Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2020, 14:02   #11
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,014
Domyślnie Odp: Odpinany, wertykalny hak holowniczy

A Ford na swoich stronach oraz w instrukcjach obsługi podaje, że dla S-MAX i GALAXY są różnice zarówno w długościach belek, jak i w rozstawie otworów montażowych.

Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2020, 17:31   #12
danek7902
ford::average
 
Avatar danek7902
 
Imię: DANIEL
Zarejestrowany: 01-04-2008
Skąd: KROSNO
Model: Mondeo MK4/ S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 66
Domyślnie Odp: Odpinany, wertykalny hak holowniczy

Cytat:
Napisał sowa_galaxy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danek7902 wlasnie dlatego pytam tutaj na forum bo ja tez sprawdzalem po nr i w koncu zglupialem 😐🤕 Przegladajac Allegro znalazlem zwykle haki nie odpinane i wg sprzedajacych pasuja one do smaxa i galaxego🤔 Tak czy inaczej wielkie dzieki za pomoc🙂 Dzis jade na szrot zobaczyc jaki hak jest w smaxie rozbitku i w jakim stanie....jak bedzie wszystko ok to biore bo razem z oryginalna wiazka chca €70 😁 jak zamontuje to dam znac czy pasowal bez problemu 🙂
Kula haka czy to numer 307293 czy 307299 są IDENTYCZNE!!! Sprawdzone dokładnie. Myślę ze belka również jest identyczna bo smax jest tylko krótszy ale szerokość jest identiczna i płyta również (podłużnice tył do których montujesz belkę)
danek7902 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2020, 18:06   #13
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,014
Domyślnie Odp: Odpinany, wertykalny hak holowniczy

Czyli instrukcja obsługi, w której belki haków dla S-Max i Galaxy są dokładnie rozrysowane i podane są wymiary (w tym otworów montażowych) oraz oficjalne katalogi Forda KŁAMIĄ? @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , wiesz na pewno, że oryginalne belki haków są takie same, czy tylko "myślisz, że są"?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2020, 14:56   #14
danek7902
ford::average
 
Avatar danek7902
 
Imię: DANIEL
Zarejestrowany: 01-04-2008
Skąd: KROSNO
Model: Mondeo MK4/ S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 66
Domyślnie Odp: Odpinany, wertykalny hak holowniczy

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli instrukcja obsługi, w której belki haków dla S-Max i Galaxy są dokładnie rozrysowane i podane są wymiary (w tym otworów montażowych) oraz oficjalne katalogi Forda KŁAMIĄ? @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , wiesz na pewno, że oryginalne belki haków są takie same, czy tylko "myślisz, że są"?
Tak jak pisałem co do belek nie mam 100% pewności , ale kule też mają inne oznaczenia i numery a są IDENTYCZNE co do milimetra!!! Być może też tak jest z belkami. Jak montowałem hak osobiście to w podłużnicach w smaxie są jeszcze dodatkowe otwory i może w te właśnie otwory montowane są śruby belki w galaxy. Dlatego na papierze są inne numery belek, ale i kuli są inne numery a pasują zamiennie.
Jedyne wyjście to porównać na żywo dwie belki. Ale tak jak pisałem kule haka pasują zamiennie wbrew temu co pisze w katalogach. W temacie kuli haka tak katalogi KŁAMIĄ.

Bump: Acha dodam jeszcze że belka z mondeo mk4 KOMBI również pasuje do smaxa a katalog podaje inaczej. Jedynie kula haka od mondeo mk4 jest dłuższa. W tym przypadku również katalogi swoją drogą a rzeczywistośc swoją.
danek7902 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.