Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2010, 18:39   #1
rfk
ford::average
 
Avatar rfk
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FUSION
Silnik: 1,4 benz
Rocznik: 05
Postów: 80
Domyślnie Wymiana przedniej sprężyny zawieszenia

Witam Forumowiczów.
Dziś przy zmianie kół na zimowe zauważyłem, że jeden dolny zwój gdzieś mi odleciał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozostała część sprężyny krzywo się układa i grozi dalszym połamaniem w każdej chwili.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w wymianie sprężyn zawieszenia z przodu? Warto się bawić samemu (koszt ok 300zł za 2 sprężyny KYB + ściągacz do sprężyn + dzień stracony + ??? ), czy dać do mechanika (i jakich kosztów się spodziewać).
Oraz druga sprawa: czy między dolną częścią sprężyny a kołnierzem na amortyzatorze powinna być jakaś poduszka gumowa? Przy urwanej sprężynie nic takiego nie ma (może odpadło wraz z dolnym zwojem?), z drugiej strony trudno zobaczyć, ale wiem, ze w innych samochodach istnieją takie poduszki (np Clio II, budowę którego mam już opanowaną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Z góry dziękuję za wszelkie opinie i sugestie.

rfk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2010, 19:42   #2
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej sprężyny zawieszenia

Kosztów nie pamiętam, ale rób czym prędzej - mi rozleciała się w trasie, vide: laweta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2010, 16:22   #3
rfk
ford::average
 
Avatar rfk
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FUSION
Silnik: 1,4 benz
Rocznik: 05
Postów: 80
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej sprężyny zawieszenia

600 zł springi z wymianą
rfk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 19:04   #4
Arek-o2
ford::average
 
Avatar Arek-o2
 
Zarejestrowany: 29-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 69
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej sprężyny zawieszenia

Przepraszam bardzo, że się doklejam.
Założyłem inny wątek na temat sprężyn, lecz moderator twierdzi, że tekst postu i tytuł nie pasują do siebie.
Edytując dołożyłem dodatkowe zdania, ale temat po dwóch dniach nadal jest w zsypie bez żadnego odzewu.

Mój wątek sprężyn i pytania z tym związane skopiowałem poniżej.





Niedawno trafił mi się przypadek, gdy rano dostrzegłem zapadnięte przednie koło.
Zaskoczony byłem, gdy ujrzałem sprężynę poniżej jej dolnego punktu oparcia w amortyzatorze.
Dopiero przy zakupie nowych poznałem ich nietypowy kształt - podobny do beczki.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy nie sądzicie, że to trochę niebezpieczne: pęka zaledwie 3/4 ogniwa sprężyny i całe koło wpada głęboko w nadkole.
A gdyby tak się stało podczas szybkiej jazdy?
Ja miałem to szczęście w nieszczęściu, że trafiło mi się to podczas postoju i to pod domem.
Zwykła standardowa sprężyna, jaką miałem np. w Escorcie mieściła się w gabarytach walca
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i wszelkiego rodzaju ubytki w czasie jazdy nie powodowały unieruchomienia pojazdu.
Samochód trochę „siadł”, ale można było swobodnie dojechać na miejsce.
A może pomyśleć o zmianie w Fusionie na takie zwykłe?
Tylko, czy to jest dopuszczalne?

Jaka jest wasza opinia na temat kształtu wspomnianych sprężyn?
Co o nich sądzicie?
Arek-o2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 19:25   #5
rfk
ford::average
 
Avatar rfk
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FUSION
Silnik: 1,4 benz
Rocznik: 05
Postów: 80
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej sprężyny zawieszenia

Kształt sprężyny jest beznadziejny. U mnie po stracie dolnego zwoju sprężyna wystawała poza kielich amortyzatora. Dalsza jazda groziła w najlepszym przypadku uszkodzeniem amortyzatora.
Projektant zawieszenia pewnie nie przewidział użytkowania pojazdu na polskich "drogach"
rfk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 20:03   #6
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej sprężyny zawieszenia

