Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2020, 08:44   #51
e51
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Skąd: Mielec
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 5
Domyślnie Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.

daj znać czy pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. też mam problem z drganiami nawet na "luzie" i wymieniłem poduszkę od pasażera i przez dwa dni się cieszyłem że pomogło a tu dalej to samo... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

e51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2020, 16:05   #52
maslog
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.

Cytat:
daj znać czy pomogło
Tak! Pomogło!

Wymiana prawej półosi rozwiązała problem.
Ponieważ te wibracje zeszły się w czasie z wymianą wtrysków i zmianą uszczelnień pompy nie przypuszczałem nawet że to może być półoś.
Dlatego naturalne drgania silnika błędnie oceniałem jako problem. Tym bardziej że dziś miałem porównanie do innego maxa i działał (silnik) dokładnie tak samo.
Półoś kupiłem używaną oryginalną za 150zł. Uszczelniacz do skrzyni za 38zł

Co do poduszek, trudny temat. Na aucie ciężko ocenić czy jest dobra czy zła. Jak jest zniszczona doszczętnie to wtedy widać. Ale jak jest tylko naderwana to ciężko to ocenić bez wyciągania.
Ludek od którego kupowałem części mówił że te poduszki silnika to bardzo rzadko są uszkodzone. Opinia na podstawie stanu poduszek przy rozbieraniu aut.
__________________
masło
maslog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2020, 12:56   #53
Marcin Pop.
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-04-2013
Skąd: Kutno
Model: S-max
Silnik: 1.8 Tdci / 2.0 Tdci
Rocznik: 2007 / 2012
Postów: 29
Domyślnie Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.

Cytat:
Napisał plastuś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj,
miałem podobną sytuację w Galaxy...wibracje na 3 biegu, przy zakresie obrotów około 2 tys...powód - przegub wewnętrzny do wymiany.
pzdr
Marcin
Potwierdzam.
U mnie było to samo. Lewy przegub wew. dostał luzów. Przegub przy kole OK i półoś / frezy też OK. Przegub wew. jeszcze oryginał.
Po wymianie kompletnej półosi - wibracje się skończyły
Marcin Pop. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.