Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2012, 18:43   #1
nikita33
ford::amateur
 
Imię: igor
Zarejestrowany: 10-12-2008
Skąd: Podlasie
Model: Focus MKII sport , Mondeo MK4, Focus MKII FL , ASTRA H 1,6, Grand scenic III
Silnik: 1,9 130km
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Parktronic nie działa kod blędu B1B48

Witam Szanowni Państwo niestety odświeżam kotleta , bo nigdzie na forum nie znalazłem odpowiedzi. Otóz sprawa wygląda tak - autko już takie kupiłem i nie zwracałem na to uwagi że to nie działa . Mam czujniki z przodu i z tyłu samochód z 10.2007 czyli z początku produkcji. Dioda z włącznikiem (ta przy ESP na tablicy) mruga 6 razy jest jeden długi pisk i nic po prostu nic. Ponieważ już trochę się tego uzbierało postanowiłem zrobić z tym porządek . Pojechałem na komputer i wyskoczył błąd/usterka B1B48 - lewy tylny zewnętrzny sensor - faktycznie wymontowałem go i okazało się że jest rozlazły( metalowy element oddzielił się od obudowy , zamówiłem przyszedł nowy wymieniłem i dalej to samo (nie wiem co jest grane), czy trzeba wykasować błędy na kompie ???


Proszę o pomoc - tylko proszę nie pisać jedź do serwisu oni to zrobią, bo nie o taką pomoc mi chodzi

P.S. jest to pierwszy z 2 problemów do rozwiązania (drugi to zapalająca się z nikąd i nagle kontrolka airbag - komputer wskazał bład w obszarze fotela pasażera, też nie mogę dojść o co chodzi)
A jak się komuś zapali kontrolka esp to mogę coś doradzić i opowiedzieć o niefachowości ASO. Klimę już też przerabiałem skończyło się na wymianie chłodnicy.

nikita33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 18:34   #2
Cezary73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Parktronic nie działa kod blędu B1B48

nikita33 udało Ci się coś zrobić z tym czujnikiem parkowania? Bo ja mam dokładnie to samo, też wymieniłem czujnik i dalej to samo się dzieje.
Cezary73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 18:40   #3
Misialek21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-07-2012
Skąd: Niepołomice
Model: Mondeo mk4/ Focus mk3
Silnik: 2.0/2.0
Rocznik: 2009/2016
Postów: 99
Domyślnie Odp: Parktronic nie działa kod blędu B1B48

Panowie wrocilem godzine temu z serwisu forda, mialem ten sam problem, po podpieciu pod komputer pokazalo sie cos i wywnioskowali ze czujniki sa ok a wiazka jest uszkodzona (skorodowana jak to nazwali ) , potrzebne byly 5 przewodow po 247 zł kazdy do wymiany ale zasugerowali ze ich pan super elektryk zrobi i poprostu uzyl temokurczki i kawalka kabla i zrobil to w 20 min za 220 zł.... czyli poprostu trzeba wjechac na kanal i przepatrzec przewody ktore ida do czujnikow i zobaczyc jak wygladaja, lub jechac na komputer i wymienic czujnik jessli jest uszkodzony...
__________________
Obecnie Mondeo MK IV 2.0 140 KM
Kiedys Mercedes w210 320 CDI, Audi A6 2.5 V6 S-Line, Honda Civic 5 gen. Vti, Honda Prelude 2.2 Vti
Misialek21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 18:51   #4
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: Parktronic nie działa kod blędu B1B48

Mam to samo tylko że z przednim narożnym czujnikiem, w 2 serwisach jak pytałem to mówili że po wymianie czujnika raczej trzeba wykasować błąd - ale dodali że nie jest to normą, czyli jak ktoś ma szczęście to wymieni czujnik i bez kasowania błędu będzie wszystko ładnie pikać.

Czy jak odłączycie od wiązki sam uszkodzony czujnik to działa parktronik? ewentualnie całą wiązkę przednią lub tylną z uszkodzonym czujnikiem.
__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h

Ostatnio edytowane przez kryzys ; 02-04-2013 o 18:52 Powód: F5
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 20:21   #5
Cezary73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Parktronic nie działa kod blędu B1B48

Misialek21 powiedz mi czy komputer w ASO pokaże która to wiązka, bo komputer u mechanika posiadającego oprogramowanie z licencję ale nie fordowskie pokazuje tylko błąd czujnika.
Cezary73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 07:44   #6
Misialek21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-07-2012
Skąd: Niepołomice
Model: Mondeo mk4/ Focus mk3
Silnik: 2.0/2.0
Rocznik: 2009/2016
Postów: 99
Domyślnie Odp: Parktronic nie działa kod blędu B1B48

Niemam pojecia bo nie widzialem wykazu bledow ale patrzylem w poczekalni przez ta szybe i widzialem ze podpieli pod komputer posiedzial chwile w aucie wysiadl i poszedl do serwisu i gosc mnei poprosil i poinformowal co jest grane, takze chyba pokazalo ze cos jest nie tak bo pod auto napewno nie zagladal....
__________________
Obecnie Mondeo MK IV 2.0 140 KM
Kiedys Mercedes w210 320 CDI, Audi A6 2.5 V6 S-Line, Honda Civic 5 gen. Vti, Honda Prelude 2.2 Vti
Misialek21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 08:36   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Parktronic nie działa kod blędu B1B48

Cytat:
Napisał Cezary73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy komputer w ASO pokaże która to wiązka, bo komputer u mechanika posiadającego oprogramowanie z licencję ale nie fordowskie pokazuje tylko błąd czujnika.
Komputer w ASO ma możliwości podobne - pokazuje kody błędów albo animację pracy czujników (jeśli system działa). Kwestia interpretacji błędów i znajomości budowy wiązki. Np. w obu wiązkach (i przedniej i tylnej) zasilanie oraz masa do wszystkich 4 czujników doprowadzone są wspólnym przewodem i rozdzielone dopiero w wiązce zderzaka. Tak więc jak nie działają wszystkie 4 czujniki wiadomo, że cos nie tak z wiązką główną albo złączem wiązek albo wiązką zderzaka. Komputer w tym przypadku jest bez szans, aby zajrzeć która wiązka konkretnie padła. Jak mechanik parę razy już to robił - to "na czuja" wskazuje wiązkę. Potem w razie czego będzie mówił, że "nie tylko wiązka ale jeszcze i czujnik"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli nie działa 1 czujnik, to program wskazuje konkretnie który i wtedy szukanie w wiązkach jest raczej bez sensu - trzeba wymieniać czujnik.
Animacja pracy czujników z kolei przydatna jest jak system cały czas wykazuje przeszkodę - wtedy na animacji widać wyraźnie, który czujnik działa, ale cały czas jest wzbudzony.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-04-2013 o 23:50
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 20:03   #8
Cezary73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Parktronic nie działa kod blędu B1B48

Ile kosztuje diagnostyka komputerowa w ASO?
Cezary73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 23:51   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Parktronic nie działa kod blędu B1B48

Cytat:
Napisał Cezary73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile kosztuje diagnostyka komputerowa w ASO?
W tym koło mnie czy tym koło Ciebie?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na poważnie - zadzwoń do pobliskich i wypytaj.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2013, 11:08   #10
Cezary73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Parktronic nie działa kod blędu B1B48

Byłem w serwisie Forda podłączyli kompa i powiedzieli, że to kabel do tylnego lewego czujnika jest uszkodzony. Czy można to jakoś naprawić, czy trzeba całą wiązkę wymienić.

Ostatnio edytowane przez Cezary73 ; 12-04-2013 o 19:43
Cezary73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.