Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2020, 18:35   #1
Yabollek
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0L Duratorq DI HPCR (125PS)
Rocznik: 2006
Postów: 182
Domyślnie Wydech - urawane połączenie łącznika elastycznego ze środkowym tłumikiem

Witam.
Jako, że czasu mam aż nadmiar postanowiłem samodzielnie naprawić drobną usterkę która mi się przytrafiła.
Mianowicie pękło łączenie jak na zdjęciu:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy takim zestawem:
łącznik elastyczny 60x300 do nasunięcia na rurę
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dam radę złapać rurę wydechu środkowego??

Czy nie bawić się lepiej w takie półśrodki i od razu kupić całą rurę tego elastycznego tłumika drgań (jest około 2x droższa).

Nie ukrywam że dla mnie jako amatora łatwiej będzie obciąć rurę z przodu (łącznie rura/plecionka również jest mocno skorodowana) i połączenie rur tym łącznikiem zaciskając obejmy (plus uszczelnienie)

Nie wiem tylko czy ten łącznik 300mm będzie na tyle długi aby sięgnął mi urwanej rury w tym miejscu (300x60 jest podnoś dedykowana dla mondeo mk3 tdci).
Niestety nie wymierzyłem sobie dokładnie długości potrzebnej do złączenia i na kanał do teściów pojechał bym dopiero na wymianę - dlatego pytam na forum (zanim zamówię zabawki).

Ktoś już zmierzył się z takim przypadkiem?


Ostatnio edytowane przez Yabollek ; 27-04-2020 o 11:43
Yabollek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2020, 19:23   #2
Zbigniew_K
ford::beginner
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 15-11-2019
Model: Grand C-Max II
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wydech - urawana połączenie łącznika elastycznego ze środkowym tłumikiem

Raczej takie coś wystarczy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Do kupienia w każdym motoryzacyjnym i do tego pasta.
Oczywiście jeśli obecny elastyczny łącznik jest dobry.

Pozdrawiam
Z.K.
Zbigniew_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2020, 21:39   #3
Yabollek
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0L Duratorq DI HPCR (125PS)
Rocznik: 2006
Postów: 182
Domyślnie Odp: Wydech - urawana połączenie łącznika elastycznego ze środkowym tłumikiem

Tam jest mało miejsca (jakieś 3cm od strony tego oplotu), do tego jest to stożek.
Na zdjęciu aż tak bardzo tego nie widać, ale to mniej więcej tak wygląda:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z drugiej strony jeśli bardziej doświadczeni koledzy uważają że taki łącznik wystarczy, to czemu nie (cena tylko 20 zł).

Jeszcze pytanie aby na 100% upewnić się jaki rozmiar.
Czy Mondeo MK3 na standardowo rury 60 czy może coś innego?

Ostatnio edytowane przez Yabollek ; 26-04-2020 o 21:58
Yabollek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2020, 22:56   #4
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Wydech - urawana połączenie łącznika elastycznego ze środkowym tłumikiem

Ja bym kupił kompletny łącznik i skręcił to na śruby tak jak ma być.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2020, 07:40   #5
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Wydech - urawana połączenie łącznika elastycznego ze środkowym tłumikiem

Cytat:
Napisał Yabollek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.

Czy takim zestawem:
łącznik elastyczny 60x300 do nasunięcia na rurę
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dam radę złapać rurę wydechu środkowego??

Czy nie bawić się lepiej w takie półśrodki i od razu kupić całą rurę tego elastycznego tłumika drgań (jest około 2x droższa).

Nie ukrywam że dla mnie jako amatora łatwiej będzie obciąć rurę z przodu (łącznie rura/plecionka również jest mocno skorodowana) i połączenie rur tym łącznikiem zaciskając obejmy (plus uszczelnienie)

Nie wiem tylko czy ten łącznik 300mm będzie na tyle długi aby sięgnął mi urwanej rury w tym miejscu (300x60 jest podnoś dedykowana dla mondeo mk3 tdci).
Niestety nie wymierzyłem sobie dokładnie długości potrzebnej do złączenia i na kanał do teściów pojechał bym dopiero na wymianę - dlatego pytam na forum (zanim zamówię zabawki).

Ktoś już zmierzył się z takim przypadkiem?
Cienka blacha to pękła.
Przy okazji popraw tytuł posta - urawana połączenie. Po takim zwrocie nie znajdziemy go w wyszukiwarce - urwane połączenie*.

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 02-05-2020 o 08:02
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.