Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2007, 19:18   #1
golciu
ford::amateur
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 31-05-2007
Model: focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie jakiś płyn wycieka pod nogami pasażera focus 2002

trudno określić czy to woda czy płyn chłodniczy bez zapachu a dotego niesamowita sprawa przy wilgotnym powietrzu i nawiewie ustawionym na szybę ta paruje ale na zewnątrz na dole , jeszcze zczymś takim się nie spotkałem czyżby jedno z drugim miało związek ???

golciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2007, 22:22   #2
piotr278
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2006
Skąd: Gdynia
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 70
Domyślnie

U mnie też paruje na dole od zewnątrz jak mam włączony nawiew na szybę i nie mam pojęcia od czego to jest. Zauważyłem to około tydzień temu.
piotr278 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2007, 05:54   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Re: jakiś płyn wycieka pod nogami pasażera focus 2002

Cytat:
Napisał golciu
niesamowita sprawa przy wilgotnym powietrzu i nawiewie ustawionym na szybę ta paruje ale na zewnątrz na dole , jeszcze zczymś takim się nie spotkałem czyżby jedno z drugim miało związek ???
Jeśli masz klimę to przestawienie pokrętła w pozycji nawiewu na szybę powoduje automatycznie właczenie klimy (ale nie zapala się kontrolka). U mnie też gdy włącze klimę na szybę mam mgiełkę na szybie u dołu na zewnatrz.
pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2007, 08:37   #4
meksyk
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-06-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2003
Postów: 77
Domyślnie

płyn od strony pasażera to woda a co do parowania szyby to jeżeli paruje od wewnętrznej strony to możesz miec zapchany odprowadzenie wody z klimatyzacji
odprowadzenie znajduje sie za osia przednia nad kolektorem
jeżeli paruje na zewnatrz szyby to tak jak pisze arturek para sie skrapla na zimnej szybie
meksyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2007, 09:22   #5
skies
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-11-2006
Skąd: woj. śląskie
Model: Ford Focus I/ Modeo MK4 Kombi Tit X
Silnik: 1,6 / 2.0 FF
Rocznik: 2002 / 2009
Postów: 115
Domyślnie

Dokładnie tak jak pisze "Arturek". Włączając nawiew na szybę automatycznie włącza się klima, nie sygnalizując tego faktu kontrolką A/C - taki pseudododatek. Efekt skraplania się na dolnej części szyby od zewnątrz też zauważyłem, właśnie przy włączonej klimie i/lub ustawionym nawiewie na szybę. Efekt jest oczywiście tym bardziej zauważalny, im większa jest wilgotność powietrza, a powietrze jest stosunkowo gorące np. po burzy. Wg praw fizyki to normalne, wilgotne gorące powietrze w kontakcie z mocno schłodzoną szybą wykrapla zawartą w nim parę wodną na szybie.
skies jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2007, 21:07   #6
golciu
ford::amateur
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 31-05-2007
Model: focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie

no właśnie fani foczki po wielu konsultacjach zkolegami z pracy rozgryżliśmy temat- ustawiając nawiw na szybę nie masz informacji że włącza się klima ja jeżdziłem tak 2 mieś to mój pierwszy ford i nie wiedziałem że w tym ustawieniu włącz się klima automatycznie aby osuszyć szybę - po wyłączeniu nawiewu na szybę furka ma przyspieszenie nic nie cieknie itd a w warsztacie niby polecanym chcieli mnię skasować na 600 zł twierdzili że to nagrzewnica - hahahaha - błachostka ale jak się newie to kasa leci - aha parowanie szyby na zewnątrz wynika z praw fizyki jeśli chłodzisz szybę wilgotny dzień to w tym miejscu skrapla się para - dzięki za zainteresowanie pozdrawiam

[ Dodano: 2007-06-22, 22:13 ]
i jeszcze jedno oczywiście spalanie w mieście (korki warszawa) spadło z 12 na 9,4 -- nie ustawiajcie bez potrzeby nawiewu na szybę - wiele osób ma takie przyzwyczajenia
golciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2007, 00:44   #7
ted77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Okolice Złotowa
Model: Focus kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 31
Domyślnie

Nie wiem czy ustawienie nawiewu na przednią szybę zawsze włącza automatycznie klimę. Ja uważam, że w moim przypadku nie. Wielokrotnie mam problemy z zaparowaną szybą od wewnątrz. Trzymam samochód w garażu i po wyjeździe bardzo często zaparowuje mi się szyba (zwłaszcza rano i przy dość wilgotnym powietrzu). Nie pomaga nawet włączenie dmuchawy na największe obroty. Dzisiaj rano jak jechałem miałem nawiew ustawiony na przednią szybę i przy próbach na różnych ustawieniach dmuchawy szyba zamiast odparować to zaparowywała się jeszcze bardziej. Dopiero gdy sam włączałem klimę przyciskiem A/C to szyba mi szybko odparowywała. Gdy klimę wyłączałem po paru kilometrach znów mi zaparowywała i tak przez całą dzisiejszą moją raną jazdę przez 60 km. Po pracy jak wracałem po 15-tej nie zaparowała mi ani razu. Nie miałem wcześniej samochodu z klimą jak i takiej sytuacji. W Escorcie włączałem nawiew na szybę + maksymalnie dmuchawę i szyba odparowywała (pomagało też otwarcie okien) a w Focusie nie. Dodaję, że ustawione miałem zimne powietrze. Dlatego mam pytanie czy to jest normalne? Szukałem też dzisiaj odprowadzenia wody od klimy o której pisał w swoim poście "meksyk" ale że jestem laikiem w tych sprawach to tego odprowadzenia nie znalazłem - czy rzeczywiście zapchane odprowadzenie wody powoduje zaparowywanie szyby?. Nie zauważyłem też żeby od strony pasażera wyciekała woda (płyn) - jest sucho
ted77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2007, 12:05   #8
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie

Powód może być bardzo prozaiczny - zapchany filtr kabinowy. Wymień a przejdzie jak ręką odjął. Polecam założyć filtr z węglem. Jest droższy ale warto. Niedawno wymieniłem na Filtrona bez węgla i czuję w kabinie wszystkie zapachy korków w mieście. :fcp5
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2007, 12:44   #9
zala_z1
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 05-01-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 448
Domyślnie

Witam.Zobacz na poczatek czy masz szczelne podszybie bo zazwyczaj przecieki wody sa tam wlasnie tam.Pozdrawiam
zala_z1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2007, 14:58   #10
ted77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Okolice Złotowa
Model: Focus kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jester
Powód może być bardzo prozaiczny - zapchany filtr kabinowy. Wymień a przejdzie jak ręką odjął. Polecam założyć filtr z węglem. Jest droższy ale warto. Niedawno wymieniłem na Filtrona bez węgla i czuję w kabinie wszystkie zapachy korków w mieście. :fcp5
Jeżeli filtr kabinowy to jest to samo co filtr pochłaniający zapachy to wymieniałem go pod koniec marca tego roku.

Cytat:
Witam.Zobacz na poczatek czy masz szczelne podszybie bo zazwyczaj przecieki wody sa tam wlasnie tam.Pozdrawiam
Uważam, że mam gdyż nie zauważyłem by podszybie mi przeciekało mimo, że jeździłem nawet w czasie oberwania chmury czy w ulewach.
ted77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.