Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2016, 17:11   #521
jacor2
ford::average
 
Avatar jacor2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 PS
Rocznik: 2019
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Witam.
Problem z BT został rozwiązany więc biorę się za kolejny temat.
Alarm
Pacjent Ford Galaxy 2012
Mam takie ustrojstwo z lewej strony bagażnika:
To coś.jpg
Zamek maski mam z kabelkiem :-)
Oraz wolne w lewym nadkolu bagażnika wtyczki:
- Szara u góry
wolna u góry.jpg
- szara na dole
Wolna S.jpg
- oraz czarna
Wolna C.jpg

Nie znalazłem syreny alarmu i lampkę mam bez czujników więc muszę wymienić.
Lampka.jpg

Czy ktoś potrafi opisać co to za wtyczki i czego jeszcze mi brakuje.

Bump: A i jeszcze pod schowkiem pasażera znalazłem kolejne ustrojstwo

To drugie.jpg

Może to jest moduł alarmu?


Ostatnio edytowane przez jacor2 ; 06-05-2016 o 17:29
jacor2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2016, 17:49   #522
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał jacor2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamek maski mam z kabelkiem :-)
Chyba każdy zamek maski jest z kabelkiem, pytanie tylko czy w zamku są piny do tych kabli, czy ich nie ma i zamek robi wtedy za zaślepkę.

Bump:
Cytat:
Napisał jacor2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A i jeszcze pod schowkiem pasażera znalazłem kolejne ustrojstwo

Może to jest moduł alarmu?
To nie jest moduł alarmu, chociaż sterowanie alarmem jest w nim "zaszyte".
To moduł BCMii zwany również SJB. To w nim m.in. zapisana jest cała konfiguracja pojazdu i IMMO jeśli masz odpalanie z kluczyka.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2016, 12:41   #523
jacor2
ford::average
 
Avatar jacor2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 PS
Rocznik: 2019
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Rozebrałem zamek maski i ........
pinów brak :-(

Czyli muszę dokupić inny zamek.

To teraz czas rozpocząć łowy.

A przy okazji pobawił się szybami i teraz działa mi otwieranie i domykanie szyb z pilota.

Pozdrawiam
jacor2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2016, 13:25   #524
sawoj
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-03-2013
Skąd: KOL
Model: Ford Fusion USA
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 396
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

A przy okazji pobawił się szybami i teraz działa mi otwieranie i domykanie szyb z pilota.
Witam
Czytałem kiedyś na temat domykania szyb ale uciekło mi to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podpowiedz jak się programuje kluczyk żeby to działało
sawoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2016, 14:09   #525
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Nie programuje się kluczyka tylko szyby. Zjeżdżasz szybą kawałeczek w dół,następnie jedziesz nią na samą górę i przytrzymujesz przycisk 3 sekundy,następnie puszczasz i jeszcze raz przytrzymujesz ten sam przycisk na następne 3 sekundy.Każdą szybe programujesz z osobna.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2016, 14:45   #526
sawoj
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-03-2013
Skąd: KOL
Model: Ford Fusion USA
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 396
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie programuje się kluczyka tylko szyby. Zjeżdżasz szybą kawałeczek w dół,następnie jedziesz nią na samą górę i przytrzymujesz przycisk 3 sekundy,następnie puszczasz i jeszcze raz przytrzymujesz ten sam przycisk na następne 3 sekundy.Każdą szybe programujesz z osobna.
Dziękuję idę do garażu sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sawoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2016, 12:17   #527
mottom
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 210
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał kwachu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś montował może syrenę z podtrzymaniem 6G9N-19G229-Ax/Bx z VOLVO(albo mazdy/jaguara)?
Udało mi się kupić syrenę z Volvo CX90 6G9N-19G229-BK (identyczne oznaczenie ma syrenka z tiltem do mondeo) ale po podłączeniu i wzbudzeniu alarmu jest niemal niesłyszalna, tilt działa.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jeżeli masz jeszcze tą syrenę to ją podłącz i poczekaj.
Moja syrena zaraz po założeniu były stosunkowo cicha, jednak gdy wzbudziłem ją niechcący po kilku tygodniach od założenia to natężenie dźwięku było dużo dużo większe. Pewnie słaby akumulator wpływa na natężenie hałasu.
mottom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2016, 12:53   #528
sawoj
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-03-2013
Skąd: KOL
Model: Ford Fusion USA
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 396
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie programuje się kluczyka tylko szyby. Zjeżdżasz szybą kawałeczek w dół,następnie jedziesz nią na samą górę i przytrzymujesz przycisk 3 sekundy,następnie puszczasz i jeszcze raz przytrzymujesz ten sam przycisk na następne 3 sekundy.Każdą szybe programujesz z osobna.
Niestety nie chce działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sawoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2016, 15:56   #529
mottom
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 210
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Wojtek wyłącz zapłon - włącz zapłon i wtedy spróbuj szyby jeszcze raz zaprogramować.
mottom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 17:53   #530
jacor2
ford::average
 
Avatar jacor2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 PS
Rocznik: 2019
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Witam.
Wracam do tematu alarmu.
Kupiłem lampkę z czujnikami ale niestety po demontażu mojej okazało się że wtyk zielony który tam znalazłem nie pasuje do wtyku lampki.
Dokładnie taki sam przypadek mam z syreną alarmu.
Czy ktoś wie od czego jest ta zielona wtyczka?
Czyżby od czujnika deszczu?
Pozdrawiam

lampka wtyk.jpg

lampka z czujkami.jpg

wtyk.jpg
jacor2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.