Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2020, 10:28   #961
angelz
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-04-2017
Skąd: Tarnów
Model: Kuga ST-Line X AWD
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2020
Postów: 201
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Niepotrzebnie wymieniłeś zamek - można to było sprawdzić:
zwierając te 2 piny z wiązki przy zamku - maska zamknięta i brak komunikatu
rozwierając - maska otwarta i komunikat na converse.
Podobnie z zamkiem, polecam sprawdzić przed montażem czy zwiera piny przy zamknięciu i rozwiera po otwarciu.

Sprawdź na schemacie gdzie ten przewód dochodzi do BCM i zobacz czy jest przejście bo może gdzieś się uszkodził.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowane przez angelz ; 10-04-2020 o 10:34
angelz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2020, 10:46   #962
VoSooler
ford::average
 
Avatar VoSooler
 
Zarejestrowany: 27-01-2017
Model: Ford Focus MK3 Titanium, Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.6 Ecoboost 150 KM, 1.6 EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał angelz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niepotrzebnie wymieniłeś zamek - można to było sprawdzić:
zwierając te 2 piny z wiązki przy zamku - maska zamknięta i brak komunikatu
rozwierając - maska otwarta i komunikat na converse.
Podobnie z zamkiem, polecam sprawdzić przed montażem czy zwiera piny przy zamknięciu i rozwiera po otwarciu.

Sprawdź na schemacie gdzie ten przewód dochodzi do BCM i zobacz czy jest przejście bo może gdzieś się uszkodził.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Miernikiem sprawdzałem we wtyczce to pokazywało 12V, więc kabelek raczej ok.
Pisałem, że odłączyłem wtyczkę od zamka to wtedy powinno pokazywać, że maska jest otwarta prawda? A nie pokazuje... Czy to od BCM'a może zależeć? Czytałem w tym temacie, że ktoś wymienił BCM'a i pokazał mu sie komunikat, a wcześniej nie miał...
VoSooler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2020, 10:52   #963
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał angelz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niepotrzebnie wymieniłeś zamek - można to było sprawdzić: zwierając te 2 piny z wiązki przy zamku - maska zamknięta i brak komunikatu rozwierając - maska otwarta i komunikat na converse. Podobnie z zamkiem, polecam sprawdzić przed montażem czy zwiera piny przy zamknięciu i rozwiera po otwarciu. Sprawdź na schemacie gdzie ten przewód dochodzi do BCM i zobacz czy jest przejście bo może gdzieś się uszkodził.
Napiszę jeszcze raz! Miałem BCM, który nie pokazywał wcale komunikatu o otwartej masce. Można sobie było sprawdzać kabelki, przejścia, i co tam się jeszcze chciało i komunikatu nie było.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2020, 10:59   #964
VoSooler
ford::average
 
Avatar VoSooler
 
Zarejestrowany: 27-01-2017
Model: Ford Focus MK3 Titanium, Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.6 Ecoboost 150 KM, 1.6 EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napiszę jeszcze raz! Miałem BCM, który nie pokazywał wcale komunikatu o otwartej masce. Można sobie było sprawdzać kabelki, przejścia, i co tam się jeszcze chciało i komunikatu nie było.
A miałeś już wiązkę założoną czy dokładałeś?
VoSooler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2020, 11:04   #965
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Miałem instalację zamka maski i syreny BBS, które są elementami składowymi wiązki silnika.
Dokładałem kabelki do czujników ruchu, które są elementami składowymi wiązki dachu/podsufitki.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2020, 11:12   #966
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,480
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Napisze Ci moim sexownym glosem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Bez wlaczenia sensorow przy obwodowym byl komunikat maski. Teraz,z sensorami po prostu wyje.
Cytat:
Napisał VoSooler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobra, syreną zajmę się później,
i tu blad. Alarm ma wyc, wiwc ten komunikat to po prostu bajer. Bierz sie za obudowe syrenki i sprawdz co z nia w srodku
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2020, 11:22   #967
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez wlaczenia sensorow przy obwodowym byl komunikat maski. Teraz,z sensorami po prostu wyje.
Możesz rozwinąć myśl?


Ja mam teraz w CCC zaznaczoną opcję:
"With Interior Movement Sensor"
i mam komunikat o otwartej masce.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2020, 12:05   #968
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,480
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz rozwinąć myśl?
noe moge Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Teraz komunikat ze alarm sie wlaczyl
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2020, 12:13   #969
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Ale te komunikaty mają ze sobą nic wspólnego.
Komunikat o otwartej masce pojawia się przecież nie tylko po uzbrojeniu alarmu. To jest zwykły komunikat informacyjny, taki jak komunikat o otwartych drzwiach, czy klapie tylnej.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2020, 13:49   #970
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,480
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
With Interior Movement Sensor"
tez mam. Ale to nie jest dla mnie istotne. Wazne ze dziala
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.