Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2020, 17:36   #1
Retroman24
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-01-2020
Skąd: KACZORY
Model: Ford fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie wymiana łożyska podpory półosi prawej

cześć .
Mam do wymiany łożysko podpory półosi prawej. Czy któs z was posiada jakiej materiały, książki, zdjęcia, filmy, abym mógł zobaczyć jak się do tego zabrać ?
Nie jestem mechanikiem , ale poradzę sobie.
Bedę wdzięczny za każdą podpowiedź

pozdrawiam

Retroman24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2020, 08:48   #2
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,216
Domyślnie Odp: wymiana łożyska podpory półosi prawej

Materiałów nie mam, ale w swojej Fieścinie już dwa razy wymieniałem.
Ostatnia wymiana ok. 2 tygodnie temu - rada - nie kupuj tanich chinoli, bo szybko zacznie wyć i szumieć a roboty jest trochę.
Ja kupiłem łożysko INA. W skrócie ; trzeba zdemontować niemal całe zawieszenie czyli wyjąć zwrotnicę.
Może jest inna metoda czyli mniej demontażu. Każdy robi jak mu pasuje.

Po kolei, odkręć nakrętkę półosi jak auto jeszcze stoi na kołach, ściągnij zacisk hamulca i podwieś na sprężynie, odkręć dolne mocowanie łącznika stabilizatora, odkręć i wyjmij końcówkę drążka kierowniczego, odkręć i wyjmij śrubę sworznia wahacza, odkręć śrubę mocującą goleń amortyzatora, teraz trzeba poluzować zwrotnicę wypychając przegub ze zwrotnicy - może mocno siedzieć - musiałem użyć dużego ściągacza.
Najtrudniejsze za Tobą jak wyjmiesz zwrotnicę, łożysko trzyma obejma i dwie nakrętki.
Przygotuj pojemnik ok. 2 litrowy na olej, który wyleje się ze skrzyni. Wyjmij całą półoś ze skrzyni, nie ma tu żadnej zawleczki/pierścienia, więc łatwo wychodzi, uwaga, nie uszkodź uszczelniacza. Mnie wylało się ok. 1 litra oleju.
Stare łożysko można zbić młotkiem, powoli schodzi.
Nowe wbijałem używając starego, zużytego łożysko - TYLKO uderzać w wewnętrzną bieżnię, aż oprze się o krawędź, powoli - CIERPLIWOŚCI.
Montaż w odwrotnej kolejności, uważaj przy wkładaniu, by nie uszkodzić uszczelniacza.
Czeka Cię jeszcze wlanie oleju.
Jak masz IB5 to korek jest pod czarną pokrywką, imbus.
Sorry za nieco długi opis
Powodzenia, pytaj jak coś nie jasne.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg pol.jpg (89.5 KB, 52 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 16-05-2020 o 09:06
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2020, 13:23   #3
Retroman24
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-01-2020
Skąd: KACZORY
Model: Ford fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: wymiana łożyska podpory półosi prawej

cześć bardzo tobie dziękuję za konkretny opis. Tego potrzebowałem. Naprawę zrobię za około miesiąc , ponieważ okazało się muszę we wtorek jechać w trasę. Jak dokonam naprawy poinformuję jak poszło może zrobię kilka fotek na przyszłość dla kogoś

pozdrawiam i dziękuję
Retroman24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2020, 08:59   #4
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,216
Domyślnie Odp: wymiana łożyska podpory półosi prawej

Cytat:
Napisał Retroman24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naprawę zrobię za około miesiąc , ponieważ okazało się muszę we wtorek jechać w trasę. Jak dokonam naprawy poinformuję jak poszło może zrobię kilka fotek na przyszłość dla kogoś

pozdrawiam i dziękuję
To powodzenia i czekamy na fotorelację - ja niestety, pomimo, że 3 x wymieniałem łożysko podpory /2xFiesta, 1xFocus/ nie zrobiłem fotek.
Oby Ci się nie rozsypało. Moje, stare po wyjęciu miało BARDZO duży luz i chrobotało.
Zainteresuj się też zakupem nowego oleju, jeśli od nowości nie był wymieniany i auto ma duży przebieg. Polecany olej, oprócz Fordowskiego to Carlube oraz Motul Gear 300 75W90.

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 17-05-2020 o 09:06
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
łożysko , półoś , wymiana


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.