Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2019, 09:23   #11
Kadam
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-06-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Smax
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: zgrzyty w skrzyni biegów PowerShift - Focus 2.0 tdci mk2 2008 rok

Cytat:
Napisał Pawel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam Kolegów i Koleżanki Forumowiczów
od kwietnia jestem posiadaczem Forda Focusa z 2008 roku z silnikiem 2.0 tdci z automatyczną skrzynią biegów PowerShift i na początku wszystkich serdecznie witam i pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przejrzałem archiwum i niestety nie znalazłem podobnego przypadku jaki dotyczy mnie dlatego proszę Was o pomoc

samochód ma przejechane 108 000 km - sprawdzone w ASO

1. po kilku dniach od zakupu auta zauważyłem zgrzytanie w skrzyni biegów na biegach 1, 2, 3 - porównując do manualnej skrzyni biegów, tak jakbym chciał wbić bieg nie dociskając sprzęgła i próbował zmienić bieg - odgłos zgrzytu czasami jest w miarę cichy a czasami dość głośny - nie ma reguły
objawy te nie występują cyklicznie - zdarza mi się przejechać dwa dni bez wyżej wymienionego efektu a trzeciego dnia - 2 lub 3 zgrzyty
obserwuję zarówno przy przyśpieszaniu jak i przy redukcji biegów

jak wspomniałem powyżej, Focus ma 108 tys km i nie był zmieniany olej w skrzyni biegów (mało jeżdżone przez poprzedniego właściciela, ostatnie dwa miesiące auto robiło tygodniowo około 10 km) - zmieniłem olej w zakładzie który specjalizuje się w skrzyniach automatycznych z nadzieją że był za niski poziom oleju ewentualnie olej był przepracowany i usterka zniknie - niestety bez pożądanego efektu - wszystko bez zmian - po upływie kilku dni czytając tematy na forum , żałuję że nie dopytałem o opiłki podczas wymiany oleju , niestety nie wiem czy były czy nie

2.biegi czasami są przełączane płynnie i praktycznie nieodczuwalnie a niekiedy pojawia się szarpanie przy zmianie biegów

3.dodatkowym objawem są drgania (falowanie) obrotów przy stałej prędkości

zakład specjalizujący się w automatach w którym byłem w okolicach lublina - zasugerował mi regenerację skrzyni - koszt około 7,5 tys. zł. - dla mnie dużo

dzisiaj byłem w ASO w Fordzie i diagnosta namawia mnie na wgranie nowszego oprogramowania (nie wiem czy fachowo to nazwałem) i adaptację skrzyni biegów - myślicie że to może pomóc ? , - jeżeli to nie pomoże kolejnym krokiem wg ASO jest wymiana skrzyni biegów - koszt około 12 tys zł. - masakra

bardzo Was proszę o wszelakie porady , wskazówki , podpowiedzi , pomoc

z góry dziękuję za pomoc

sylwek

Witam \
Czy poradziłeś sobie z tym problemem. Mam podobne objawy oddałem skrzynie do regeneracji i po odebraniu auta zgrzytanie nadal się pojawiało. Zaczynam wątpić czy to na pewno dzieje się w skrzyni.
Pozdrawiam

Kadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2019, 10:20   #12
grzegorztulej
ford::amateur
 
Imię: grzegorz
Zarejestrowany: 25-01-2016
Skąd: zielonka
Model: s max
Silnik: 2,0 tdi
Rocznik: 2010
Postów: 0
Domyślnie Odp: zgrzyty w skrzyni biegów PowerShift - Focus 2.0 tdci mk2 2008 rok

To podepne się do tematu, mam to samo. Czy ktoś już to ogarnął?
grzegorztulej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2021, 16:47   #13
pupek86
ford::advanced
 
Avatar pupek86
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Skąd: Ostróda
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 343
Domyślnie Odp: zgrzyty w skrzyni biegów PowerShift - Focus 2.0 tdci mk2 2008 rok

Cytat:
Napisał Kadam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam \
Czy poradziłeś sobie z tym problemem. Mam podobne objawy oddałem skrzynie do regeneracji i po odebraniu auta zgrzytanie nadal się pojawiało. Zaczynam wątpić czy to na pewno dzieje się w skrzyni.
Pozdrawiam
odgrzeję kotleta - ktoś ogarnął temat? mam mondeo mk4 polift i skrzynie po remoncie u poprzedniego wlasciciela ale wlasnie cos tam czasem zgrzytnie i denerwuje mnie to
__________________
Kocham moją Martynkę..... i mojego Mondziaka oczywiście
pupek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2021, 21:51   #14
madprofesor
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 03-02-2021
Skąd: Sochaczew
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: zgrzyty w skrzyni biegów PowerShift - 2.0 tdci

Witam
Skrzynia biegów zaczeła mi szarpać; zaczał pojawiac się bład; oddałem do naprawy ; po wymontowaniu skrzyni diagnoza: naprawa skrzyni ok 12tys. w tym (nowe sprzegła oraz regeneracja sterownika olej filtry robota)
o ile wymiana sprzegła jest zrozumiała to czy regeneracja sterownika jest potrzebna?? (koszt ok 3500zł) jak to zweryfikować?
madprofesor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2021, 22:44   #15
oli2a
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Wola Tesserowa
Model: Ford S-MAX ; KUGA
Silnik: 2.0 TDCI 136 KM
Rocznik: 2011;2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: zgrzyty w skrzyni biegów PowerShift - 2.0 tdci

Ja za taką kasę bym nigdy tego nie naprawiał , już lepiej coś kupić używanego z gwarancją lub przekładka na manuala za 4tys zł

Bump: Widziałem gdzieś na olx chyba nówkę sztukę gostek sprzedaje sprzęgło za 1700 zł
oli2a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2021, 08:03   #16
pupek86
ford::advanced
 
Avatar pupek86
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Skąd: Ostróda
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 343
Domyślnie Odp: zgrzyty w skrzyni biegów PowerShift - 2.0 tdci

Cytat:
Napisał madprofesor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Skrzynia biegów zaczeła mi szarpać; zaczał pojawiac się bład; oddałem do naprawy ; po wymontowaniu skrzyni diagnoza: naprawa skrzyni ok 12tys. w tym (nowe sprzegła oraz regeneracja sterownika olej filtry robota)
o ile wymiana sprzegła jest zrozumiała to czy regeneracja sterownika jest potrzebna?? (koszt ok 3500zł) jak to zweryfikować?
szarpala non stop? nie wazne czy na cieplym czy na zimnym? opisz dokladnie co i jak
__________________
Kocham moją Martynkę..... i mojego Mondziaka oczywiście
pupek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.