Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2013, 01:42   #1
frycio
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-07-2013
Skąd: Bochnia
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie 2.0TDCI Gaśnie powyżej 2.5 tys. obrotów

Witam serdecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem zupełnie nowy wśród społeczeństwa posiadaczy forda jak i również jest to mój pierwszy silnik diesla.

Problem wygląda następująco na biegach 3-5 po przekroczeniu 2500rpm (przy przyspieszaniu czasem wcześniej a jadąc max delikatnie na granicy zwalniania czasami mi sie udawało dojść do 2700-2800rpm) auto najpierw (wydaje mi się że wyłącza turbinę) słabnie oraz zaczyna mrugać kontrolka świec żarowych (sprężynka), jeżeli przekręcę kluczyk na zero i ponownie na pracę silnika to jedzie elegancko dalej. Jeżeli jednak tego nie zrobię tylko pojadę dalej ignorując to, to silnik zgaśnie i odpali dopiero kiedy wcisnę sprzęgło aż się zatrzyma i dopiero odpalę rozrusznikiem.

Poza tym autko super, nie ma problemów z odpalaniem, nie dymi jakoś, jeździ i do drugiego biegu ma przysłowiowego buta. Przyjechałem nim spokojnie z Londynu do Krakowa zupełnie spokojnie nie licząc tego problemu.

Z racji że nie lubię oddawać autka do naprawy tylko przeważnie sam się w to bawię próbowałem troszeczkę ugryźć temat. Wyczytałem o czujnikach położenia wałka rozrządu / wału. czujnik wałka rozrządu (szary w pokrywie zaworów między 3-4 cyl.) wyczyściłem na autostradzie. Niestety nic.

Dzisiaj zabrałem się za czujnik położenia wału korbowego, wykręciłem, był cały z opiłków, wyczyściłem i zamontowałem.

Jednak dalej występuje ten błąd.

Tutaj prośba do was koledzy o podpowiedzi co zrobić, jak to ugryźć.
Pozdrawiam Michał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

frycio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 05:50   #2
hefi
ford::average
 
Avatar hefi
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: masakra
Silnik: 1500
Rocznik: 1981
Postów: 98
Domyślnie

Komp, próba przelewowa lub stół, wymiana wtrysków z czyszczeniem układu.
hefi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 06:00   #3
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: 2.0TDCI Gaśnie powyżej 2.5 tys. obrotów

tak jak kolega napisał coś się dzieje z wtryskami a jak miałeś opiłki na czujniku położenia wału korbowego to szykuj pomału kasę na wymianę koła dwu masowego!
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 12:07   #4
frycio
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-07-2013
Skąd: Bochnia
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: 2.0TDCI Gaśnie powyżej 2.5 tys. obrotów

Cytat:
Napisał dbdrag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak jak kolega napisał coś się dzieje z wtryskami a jak miałeś opiłki na czujniku położenia wału korbowego to szykuj pomału kasę na wymianę koła dwu masowego!
Tylko teraz takie moje teoretyczne pytanie, skoro ma mocy żeby na np drugim biegu spokojnie przekraczać te powiedzmy 3.5 rpm to dlaczego już na 3 byłby to kłopot skoro obciążenia silnika teoretycznie były by takie same?

Dzisiaj zauważyłem że po wcisnieciu sprzęgła słychać taki klekocik czyżby dodatkowy objaw dwumasy?

Postaram się jutro podpiąć go pod komputer, zobaczymy co wyskoczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
frycio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 13:49   #5
hefi
ford::average
 
Avatar hefi
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: masakra
Silnik: 1500
Rocznik: 1981
Postów: 98
Domyślnie

Typowy objaw padu wtryskiwaczy. 5 bieg i gaz opór z niskich obrotów. Sprezynka oznacza ich koniec.

Ja bym go wystawił na aukcje zanim zaczniesz w niego pakować kasę lub prosto na szrot bo naprawa w Uk tego auta jest nieopłacalna.

Ostatnio edytowane przez hefi ; 30-07-2013 o 20:52
hefi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 16:29   #6
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: 2.0TDCI Gaśnie powyżej 2.5 tys. obrotów

Podłączenie pod komputer i "ulubione" dwa błędy P0251 i P1211
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 22:52   #7
frycio
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-07-2013
Skąd: Bochnia
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: 2.0TDCI Gaśnie powyżej 2.5 tys. obrotów

Cytat:
Napisał hefi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Typowy objaw padu wtryskiwaczy. 5 bieg i gaz opór z niskich obrotów. Sprezynka oznacza ich koniec.

