tylko na nim. Wyczyściłem go w benzynce, zamontowałem, podpiąłem aku, zrobiłem adaptacje komputera i....nic. Wciąż to samo. Nie mam już sił do mojej kochanej foki, wciaż walczę z obrotami. Silnik nadal ma 750 obrotów na postoju, podczas jazdy po wrzuceniu na luz spada do 800, podbija do 1200, spada do 780, podnosi do 1000 i znów spada na 750 (dodam, ze nei robi tak zawsze, czasem spada od razu do 750.
Podjechałbym do elektryka gdybym miał chociaż pewność, ze pomoże na bolączki Foczki, ale tej pewności niestety nie ma, bo znajac życie - a już 3 dekada za mną - to podejście mechaników jest takie, ze metodą prób i błedów powymieniać trzeba będzie połowę zawartości komory silnika. Niestety mój portfel nie jest tak zasobny, więc kolejny raz zwaracam się do Was drodzy miłośnicy foczek. Jeżeli mięliście podobne problemy byłbym wdzięczny za pomoc. Moja foka czeka na uzdrowienieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam
franca8884 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2015, 14:04   #8
franca8884
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-06-2014
Skąd: Tczew
Model: Ford Focus MK1 Seria 32
Silnik: 1.6 Zetec-SE 16 V 100 KM
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.6 dławi się po wymianie odmy

Dobra Panowie, znów kocham swoja Fokę!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Naczytałem się różnych internetów od samego rana(z reszta od tygodnia nic innego nie robię) i postanowiłem podjechać i kupić poduszkę skrzyni biegów czyli tzw. lizak. Podjechałem na kanał do mechanika, szybka wymiana i???? silnik pracuje z większą kulturą, nie ma drgań a co najwazniejsze puki co nie zaobserwowałem większych falowań - są nadal ale puki co dużo miejsze. Dodatkowo co jest jeszcze dziwne to przed wymianą miałem obroty rzędu 750 po włączeniu klimy a teraz są o prawie 100 większe...dziwna zalezność ale jednak coś jest na rzeczy skoro mit pojawiający się o lepszych obrotach po wymianie poduszki okazał się, że sam jestem jego naocznym świadkiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Będę z nimi nadal walczył ale mimow szystko jazda stała się o wiele przyjemniejsza.
Jeżeli chodzi o lizak to wstawiony został Topran i mimo, że jest to zamiennik, to mam nadzieję, ze na te 3 lata wystarczy.
Wciąż jetem ciekaw sugestii walki z falujacymi obrotami, więc jak coś chcecie dodać Panowie to śmiało, komentarze, sugestie i porady mile widziane.
Pozdrawiam brać FocusowąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
franca8884 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.