Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2018, 23:57   #81
JaQb90
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-10-2016
Skąd: Kutno
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Witam wszystkich, odgrzeję ten temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam ten sam problem co w temacie.
Posiadam Fokę mk2 FL 1,6 100km benzyna od 1,5 roku. Od jakiegoś czasu, około miesiąca pojawia mi się właśnie ten metaliczny zgrzyt po wrzuceniu drugiego biegu i ujechaniu parędziesiąt metrów. Mam nadzieję, że to co piszecie jest prawdą i nikomu z was nie pogłębiła się ta wada, i nie musiał do tej pory wymieniać tej pompy ABS? Jeżeli ktoś z Was wymieniał proszę o informację na temat ceny takiej przyjemności. Nie będę oszukiwał, że ten dźwięk drażni strasznie, ponieważ wcześniej go nie było.

JaQb90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2018, 00:30   #82
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

To nie zależy od biegu, tylko od prędkości. Jak przekraczasz pierwszy raz po uruchomieniu auta 20 km/h to jest test pompy abs'u, taki zgrzyt. Czy to nie to u Ciebie występuje ?
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 09:30   #83
kacza100
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 19-07-2016
Skąd: Świebodzin
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Poczepie się pod temat, ford c-max 2005 1.6 benzyna mam dokładnie to samo, od półtorej roku. Jest identycznie jak napisał Łukasz2525, po ruszenia i osiągnięciu 20km/h jest zgrzyt odczuwalny na pedalach, nie nasilil się on ani nie zmalał przez 45tys. Mam się przejmować czy to już tak zostanie i nic więcej się nie będzie działo?
kacza100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 09:33   #84
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Masz się zacząć przejmować jak zgrzytu nie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2018, 17:19   #85
mattimac
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

czy macie cos jakkolwiek podobnego do tego? https://youtu.be/9-cOMs727Es
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2019, 10:32   #86
Kadam
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-06-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Smax
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Witam mam podobny problemem zgrzytania skrzyni power shift. Ford smax 2.0 tdci 163KM przebieg 151 000. Zgrzytanie odbywa się przeważnie na zimnym silniku. Dźwięk można porównać do manualnej skrzyni biegów, tak jakbym chciał wbić bieg nie dociskając sprzęgła i próbował zmienić bieg - odgłos zgrzytu czasami jest w miarę cichy a czasami dość głośny - nie ma reguły. Objawy te nie występują cyklicznie - zdarza mi się przejechać dwa dni bez wyżej wymienionego efektu a trzeciego dnia - 2 lub 3 zgrzyty
obserwuję zarówno przy przyśpieszaniu jak i przy redukcji biegów. Dodam tylko ze oddałem skrzynie do regeneracji i po odebraniu auta zgrzyty nadal się pojawiają.

Pozdrawiam
Kadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2019, 08:55   #87
michalbacus
ford::amateur
 
Imię: Michalik
Zarejestrowany: 18-09-2019
Skąd: Dobczyce
Model: Focus
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Witam,

Panowie ja mam to samo, zgrzyt jakby cos o coś uderzało albo odgłos sprężyny.
Ale trzeba sie uspokoić. Pompa ABS sie uaktywnia, to nie jest skrzynia. Można to sprawdzić w ten sposób jadąc z górki odpalając wcześniej auto i nie właczając żadnego biegu i po przekroczeniu 20 km ten dzwiek tez sie pojawia. Jest to przy każdym odpaleniu samochodu, nie ważne czy zimny czy ciepły. Gdy wyłączysz zapłon i włączysz ponownie pompa tez się wyłącza i włącza. Dziwne ale tak to wygląda. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja byłem u dwóch mechaników, jeden stwierdził ze to skrzynia i trzeba rozbierać a drugi że to nie skrzynia tylko coś innego i w końcu doszedł do tego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michalbacus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 12:17   #88
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Mam to samo w automacie. Wlazlem kilka dni temu pod auto i łożysko podpory półosi jest wyrobione. Zapewne to jest to.
W moim 2.0 oznaczone jest to w 7zap jako
3K093 1701597 Łożysko.
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.