Ja bym go wystawił na aukcje zanim zaczniesz w niego pakować kasę lub prosto na szrot bo naprawa w Uk tego auta jest nieopłacalna.
Podłączyłem dzisiaj pod kompa, mechanior sprawdzał ciśnienie na listwie utrzymując 5000rpm i patrzył po jakim czasie auto zgaśnie. Ciśnienie na listwie wyszło z tego co powiedział 1050 bar a powinno być podobno 1600 bar.
Sprawdził wtryski i powiedział że 2 wtrysk przepuszcza "w ch**" paliwa do przelewu i dlatego występuje taki spadek ciśnienia. Powiedział również żeby zrobić ten jeden wtrysk i sprawdzić filtr paliwa na obecność opiłków. Jak po rozcięciu filtra opiłków nie będzie to się nie przejmować.

Po czym pojechałem do domu, zgasiłem auto. Po 3 godzinach jak chciałem jechac na zakupy to auto odcinało już przy 1800rpm. (tak jakby nie dostawał paliwa wystarczająco) zaczął również czasami przy odpaleniu klekotać tak jakby na 3 cylindry.

Robić jak mówi mechanior? Wymianiać wtrysk? Filtr jutro będę już miał to sprawdzę.
frycio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 23:01   #8
hefi
ford::average
 
Avatar hefi
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: masakra
Silnik: 1500
Rocznik: 1981
Postów: 98
Domyślnie

Żeby auto jakos jeździło musisz go wymienić. Kolo ogarnia forda? Może być tak, ze wymienisz jeden i poleci reszta za kilka dni/tyg. Poza tym masz dwumase do roboty. To kolejne 500-600 funtów. Jeśli lubisz to auto naprawiaj, jeśli nie to zrób ten jeden aby tylko jeździł i sprzedaj. Który to rok? Oczywiście to moje zdanie.
Co do opilkow gościu ma racje, jak pompa nie sieje to nie jest tak zle.
hefi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 08:30   #9
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: 2.0TDCI Gaśnie powyżej 2.5 tys. obrotów

Tylko jak pompa sypie opiłkami to one idą wprost do wtryskiwaczy i je zapychają i wtedy silnik kaput. Tak jak mówi zaworki mają taki duży przelew i dla pewności zrobiłbym test przelewowy na którym pewnie by zabrakło miejsca w pojemnikach ale by dał konkretny obraz który wtryskiwacz najbardziej kuleje. Na kompie też to widać na offsetach pewnie poniżej 3 nie schodzą.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 09:27   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: 2.0TDCI Gaśnie powyżej 2.5 tys. obrotów

Cytat:
Napisał frycio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem zupełnie nowy wśród społeczeństwa posiadaczy forda jak i również jest to mój pierwszy silnik diesla.
Na temat przypadłości twojego samochodu napisano na Forum dosłownie setki postów - np ten wątek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Musisz podjechać na dobry tester (najlepiej fordowski IDS) i sczytać błędy. Na 99% będą to - jak napisał myniu - błędy P0251 i/lub P1211.
W praktyce oznacza to wypracowaną pompę wtryskową wymagającą regeneracji oraz dodatkowo zużyte wtryskiwacze.

Niestety - regeneracja pompy to koszt rzędu 2.000 - 2.300 zł plus montaż/demontaż w samochodzie. Wtryski podobne koszty. Czyli razem ponad 5.000 zł.
Stosowanie jakichkolwiek tańszych zamienników nie ma sensu - to na 100% wyrzucone pieniądze.
Regeneracja samych wtryskiwaczy także nie ma sensu, ponieważ za powstanie błędów P0251 i P1211 głównie odpowiada pompa. Jeżeli jest sprawna, to nawet bardzo mocno przelewające wtryskiwacze nie spowodują trybu awaryjnego. U mnie tak lały dwa wtryski, że trzeba było przerwać próbę - paliwo po minucie lało się strumieniem z pełnych zbiorniczków na ziemię. A mimo to silnik przy nawet najmocniejszym depnięciu nie wchodził w tryb awaryjny - pompa była świeżo (miesiąc) po regeneracji.

Cytat:
Napisał hefi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym go wystawił na aukcje zanim zaczniesz w niego pakować kasę lub prosto na szrot
Przykro mówić, ale sprzedaż takiego samochodu to... typowa sytuacja. Prawdopodobnie właściciel dobrze wiedział jakie koszty go czekają...

Jeżeli włożysz te pieniądze w naprawę w dobrym warsztacie, to układ wtryskowy masz zrobiony na 150.000 - 200.000 km.
Masz nad czym myśleć...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 31-07-2013 o 10:03
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gaśnie , kontrolka świec , mondeo mk3


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.