Cytat:
Napisał Arek-o2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może pomyśleć o zmianie w Fusionie na takie zwykłe? Tylko, czy to jest dopuszczalne?
Chyba nie bardzo. Chodzi o stopień ugięcia - sprężyny "baryłkowe" (mini-block) mają zmniejszoną średnicę zwojów na końcach, co zapobiega ocieraniu się kolejnych zwojów - zwoje mniejsze chowają się w większe. Wydaje mi się, że zwykła sprężyna znacznie ograniczy "skok" zawieszenia.
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 16:28   #7
Arek-o2
ford::average
 
Avatar Arek-o2
 
Zarejestrowany: 29-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 69
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej sprężyny zawieszenia

Cytat:
.... U mnie po stracie dolnego zwoju sprężyna wystawała poza kielich amortyzatora. Dalsza jazda groziła w najlepszym przypadku uszkodzeniem amortyzatora. ....
U mnie tak się opuściła, że w ogóle nie było mowy o jeździe.
Z obracającego koła wydobywał się głośny pisk.
Po uniesieniu pojazdu w górę okazało się, że sprężyna wcisnęła się między amortyzator (pod kielichem) a oponę.

Cytat:
Napisał Jitter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... - sprężyny "baryłkowe" (mini-block) mają zmniejszoną średnicę zwojów na końcach, co zapobiega ocieraniu się kolejnych zwojów - zwoje mniejsze chowają się w większe. Wydaje mi się, że zwykła sprężyna znacznie ograniczy "skok" zawieszenia.
Hmmm...
Brzmi bardzo logicznie.
Jednak ten kształt sprawia też problemy przy wymianie.
Używając standardowego ściskacza miałem kłopoty.
Środkowe zwoje zapierają się o przyrząd i w rezultacie nie można całości skrócić do wymaganego rozmiaru.
Nie da się osadzić sprężyny w amortyzatorze.
Pomogłem sobie kluczem francuskim ściskając dodatkowo jeden zwój.
Przyznam, że to ryzykowne. Na wszelki wypadek owinąłem sprężynę z kluczem szmatami.
Mimo wszystko pomogło i mam to już za sobą.

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 18-03-2011 o 22:55
Arek-o2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 18:39   #8
Arek-o2
ford::average
 
Avatar Arek-o2
 
Zarejestrowany: 29-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 69
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej sprężyny zawieszenia

Mam do Was jeszcze jedno pytanie.

Jestem drugim właścicielem pojazdu i wcześniej nie przywiązywałem uwagi do dziwnych, niemal „nasmarkanych” znaków po farbie na plastikowej rurze (prawdopodobnie przepływomierza powietrza) w pobliżu bagnetu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jednak ostatnio skojarzyłem je z oznaczeniami na starych (uszkodzonych) sprężynach.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Twórca tych znaków nie stworzył ich chyba w celu poinformowania o rodzaju założonych elementów. To można łatwo odczytać bezpośrednio ze sprężyny.
Czy autor malunków chciał coś zasugerować?
A może się mylę i to wszystko nie ma związku ze sobą.
Kombinacje kolorów nie są dokładnie takie same.
Arek-o2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 15:06   #9
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej sprężyny zawieszenia

Nie wiem, jak inni, ale nie posiadam takich oznaczeń we wskazanym przez Ciebie miejscu, przy bagnecie. Jutro kuknę na sprężyny.
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2010, 22:15   #10
Bandzir
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Kalisz
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci Durashift EST
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana przedniej sprężyny zawieszenia

Na sprezynach zawsze sa takie tam malunki. Oznaczaja one rozne twardosci sprezyn. Nie pamietam jednak ile kolorow i jaki oznacza czy sa bardziej miekkie czy juz sportowe twarde
Bandzir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , sprężyna , zawieszenie przód


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.