Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2019, 18:43   #301
kornikk
ford::average
 
Avatar kornikk
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

MaXyM ,KAAN1
Zgadzam się z Wami. Ma1m podobne spostrzeżenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kornikk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2019, 20:58   #302
wtmar
ford::beginner
 
Avatar wtmar
 
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Sanok
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI 150
Rocznik: 2015
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Cytat:
Napisał kornikk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MaXyM ,KAAN1
Zgadzam się z Wami. Ma1m podobne spostrzeżenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też się z wami zgadzam w 100%.
Ale mam takie spostrzeżenie że po wypalaniu nie zawsze soot spada do niskiej wartości tzn. zatrzymuje się np. na 35% lub nawet 40%. Oczywiście Load spada prawie do 1% - 4%. Raczej wypalania nie przerywam - czym to może być spowodowane?
wtmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2019, 08:03   #303
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Może algorytm też estymuje ilość wypaloną? W sytuacji kiedy sooth jest wyższe niż rzeczywista zawartość (load) - jazda pod obciążeniem, autostradami. Wtedy sooth pokazuje wartość nie uwzględniając ilości która ulegała wypalaniu w procesie pasywnym. Jeżdżąc po mieście obydwie wartości mam do siebie w miarę zbliżone - nie ma regeneracji pasywnej gdyż temperatura katalizatorów rzadko przekracza 300C. Ostatnio jeździłem autostradami i teraz mam sooth 80% a load 30%. Obserwowałem wskazania i zauważylem, że w momencie wjechania na obwodnicę i rozgrzania wydechu, load zaczęło się stopniowo obniżać, a sooth powoli rośnie. Teraz będę patrzył, czy wypalanie zostanie zaincjowane przy sooth 90-100%, czy system będzie czekał aż load wzrośnie do takich wartości.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2019, 18:59   #304
kornikk
ford::average
 
Avatar kornikk
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz będę patrzył, czy wypalanie zostanie zaincjowane przy sooth 90-100%, czy system będzie czekał aż load wzrośnie do takich wartości.
Mi chyba przy 85% scoot zaczęło wypalać,a load miał wartość około 45%.
kornikk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2019, 19:47   #305
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Dzisiaj start z poziomu około 40 procent i coś około 60-ciu kilku chwilę po zagrzaniu silnika i dopalanko dość długie do poziomu 1 i 3 procent.Jeszcze nigdy tak nisko nie zeszło.Bez gaszenia silnika przeleciałem znad morza do Wisły (680 km ) i doszło do 29 i 67 procent.Auto po witamine .Na A1 nie pałowałem ,przepisowo ze średnim spalaniem 6,4 l/100 km.Cały czas podpięty forscan lite pełna wersja,egt przy dopalaniu szło max do 670 stopni.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 17-08-2019 o 19:50
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2019, 07:39   #306
Kacper19_72
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-08-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Fajna apk'a wspólpracuje doskonale z Mondeo MK5 2.0 TDCI

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Polecam
Kacper19_72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2019, 20:10   #307
kornikk
ford::average
 
Avatar kornikk
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Cytat:
Napisał Kacper19_72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fajna apk'a wspólpracuje doskonale z Mondeo MK5 2.0 TDCI

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Polecam
No ale w czym jest lepsza od forscan lite?
kornikk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2019, 08:24   #308
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

No więc ostatnio dowiedziałem się takich rzeczy od ludzi projektujacych DPFy. Load określa stopień załadowania filtra tj. 2 elementy(1) : popiół-ash (związki krzemu, wapnia, itp.) które nie ulegają wypaleniu (nie da się ich usunąć z filtra w procesie regeneracji - pochodzą z oleju, paliwa pozostałości po filtracji powietrza) oraz sooth czyli sadza. Sooth - sadza jest organiczna i ulega wypaleniu. Na logikę opory sooth powinny być zawsze większe od load. Ale występuje zjawisko (znane projektantom DPF), że adsorbujący się popiół obniża opory filtra z samą sadzą. Chodzi o to, że sadza jest dużo drobniejsza (nawet klika nanometrów) niż zwykły popiół (mikrony), tym samym mocniej penetruje i blokuje wkład filtracyjny (kordierite). W przypadku kiedy na (starszym) filtrze jest popiół, jego, porowata struktura ogranicza przenikanie sadzy do filtra przez częściowa jej adsorpcję. Wymuszone wypalanie inicjowane jest wg poziomu estymowanej ilości, pochłoniętej sadzy lub gdy załadowanie-load (opory przepływu) wskazują na zapchany filtr. Oprócz tego sadza wypala się na bieżąco jeśli temperatura wydechu osiąga odpowiednią temperaturę (potrzebne obciążenie cieplne silnika). Jeśli w zakońcoznym wypalaniu opory nie spadają, tzn. filtr jest już zabity popiołem i wtedy może jedynie pomóc mechaniczne płukanie. Objawami tego są przyspieszone cykle regeneracji DPFa, którego pojemność jest obniżona z powodu nagromadzonego popiołu. Dlatego istotne jest stosowanie niskopopiołowych olejów i lepszej jakości paliw.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 11-10-2019 o 08:27
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2019, 21:07   #309
Costello
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-07-2006
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Czy dobrze zrozumiałem, że niektórzy wjeżdżają na parking i czekają, aż ASS sam zgasi silnik (aby mieć pewność, że nie przerwą wypalania DPF), a następnie wyciągają kluczyk? Jak to się ma do zaleceń, aby gasić silnik z wciśniętym sprzęgłem, aby odciążyć dwumasę? Czy ASS samo w sobie jest szkodliwe dla dwumasy?
Costello jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2019, 09:41   #310
kornikk
ford::average
 
Avatar kornikk
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jest to dobrze wyjaśnione. Każdy filtr czy DPF czy FAP ma swoją żywotność i w końcu umiera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Różne opinie chodzą na temat mycia zewnętrznego DPFa (ogólnie regeneracji po jego demontażu).
Osobiście będę miał zagwozdkę jak filtr umrze czy próbować go ratować czy w niewiele droższej wersji wyciąć i wyprogramować.

Wiadomo też że cykle regeneracji zelżą od tego jak jest użytkowany samochód.
Z moich obserwacji wnikają takie dystanse pomiędzy regeneracjami aktywnymi:
- Tylko miasto - krótkie odcinki - około 270 km
- Jazda mieszana -miasto krótkie odcinki + trochę trasy - około 400-450 km
- Trasa - głównie trasa + mało jazdy w mieście - około 620 km


@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Staram się nie używać ASS. Po odpaleniu auta wyłączam przyciskiem. Chciałbym to wyłączyć na stałe.
Po każdej regeneracji zeruję licznik i wiem kiedy mogę spodziewać wypalenia (wspomagam się forscan lite)

Patrzę na spalanie chwilowe zamiast używać ASS jako wyznacznika wypalania DPFa. Sprzęgło zawsze wciskam przy odpaleniu i gaszeniu auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kornikk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , egr


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.