Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2009, 15:31   #21
Marcin111
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2005
Skąd: Częstochowa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Czyli samochody podobnie jak my boją się ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wystarczy postraszyc serwisem i od razu będa chodzic jak należy..
pozdro..

Marcin111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 15:52   #22
macgregor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDI
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

No i dopadła mnie "usterka silnika". Objaw: komunikat usterka silnika, kontrolka ABS. Reakcja ASO: zawilgocone połączenie komputera i (chyba) turbiny. Poprawione, wysuszone, po 4 godzinach od załadowania na lawetę (akurat dojechałem do domu jak się włączył komunikat) samochód do odbioru ;-)
macgregor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 10:11   #23
estor12
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: P-ń
Model: s-max
Silnik: 2.00
Rocznik: 2006
Postów: 79
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

dzis rano samochód odpalił jak co dzień , jade z córka jakies 300 m do głownej ulicy , staje . samochód gaśnie , chce zapalić nie chce , na desce błąd silnika, przekręcam jeszce 1-2 razy to samo błąd silnika i kręci ale nie zapala.
Mysle nie ma co trzeba zepchnać. Po zepchnięciu próbuje jeszcze raz, kontrolki gasną , samochód zapala. potem 30 km trasy 40 postoju i 30 km trasy i nic.
Co mogło robić ? czekać do następnego razu czy już coś kombinować.
czy esiu zapisuje jakies kody błędów ?
estor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 11:47   #24
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał estor12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzis rano samochód odpalił jak co dzień , jade z córka jakies 300 m do głownej ulicy , staje . samochód gaśnie , chce zapalić nie chce , na desce błąd silnika, przekręcam jeszce 1-2 razy to samo błąd silnika i kręci ale nie zapala.
Mysle nie ma co trzeba zepchnać. Po zepchnięciu próbuje jeszcze raz, kontrolki gasną , samochód zapala. potem 30 km trasy 40 postoju i 30 km trasy i nic.
Co mogło robić ? czekać do następnego razu czy już coś kombinować.
czy esiu zapisuje jakies kody błędów ?
Przeczytaj moje info z tematu "Maksiu kaput". Oby Cię nie dosięgło to co mnie, bo będziesz uziemiony przez 2 tygodnie.
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2010, 23:23   #25
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Mam przyjemność od czasu do czasu podróżować za kółkiem S-max-a 2.0TDCI.Jest to własność brata.Auto po pokonaniu dłuższej trasy raptownie traciło moc wyświetlając komunikat awaria silnika(ford convers+).Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu jakiś czas ok.Wizyta w ASO podpięcie testera i 0 błędów w pamięci kompa.Praca na lekko rozgrzanym silniku przy wyższych obrotach też bez efektów.Kumpel i świetny fachowiec z serwisu forda poradził aby przyjechać kiedy wyswietlony będzie komunikat awarii.(bez tego równie dobrze można było szukać przyczyn awarii ze względu na zaćmienie księżyca)Tak zrobiłem bo coraz mniej potrzebowałem, żeby ten komunikat wywołać.Gdy tylko się zaświecił(udało się jeszcze tego samego dnia, tylko że po pokonaniu krótkiej trasy) podpieliśmy tester i po odczytanym błędzie kolega doszedł do sprawcy całego zamieszania-czujnika temperatury spalin-był tak "walnięty"(pokazywał "chore"chwilowe temp.) że dopiero w odpowiednich warunkach pracy(dłuższa jazda)dawał o sobie znać-naprawa wymiana na nowy(gwarancja) i jak ręką odjął.
Jedyna rada,jak wyskoczy komunikat/kontrolka walić jak w dym do elektryka z kompem(ASO lub innego).Musi być jakiś punkt zaczepienia(odczyt błędów).
Mam to szczęście mieszkać w tym samym mieście co DOCENTO i dzięki Niemu już nie męczyć sie jazdą S-max-em:]
__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 15:29   #26
pebeel
ford::average
 
Avatar pebeel
 
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: wwa
Model: S-Max TS/ Jeep WJ
Silnik: 2.2 TDCI/ 4,7 V8
Rocznik: 2009/ 2001
Postów: 124
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał felicjan-f1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam przyjemność od czasu do czasu podróżować za kółkiem S-max-a 2.0TDCI.Jest to własność brata.Auto po pokonaniu dłuższej trasy raptownie traciło moc wyświetlając komunikat awaria silnika(ford convers+).Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu jakiś czas ok.Wizyta w ASO podpięcie testera i 0 błędów w pamięci kompa......
Mam kolegę z JEEPem WJ z silnikiem diesla (2.7 produkcji mercedesa) - auto co jakiś czas samo z siebie pokazuje awarię silnika, dorzuca w bonusie spadek mocy. Trzeba się zatrzymać, wyłączyć i włączyć, rozpędzić do 5. biegu i błąd się kasuje.
I nikt nie wie o co chodzi. Zwłaszcza ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochody żyją własnym życiem. Coraz częściej.
pebeel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2010, 22:17   #27
be_rcik
ford::advanced
 
Avatar be_rcik
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 207
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał pebeel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochody żyją własnym życiem. Coraz częściej.
Na przykład Toyoty, dają gazu gdy chcą ....
Bez urazy do Toyot bo to bardzo fajne samochody.
be_rcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2010, 09:20   #28
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Fajne? Które konkretnie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Auris może?
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2010, 10:48   #29
sproket
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Olsztyn
Model: S-max
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał felicjan-f1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawcy całego zamieszania-czujnika temperatury spalin-był tak "walnięty"(pokazywał "chore"chwilowe temp.) że dopiero w odpowiednich warunkach pracy(dłuższa jazda)dawał o sobie znać-naprawa wymiana na nowy(gwarancja) i jak ręką odjął.
Masz może jakiś numer tego czujnika, ewentualnie wiesz może ile może to kosztować? Mam podobny przypadek, opisywałem go na początku tego wątku. Na kompie wyszło, że to właśnie błąd czujnika temp. spalin.
Co ciekawe, błąd wygasa jeśli zatankuję V-powera albo Ulitmet'a i przejadę parę km. Po zatankowaniu zwykłego paliwa i paru km znowu sie zapala.
sproket jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 09:01   #30
docento
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

poprawię felicjana-f1 - uszkodzeniu uległ czujnik temperatury powietrza znajdujący sie na kolektorze ssącym obok czujnika ciśnienia doładowania (pokazywał 140°C przy jałowym biegu a czujnik temperatury w przepływomierzu wskazywał 16°C) . numeru błędu nie pamiętam . pamiętam tylko opis " błąd korelacji czujników A/B przepływomierza powietrza " - nieźle . Drugi taki sam przypadek był w galaxy 2009 nr błędu P0097 odczyt z rejestratora danych IAT 17°C a drugi odczyt IAT 0.05 V (ten drugi do bani )
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.