Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2020, 11:19   #21
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny

katarmamcos - Jeszcze zapytam, w jakim stanie jest /był płyn? Kiedy wymieniany. Ma być czysty klarowny, kolor czerwony, np. Mobil ATF 220.


Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 20-04-2020 o 18:29
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2020, 20:02   #22
katarmamcos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2018
Model: Focus
Silnik: Zetec 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny

Kurczę, szczerze mówiąc, to ja się nie znam (to apropo tego paska). Podstawowe umiejętności, do dyspozycji podstawowe narzędzia i kawałek miejsca na parkingu. Sam pewnie wiele nie narobie...
Wypsikałem znowu krzyżaki wd40 w kolumnie (bo coś piszczy jakby z kolumny przy kręceniu, chyba, że to pompa, a mi się wydaje, że to krzyżaki).

Płyn ma może z rok, jest czerwony. Może nie czyściutko czerwony, ale kolor widać zdecydowanie. Wymienie może jutro jeszcze raz. Plus sprawdzę ciśnienie kół i to mój maks chyba.

Ogólnie planuje tym autem pojeździć do końca roku i nie chce za dużo inwestować, ale kwestia tej kierownicy mocno mi psuje przyjemność z jazdy okresowo...

Ostatnio edytowane przez katarmamcos ; 20-04-2020 o 20:08
katarmamcos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2020, 20:10   #23
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny

jak jestes ze slaska to podjedz
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2020, 20:13   #24
katarmamcos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2018
Model: Focus
Silnik: Zetec 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny

Do Śląska niestety 250 km, ale dzięki bardzo za propozycję pomocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Też nie ma cudów, jak nic bez mechanika nie poradzimy, to trudno. Tak tylko przez chwilkę wykminiłem, ze może zamiennik wsadzę i z robocizną jeszcze się zamknę w kwocie w której bym to mógł ogarnąć, ale ogólnie chyba jednak zamienników nikt nie poleca, więc będzie trzeba jeździć tak, jak jest.

Ostatnio edytowane przez katarmamcos ; 20-04-2020 o 20:15
katarmamcos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2020, 20:42   #25
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny

jeśli masz kupić pompę to kup regenerowaną won od chińskiej nówki

miałem nówki chińskie zaciski - z górki pompowałem ręczny i modliłem się, żeby nie wbić się w drugiego takie to było dobrodziejstwo...
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2020, 07:51   #26
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny

Cytat:
Napisał katarmamcos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurczę, szczerze mówiąc, to ja się nie znam (to apropo tego paska). Podstawowe umiejętności, do dyspozycji podstawowe narzędzia i kawałek miejsca na parkingu. Sam pewnie wiele nie narobie...
Wypsikałem znowu krzyżaki wd40 w kolumnie (bo coś piszczy jakby z kolumny przy kręceniu, chyba, że to pompa, a mi się wydaje, że to krzyżaki).

Płyn ma może z rok, jest czerwony. Może nie czyściutko czerwony, ale kolor widać zdecydowanie. Wymienie może jutro jeszcze raz. Plus sprawdzę ciśnienie kół i to mój maks chyba.

Ogólnie planuje tym autem pojeździć do końca roku i nie chce za dużo inwestować, ale kwestia tej kierownicy mocno mi psuje przyjemność z jazdy okresowo...
Tym WD40 narobisz sobie więcej szkód niż pożytku - nie nadaje się do smarowania. Tym super preparatem właśnie wypłukałeś resztki smaru, który tam ewentualnie zalegał. Dobry zamysł, jeśli masz jeszcze trochę nowego płynu.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2020, 06:06   #27
katarmamcos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2018
Model: Focus
Silnik: Zetec 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny

Wymieniłem wczoraj płyn do wspomagania, nawaliłem smaru w krzyżaki, sprawdziłem ciśnienie w kołach i różnica w sumie nie wielka. Ciągle słychać jakieś piszczenie przy kręceniu kierownica i jak wsadziłem głowę pod kolumnę, to przy max skręcie słychać syczenie (pewnie z pompy), czyli pewnie jedyne co zostaje to wymiana pompy, na co raczej szkoda mi pieniędzy... Chociaż jeszcze mnie zastanawia to piszczenie przy kręceniu kierownica, jakby coś gdzieś tarło...

I na sprawa, że ktoś tutaj wcześniej miał rację. Pogorszyło się też odczuwalnie po wymianie na letnie (cal większe przy okazji i aluminiowe, czyt cięższe co pewnie też ma wpływ?)

Ostatnio edytowane przez katarmamcos ; 22-04-2020 o 06:09
katarmamcos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2020, 07:54   #28
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny

Cytat:
Napisał katarmamcos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem wczoraj płyn do wspomagania, nawaliłem smaru w krzyżaki, sprawdziłem ciśnienie w kołach i różnica w sumie nie wielka. Ciągle słychać jakieś piszczenie przy kręceniu kierownica i jak wsadziłem głowę pod kolumnę, to przy max skręcie słychać syczenie (pewnie z pompy), czyli pewnie jedyne co zostaje to wymiana pompy, na co raczej szkoda mi pieniędzy... Chociaż jeszcze mnie zastanawia to piszczenie przy kręceniu kierownica, jakby coś gdzieś tarło...

I na sprawa, że ktoś tutaj wcześniej miał rację. Pogorszyło się też odczuwalnie po wymianie na letnie (cal większe przy okazji i aluminiowe, czyt cięższe co pewnie też ma wpływ?)
Może trzeć/piszczeć/hałasować z łożysk kolumny amortyzatora. Ale tego nikt z nas na odległość nie stwierdzi. Może piszczeć pasek napędu, wielorowkowy.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2020, 08:15   #29
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny

pasek sprawdz i naciąg moze tu tkwi blad
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2020, 12:41   #30
katarmamcos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2018
Model: Focus
Silnik: Zetec 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Padło wspomaganie - objawy do oceny

Jestem się w stanie do dobić w warunkach spartańsko parkingowych do tego paska wielorowkowego?
Kurdę, jeszcze mnie mechaniki to auto nauczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Edit. Aaa, chyba wiem, który to..ale piszczy jakby po lewej stronie, siedząc za kierownicą, a o ile dobrze myśle, że to to, to on jest bardziej po prawej. Chyba, że to złudzenie, albo o złym pasku myśle.

Edit2. Byłem sprawdzić, pasek wygląda na naprężony (chociaż wiadomo, nie mam porównania, jaki powinien być, ale ogólnie luźny nie jest). Wsłuchałem się też w to piszczenie i mam wrażenie, jakby to gdzieś z kierownicy szło...

Ostatnio edytowane przez katarmamcos ; 22-04-2020 o 13:08
katarmamcos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.