Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2019, 19:05   #291
harrow
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-09-2009
Skąd: wroclaw
Model: Transit Connect L1
Silnik: 1,5 PowerShift
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

U mnie juz 85 tysi i awaria. Tuż po drugiej wymianie oleju w automacie.
Wjeżdżam w sobotę do galerii i nagle silnik stop , natychmiast serwis. NIe da sie odpalić. Zaholowałem do serwisu z myślą że rozrząd poleciał. Zawsze mam czarne scenariusze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
On niby jest przewidziany na 180 tysi ale podobno przy 140 potrafi strzelić.
Wymienię przy 120 max.
Dzisiaj dzwoni koleżka z serwisu i mówi że jakaś ważna wiązka sie przetarła przez śrubę obudowy skrzyni biegów.
Ciekawe jak bym jechał ponad paczką i wyprzedzał i to by sie stało. Brawo Ford. Trzeba było wsadzić jeszcze krótszą wiązkę. Ręce opadają.
Zaliczona 2ga naprawa gwarancyjna po 1 roku użytkowania. Klakson i teraz ta wiązka.
Sprzęgło niestety juz zaczyna sie ślizgać na 3 i 5 biegu od czasu do czasu ale serwis uważa że nic sie złego nie dzieje.
Taki oto mój raport Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ogólnie zadowolony.
Pozdro

harrow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2019, 08:18   #292
tdiii
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-12-2015
Model: MK
Silnik: TCDI
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Mam pytanie do posiadaczy GRAND 7 os., czy da się zdemontować 3 rząd siedzeń? Czy jest z tym dużo problemów I czy zostają jakieś wystające elementy po ewentualnym demontażu? Może ktoś posiada jakieś zdjęcie. Na co dzień potrzebuje dużego bagażnika a siedzenia byłyby montowane kilka razy w roku. Nie wiem czy nie lepiej kupić wersję GRAND bez 3 rzędu siedzeń, wtedy jest płaska podłoga.

Kolejnym problem to brak rolety, czy ktoś próbował montować jakąś samoróbkę albo jakiś zamiennik czy cuś?
tdiii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2019, 11:50   #293
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

fotele trzymają się na dwóch szynach, na każdej dwie śruby. żaden kłopot z demontażem.

nie ma fabrycznej rolety do grand connecta. brak widocznych punktów montażu. ale szukaj na brytyjskich forach i sklepach, tam ten model jest popularniejszy i mają więcej akcesoriów
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2019, 00:00   #294
dancop
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-07-2019
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 1
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Hej! Odebrałem wczoraj Connecta. Też kupiłem z założeniem, że trzeci rząd idzie do jakiegoś schowka, więc przed zakupem sprawdzałem czy da się to zdemontować łatwo. Nie jest tak jak w innych wozach, że siedzenia wychodzą na zatrzask, ale nie powinno byc kłopotu. Zastanawiam się tylko czy komputer nie zwariuje, jak mu odepnę czujniki, bo jakieś kable się tam pod tymi siedzeniami walają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedna rzecz, która na razie mnie martwi to ciągłe zasilanie gniazka zapalniczki po wyłączeniu silnika. Sprawdziłem i gniazdko w środkowej konsoli nadal miało napięcie po ponad godzinie od zamknięcia samochodu. Będę musiał się podpiąć z kamerką gdzie indziej, szkoda, że kiepski ze mnie elektryk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dancop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2019, 11:51   #295
deejayslonio
ford::average
 
Avatar deejayslonio
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-08-2016
Skąd: Szeligi
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Gniazda zasilanie mają non stop - jedyna opcja to montaż przekaźnika.
deejayslonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 21:15   #296
tdiii
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-12-2015
Model: MK
Silnik: TCDI
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

dancop czy możesz wrzucić jakieś zdjęcie tego bagażnika po zdemontowanych siedzeniach? Zastanawiam się czy nie wybrać wersji grand bez trzeciego rzędu siedzeń jeśli coś ma mi wystawać z tej podłogi.

Mam jeszcze pytanie co do reflektorów, znalazłem trzy rodzaje różnych reflektorów przednich. Ktoś wie od czego to zależy?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.JPG (18.3 KB, 51 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.JPG (15.5 KB, 51 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.JPG (12.8 KB, 48 wyświetleń)
tdiii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 14:21   #297
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

czarne wnętrze to zawszer wersja Trend
srebrne to Titanium.
aczkolwiek na drugim zdjęciu kołpaki sugerują wersję Trend i srebne lampy.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 07:44   #298
Jason205
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2019
Model: Turneo connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Auto posiadam od nowości. Przejechane około 90 tysięcy kilometrów rocznik 2016. Niestety ale jak kilka osób pisało wcześniej mi również padł silnik. Wymiana 25000 zł w salonie. Przedłużana gwarancja tego nie obejmuje. Auto fajne ale nie polecam że względu na awaryjność. Więcej info pod linkiem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jason205 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2019, 22:35   #299
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Napisał tdiii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znalazłem trzy rodzaje różnych reflektorów przednich. Ktoś wie od czego to zależy?
te z pomarańczowymi akcentami są w wersjach z USA. w europejczykach były całe białe. Do tego werjse usa miały małe kijowe lusterka bez likwidacji martwej strefy.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2019, 09:14   #300
u-beboka.pl
ford::beginner
 
Avatar u-beboka.pl
 
Imię: Bebok
Zarejestrowany: 20-04-2018
Skąd: Zabrze
Model: G. Tourneo Connect
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Witam,
Dodam mały update z mojej strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przypominaczka - wóz odebrany w kwietniu zeszłego roku.
Aktualnie ma 96tyś km. I w sumie aboslutnie nic się nie dzieje.
"Zrobione" ma hamowanie na forumowy guru. Wszystko jest cudnie. Jeździ i kopci, dopala się kiedy ma ochote ale od pierwszego dopalania z komunikatem na desce przy 56 tyś km, już więcej komunikat nie wyskoczył. Jest ok.
Zmieniono mi na gwarancji rozrządz przy przeglądzie, kiedy miałem około 90 tyś km. Juz były jakieś luzy więc wzięto i wymieniono.
Olej zmieniam co 15 tyś, więc nie stresuje się zużyciem silnika i turbo. Jak wsiadam w niego to najczęściej na raz, za jednym rozgrzaniem wskakuje pare setek km, więc nie jeździ na zimno. Dodaje też ceramizer co drugą zmianę. W dzwięku silnika, turbo, nie wyczuwam aboslutnie żadnej różnicy między dniem kiedy go odebrałem a teraz.
O dziwo nawet zawieszenie jest dalej w stanie "fabryka".

Jedyna rzecz jaka mi teraz chodzi po głowie, to klapy wirowe. Muszę spytać Panów z ASO czy mają jakiś system wykrywania czy wymiany. Jak z tymi klapami w tym silniku jest.

A tak, 1,5 TDCI, daje rade.
__________________
Burak z bety.
u-beboka.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.