Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2017, 21:35   #1
spajki22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2013
Skąd: Starogard Gd
Model: Focus (MkI)
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie blokada kierownicy i zapalające się kontrolki oleju i akumulatora

Witam.
Niedawno jechałem foczką, całe szczęście na prostej drodze, i nagle czuję, że zblokowała się kierownica. Nic, zero reakcji, ani w prawo, ani w lewo i tak ok 5-10 sek. Potem wszystko wróciło do normy. Więc sobie myślę, że może jakiś chwilowy defekt, albo cholera wie, co? Tak czy siak, temat miałem na uwadze. Dzisiaj jadę, trasa z zakrętami, ale luz. Nagle, dosłownie na ułamek sekundy, znowu czuję blokadę kierownicy, tylko tym razem jednocześnie mignęły mi kontrolki od oleju i akumulatora. Ktoś miał coś podobnego u siebie? Ewentualnie jakieś pomysły, gdzie tego szukać? Jakiś czujnik, czy coś?

spajki22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2017, 22:40   #2
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: blokada kierownicy i zapalające się kontrolki oleju i akumulatora

Za mało siły użyłeś i dlatego wyglądało to na blokadę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Jedz porządniejsze śniadania i będzie okej. A na serio: z jakiegoś powodu szlag trafia wspomaganie. Możliwość pierwsza to przygasający silnik, co tłumaczy brak wspomagania, kontrolkę oleju i akumulatora. Możliwość druga to rozlatujące się koło pasowe lub coś w okolicach, co tłumaczy wspomaganie i akumulator ale niestety nie tłumaczy kontrolki oleju.

Edit:
Gdybyś kiedykolwiek jeszcze miał w przyszłości taką przygodę kręć kierownicą na siłę! Niejeden wmalował auto w przyrodę bo uznał, że to blokada.

Ostatnio edytowane przez mtl ; 28-06-2017 o 22:42
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2017, 06:58   #3
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: blokada kierownicy i zapalające się kontrolki oleju i akumulatora

Blokada kierownicy nigdy się sama nie włączy w czasie jazdy, i pracy silnika, do tej chwili, jak długo jest kluczyk w stacyjce.

Dopiero w chwili wyjęcia kluczyka, i pokręceniu kierownicy, aby zapadka blokady weszła w odpowiedni otwór, blokada działa.
Bo samo pyknięcie blokady po wyjęciu kluczyka, to jeszcze nie włączenie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2017, 07:24   #4
DiscoLED
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna/LPG
Rocznik: 2000
Postów: 100
Domyślnie Odp: blokada kierownicy i zapalające się kontrolki oleju i akumulatora

Ale mu chodzi zapewne o brak wspomagania. Kiedyś miałem podobny problem z gasnącym nagle silnikiem. Jadę sobie na zakręcie, nagle kierownica robi się "sztywna", zapalają się kontrolki, silnik gaśnie. Pierwsza reakcja ostre hamowanie - dobrze, że nikt za mną nie jechał. Potem sytuacja powtarzała się co jakiś czas, ale nauczony doświadczeniem nie panikowałem już, tylko spokojnie odpaliłem auto ponownie. Oczywiście nie zmienia to faktu, że takie sytuacje mogą być na drodze bardzo niebezpieczne (np. przy wyprzedzaniu). U mnie powodem był czujnik prędkości wss. Komputer silnika nie dostawał info o prędkości i po prostu niekiedy gasł. Oczywiście w tym samym czasie prędkościomierz nic nie wskazywał mimo, że jechałem.
DiscoLED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2017, 07:32   #5
spajki22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2013
Skąd: Starogard Gd
Model: Focus (MkI)
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Odp: blokada kierownicy i zapalające się kontrolki oleju i akumulatora

Tylko, że mi nie zgasł. Też zacząłem myśleć o braku wspomagania. Zobaczymy
spajki22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2017, 07:37   #6
DiscoLED
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna/LPG
Rocznik: 2000
Postów: 100
Domyślnie Odp: blokada kierownicy i zapalające się kontrolki oleju i akumulatora

Olej układu kierowniczego jest?
DiscoLED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2017, 07:48   #7
spajki22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2013
Skąd: Starogard Gd
Model: Focus (MkI)
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Odp: blokada kierownicy i zapalające się kontrolki oleju i akumulatora

nie wiem. gdzie to sprawdzić?
spajki22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2017, 08:00   #8
DiscoLED
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna/LPG
Rocznik: 2000
Postów: 100
Domyślnie Odp: blokada kierownicy i zapalające się kontrolki oleju i akumulatora

No pod maską, masz tam zbiorniczek z płynem wspomagania...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg fokus płyn wspomagania.jpg (78.5 KB, 5 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez DiscoLED ; 29-06-2017 o 08:07
DiscoLED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2017, 08:07   #9
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: blokada kierownicy i zapalające się kontrolki oleju i akumulatora

ale przestańcie, że jak wspomaganie padnie to nie ruszycie kierownicą, bez jaj

będzie cieżko ale nie aż tak ciężko, żeby to była blokada
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2017, 08:09   #10
DiscoLED
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna/LPG
Rocznik: 2000
Postów: 100
Domyślnie Odp: blokada kierownicy i zapalające się kontrolki oleju i akumulatora

Fulara masz rację, ale jeśli stanie się to nagle, gdy nie jesteś na to przygotowany i dodatkowo w momencie jakiegoś manewru to fajnie nie jest...
DiscoLED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.