Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2021, 13:14   #1
Robse
ford::amateur
 
Imię: Rob
Zarejestrowany: 17-09-2020
Skąd: 3City
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 7
Domyślnie Świst, szum powietrza - przednia szyba ???

Witam.

Pacjent: Ford Escape 2017, 2.0B
Problem: dziwny szum, świst powietrza dochodzący z lewego górnego rogu szyby przedniej (w przybliżeniu)
Szum zaczyna się kiedy prędkość podchodzi pod 100km/h a przy prędkościach powyżej 140 km/h szczególnie na dłuższych trasach powoduje aż bol głowy i zagłusza radio. Dźwięk trudno zlokalizować, wydaje się ze źródło jest w górnym rogu szyby przedniej przy kierowcy ale nie czuć tam żadnego przepływu powietrza. Czemu przednia szyba jest podejrzana ? Dlatego ze świst zanika na jakiś czas po użyciu spryskiwaczy. Wygląda to tak - załączam spryskiwacz, wycieraczki machną 2 razy jak to normalnie przy czyszczeniu szyby i na około 1-2 min jest spokój a potem wszystko od nowa. Ciekawostką jest to ze przy deszczu i pracujących wycieraczkach świst utrzymuje się cały czas, jednak użycie spryskiwaczy zatrzymuje ten szum na chwile, tak jakby to płyn ze spryskiwaczy miał jakieś szczególne właściwości, inne niż woda deszczowa. Szyba przednia była zbita i wymieniana przez handlarza u którego kupiłem samochód w Polsce (jeszcze dotąd sypia mi się kawałki szkła czasami) Podejrzewam ze być może została wymieniona na szybko, może gdzieś nie doszedł klej.
Pytanie: może ktoś miał podobna sytuacje - jak najlepiej, najprościej sprawdzić szybę czy gdzieś nie przepuszcza ? Próbowałem sprężonym powietrzem dmuchać od zewnątrz ale z marnym skutkiem. Jedyne co mi przychodzi do głowy teraz to udać się gdzieś do warsztatu autoszyb i poprosić o wycięcie tej szyby i przyklejenie raz jeszcze. Ciekawe tylko czy taki warsztat jest w stanie wyciąć szybę nie uszkadzając jej tak aby była zdatna do ponownego wklejenia ??
Może ktoś z was zmagał się z podobnym problemem i może się podzielić doświadczeniami ??

Pozdrawiam

Robse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2021, 17:11   #2
Orzel75
ford::average
 
Avatar Orzel75
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 29-12-2020
Model: Kuga AWD
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Świst, szum powietrza - przednia szyba ???

Karcher powinien sobie poradzić z wykryciem nawet niewielkiej dziury w uszczelce, byle szyby nie oderwało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
Orzel75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2021, 17:42   #3
Danilowski
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-09-2020
Skąd: Białystok
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 34
Domyślnie Odp: Świst, szum powietrza - przednia szyba ???

Sprôbuj obkleić szybę od strony kierowcy taśmą klejącą i przejechać się,

Nie wiem czy coś to da bo jak znajdujesz kawałki szkła to szyba oberwała dosyć mocno i mogła ,, zwichrować" ramę , a handlarz maskując uszkodzenie wkleił tylko szybę
Mam nadzieję ze się z tym mylę
Danilowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2021, 20:24   #4
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Świst, szum powietrza - przednia szyba ???

Cytat:
Napisał Danilowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprôbuj obkleić szybę od strony kierowcy taśmą klejącą i przejechać się,

...a handlarz maskując uszkodzenie wkleił tylko szybę
Mam nadzieję ze się z tym mylę
jeśli sypią się kawałki szkła to możliwe, że oberwała też boczna szyba a handlarz nic o tym nie powiedział Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robse sprawdź sobie po vinie co miałeś uszkodzone i będziesz miał jasność jeśli chodzi o szybę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co do oklejenia taśmą kolega może mieć rację, ale przy okazji sprawdź czy ta uszczelka od szyby jest przyklejona do słupka, bo może faktycznie przez odklejoną uszczelkę śwista wiatr.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2021, 01:10   #5
Robse
ford::amateur
 
Imię: Rob
Zarejestrowany: 17-09-2020
Skąd: 3City
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 7
Domyślnie Odp: Świst, szum powietrza - przednia szyba ???

