Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2019, 22:58   #1
udonder
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2019
Model: Focus ST mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie który rodzaj bezpieczników jest

Cześć.

Proszę się nie śmiać, bo pytanie pewnie banalne. Zamierzam zamontować w swoim samochodzie wideorejestrator (kamerę) i chciałbym podłączyć ją na stałe do zasilania. Nie chciałbym natomiast psuć fabrycznej instalacji elektrycznej, więc pewnie zdecyduję się na zakup przejściówki do bezpieczników (taki "rozdzielacz", który wpina się zamiast bezpiecznika, a do niego wpina się oryginalny bezpiecznik i kabel od kamery). Ja tego osobiście nie będę robił, gdyż moje zdolności w tym zakresie są prawie zerowe. Natomiast muszę kupić cały komplet (w tym przejściówkę) i nie jestem pewien który rodzaj bezpieczników jest w Focusie mk3:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pomożecie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

udonder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2019, 23:52   #2
Sokółłł
ford::advanced
 
Avatar Sokółłł
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-12-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 338
Domyślnie Odp: który rodzaj bezpieczników jest

A nie możesz sam sprawdzić jakie masz bezpieczniki w aucie?
Sokółłł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2019, 09:03   #3
udonder
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2019
Model: Focus ST mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: który rodzaj bezpieczników jest

No właśnie nie bardzo - pisałem to w nocy a samochód niestety stoi pod chmurką poza miastem (brak oświetlenia ulicznego). Od rana z kolei pogoń (praca) i wrócę pewnie jak zawsze zdechnięty późno do domu. Miałem nadzieję że ktoś kto tam już grzebał podpowie.
udonder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2019, 10:47   #4
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: który rodzaj bezpieczników jest

Witam

Zakładam, że instalator będzie się podpinał do skrzynki w nogach pasażera

Wpisz w google BCM => zobaczysz jakie bezpieczniki tam są

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W Focusie mk3 są 3 skrzynki bezpieczników (w komorze silnika, w nogach pasażera, w bagażniku) i stosowane są 2 rodzaje bezpieczników płaskich ("normalne" i mniejsze)

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2019, 21:02   #5
udonder
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2019
Model: Focus ST mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: który rodzaj bezpieczników jest

Dzięki. Na pewno będzie tak jak piszesz - tzn. wpięcie nastąpi do skrzynki w nogach pasażera. Teraz tylko jeszcze pozostanie zlokalizować bezpiecznik pod którym będzie zasilanie tylko po włączeniu zapłonu (kupuję wersję z adapterem do trybu parkingowego który się aktywuje zależnie od zasilania na dodatkowym przewodzie ACC). Przeglądałem instrukcję do Focusa i tam są rozpisane wszystkie bezpieczniki, ale na tej podstawie nie potrafię ocenić który obwód będzie aktywny po włączeniu zapłonu - pewnie trzeba będzie testować na chybił-trafił.
udonder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2019, 19:29   #6
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: który rodzaj bezpieczników jest

I tak musisz sprawdzić multimetrem na której blaszce jest napięcie (plus z akumulatora i po zapłonie), ponieważ prawidłowo powinno wpiąć się ten bypass w jednej pozycji, aby urządzenia działały równolegle. Przerabiałem temat u siebie.
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 17:27   #7
udonder
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2019
Model: Focus ST mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: który rodzaj bezpieczników jest

Chłopaki, uczciwie poddaję się. Ściągnąłem te 2 plastikowe zabezpieczenia i osłonę w nogach pasażera. Na tym moja radość się skończyła, bo skrzynka jest w tak dogodnym miejscu, że lepiej już chyba być nie mogło :/ Próbowałem wyciągnąć chociaż jeden bezpiecznik, ale poległem. Wróciłem do domu cały mokry. Jak wy się tam dostajecie? Demontujecie przedni fotel pasażera czy jak? Udało mi się tylko tyle ustalić, że na pewno bezpieczniki nie są starego typu (ATC). Skrzynka wygląda jak ta ze zdjęcia które wkleił @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Tak więc nadal problem pozostaje otwarty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
udonder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 18:05   #8
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,576
Domyślnie Odp: który rodzaj bezpieczników jest

Jeśli już zdemontowałeś osłonę BCM, to trzeba się nieco pogimnastykować by dostać się w miarę wygodnie do bezpieczników. Odsuń fotel max do tylu i połóż się, wkładasz głowę pod schowek ( jakkolwiek to brzmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i masz dobry dostęp. Do wyciągania bezpieczników zwykle używam małych wąskich kleszczy z długimi zaciskami. I lepiej wszystko co niezbędne daj sobie gdzieś na fotel lub w zasięg ręki, bo jak kilka razy będziesz musiał tam wchodzić i wstawać to poleci łacina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. albo kręgi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 18:43   #9
udonder
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2019
Model: Focus ST mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: który rodzaj bezpieczników jest

Nawet po odsunięciu fotela do tyłu jest bardzo kiepsko. Mam wersję ST i sportowe fotele, które są mega "bufoniaste", więc nie ułatwiają sprawy, a że mam problemy z kręgosłupem to raczej nie będę tego sam próbował, tylko muszę to komuś zlecić.
A tak przy okazji: przeczytałem już chyba ze 30 wątków na temat montowania wideorejestratorów i wszyscy podpinają to pod gniazdo zapalniczki, a ja chciałbym to podpiąć bypassem pod bezpieczniki, szczególnie że kamera którą kupuję ma tzw. "tryb parkingowy" który wymaga podpięcia dodatkowego (trzeciego) kabla "po stacyjce". Podobno bezpiecznik 61 (zapalniczka), który chciałem wykorzystać w tym celu, daje napięcie cały czas - jeżeli tak jest faktycznie to lipton. Wiem, że @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] coś takiego chciał zrobić u siebie ale po przetestowaniu różnych bezpieczników zrezygnował. Czy na prawdę w ten sposób nie da się tego wykonać?
udonder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 20:20   #10
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: który rodzaj bezpieczników jest

Cytat:
Napisał udonder Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Próbowałem wyciągnąć chociaż jeden bezpiecznik, ale poległem. Wróciłem do domu cały mokry. Jak wy się tam dostajecie?
[...]
Witam

Zdemontuj osłonę bezpieczników w komorze silnika
Na wewnętrznej stronie osłony powinny być mini "szczypce", do wyjmowania bezpieczników



zdjęcie poglądowe z netu

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.