Tak, z ta tasma to calkiem niezly pomysl. Musze jednak poczekac chyba na nieco cieplejsza i suchsza pogode. Uszczelki boczne przylegaja na calej dlugosci a z tego co ogladalem na youtube (wymiana przedniej szyby w escape) to pelnia one raczej funcje dekoracyjne bardziej i zamykaja co najwyzej otwory w profilu slupkow szyby przedniej. Normalnie klej jest nakladany na cala szybe do okola wiec przedmuch przy dobrze nalozonym kleju nie powinien sie zdarzyc. Chyba ze wiatr dostaje sie do tych profili i to powoduje dziwne odglosy ??? Anyway, jak okleje to dodatkowo tasma, to moze cos sie wyjasni. Dzieki za podpowiedz.
Robse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2021, 13:03   #6
OneHandsomeGuy
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2021
Skąd: Kraków
Model: Escape MK2
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 14
Domyślnie Odp: Świst, szum powietrza - przednia szyba ???

Dawaj znać, bo ostatnio faktycznie u siebie zauważyłem podobne objawy.
Tzn. może nie jest źle aż tak, żeby powodowało ból głowy lub zagłuszało radio, ale również ostatnio - szczególnie kiedy mocno wiało i padało - z okolic przedniej szyby wydawało mi się iż słyszalne były dziwne odgłosy - na pewno świst a podczas intensywnych opadów deszczu inne dziwne dźwięki których nawet opisać nie potrafię.

Jednakże po przejechaniu palcem wokoło nie czuć wilgoci, ani nie widać aby gdziekolwiek się dostawała.

Test karcherem (aczkolwiek podczas zwykłego mycia, nie wiem czy o to chodziło czy sugerujecie spryskiwanie np. z 10 cm itp.) nie wykazał nieszczelności...

Ah właśnie, przy okazji zobaczyłem dziwną rzecz - górna podsufitka kończy się u mnie kawałek przed szybą (0.5 cm - 1 cm), tak jakby nie zawija się pod nią, nie chowa. Trochę to wygląda jak wycięte nożem - ale może się mylę. Czy tak wygląda podsufitka oryginalnie, czy jednak powinna praktycznie dotykać szyby/chować się pod nią?
OneHandsomeGuy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2021, 18:18   #7
extreme
ford::beginner
 
Imię: TOMEK
Zarejestrowany: 14-09-2018
Model: FORD ESCAPE
Silnik: 1.6 182 KM
Rocznik: 2015
Postów: 24
Domyślnie Odp: Świst, szum powietrza - przednia szyba ???

Potwierdzam. Ja w moim też słyszę szum. Szyba oryginał więc może coś im nie pykło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
extreme jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2021, 13:33   #8
OneHandsomeGuy
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2021
Skąd: Kraków
Model: Escape MK2
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 14
Domyślnie Odp: Świst, szum powietrza - przednia szyba ???

Cytat:
Napisał extreme Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potwierdzam. Ja w moim też słyszę szum. Szyba oryginał więc może coś im nie pykło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szum byłby "do przeżycia" - w końcu auto to "SUV", wyższe niż moje poprzednie kombi, więc większa głośność jest akceptowalna.
Jednakże niestety w moim przypadku pojawiają się dodatkowe nieprzyjemne odgłosy - świst (takie jakby gwizdanie - przy ok. 110+ i usłyszane tylko przy opadach deszczu) a przy deszczu dźwięk, który ciężko opisać - takie jakby "pracowanie materiałów" - choć ten musiałbym zlokalizować i potwierdzić że to od szyby, bo wystąpił tylko raz aczkolwiek gdzieś przy górnej części szyby...
OneHandsomeGuy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2021, 12:22   #9
Tomi999
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-11-2020
Skąd: Mysiadło
Model: Mondeo mk5 + Escape 2017
Silnik: 2.0 TDCI + 2.0 EB
Rocznik: 2015 + 2017
Postów: 27
Domyślnie Odp: Świst, szum powietrza - przednia szyba ???

Cześć,
Prośba o informację, czy udało się usunąć nieprzyjemne odgłosy świszczenia.
W moim Escape 2017 pojawiły się odgłosy przy przekroczeniu prędkości 130 km/h z okolic przedniej szyby. Miałem wymienianą szybę przednią, ale przez 7-8 miesięcy było ok, a teraz pojawiły się bardzo irytujące i głośne dźwięki. Ostatnio dołożyłem osłonę podwozia z lewej strony, ale dźwięk, który się pojawił ni jak nie wskazuje na osłony podwozia.
Tomi999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2022, 13:56   #10
Radek80 08
ford::amateur
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 15-01-2022
Skąd: Połczyn Zdrój
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Świst, szum powietrza - przednia szyba ???

Witam ja mam oryginalną szybę i też słyszę dziwne dźwięki powyżej 140km
Radek80 08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.