Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2018, 12:41   #1
lewy87r
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-08-2017
Model: kuga mk2
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2013
Postów: 35
Domyślnie Nakrętki kół (Kapturki) 19mm czy 18mm ?

Cześć,

w serwisie chcieli mi opylić nakrętki kół bo są wyrobione/zajechane itp.... ponad 20PLN sztuka.

No mówie ładnie...nie wziąłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., wróciłem do domu no i chce odkręcić...
klucz 19 wchodzi lekko nie przylega dobrze, omyka, ale okazuje się że na nakrętce są kapturki... aluminiowe chyba - takie cieniutkie, z niektórych nakrętek można ten kapturek ściągnąć i pod spodem widzimy zwykłą nakrętkę 18...
szukam w internecie bo zgłupiałem i znalazłem to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest to prawdopodobnie 1:1 to co ja mam również widać tu ten kapturek. I w opisie aukcji jest napisane nakrętka 19.

Po co te kapturki? Czy nie są one przypadkiem "zabezpieczeniem" przed zabrudzeniami i korozją? Tu zapodam film z takimi samymi kapturkami: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I facet odkręca je kluczem 19... zatem wnioskuję, że nakrętki to 18mm z założonym ozdobnym kapturkiem który zmienia*średnicę na 19mm i którego się nie zdejmuje do odkręcenia koła?

Proszę o info kogoś kto się na tym zna bo chcę u siebie zrobić porządek z tym, bo w warunkach drogowych raczej będę miał problem czy odkręcić kluczem 19mm czy zdiąć kapturek by użyć 18mm.

lewy87r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 12:53   #2
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,338
Domyślnie Odp: Nakrętki kół (Kapturki) 19mm czy 18mm ?

Cytat:
Napisał lewy87r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]

I facet odkręca je kluczem 19... zatem wnioskuję, że nakrętki to 18mm z założonym ozdobnym kapturkiem który zmienia*średnicę na 19mm i którego się nie zdejmuje do odkręcenia koła?
[...]
Witam

Prosta sprawa:
- kup na próbę 1 taką śrubę
- zakręć na koło
a następnie spróbuj zdjąć ten metalowy "kapturek" z nakrętki zakręconej na koło => życzę powodzenia




Cytat:
Napisał lewy87r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]

Proszę o info kogoś kto się na tym zna bo chcę u siebie zrobić porządek z tym, bo w warunkach drogowych raczej będę miał problem czy odkręcić kluczem 19mm czy zdiąć kapturek by użyć 18mm.
a może wystarczy wyjąć z bagażnika oryginalny klucz do kół:
- sprawdzić czy odkręca śruby
- zmierzyć jego wymiar

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 13:10   #3
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nakrętki kół (Kapturki) 19mm czy 18mm ?

Problem powszechnie znany. Powodem jest złe serwisowanie kół, co jest klasyką gatunku w naszym kraju (i nie tylko). Klucz udarowy psuje te kapturki na nakrętkach i potem trudno to odkręcić. Nieuszkodzona nakrętka jest na klucz 19. Swojego fokusa mk2 sprzedałem w wieku 10 lat i jeszcze wszystkie kapturki były na miejscu, choć część odkręcałą się już tylko nasadką na gwiazdkę (dwunastokątną).

Nie obsługujesz kół sam, to wymień te nakrętki na takie bez kapturków.

Oryginalny klucz do kół to się nadaje do tego, żeby go wyjąc i umieścić na stałe w garażu. Można sobie nim tylko krzywdę zrobić usiłując odkręcić koło po gumiarzach.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 13:32   #4
lewy87r
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-08-2017
Model: kuga mk2
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2013
Postów: 35
Domyślnie Odp: Nakrętki kół (Kapturki) 19mm czy 18mm ?

Czyli w sumie tak jak myślałem, standard 19mm 20szt i podjade specjalnie tam gdzie mi opony wymieniali, żeby mi podmienili nakrętki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lewy87r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 14:16   #5
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Nakrętki kół (Kapturki) 19mm czy 18mm ?

Standard to nakrętka na klucz 19
Ale wystepują w roznych wersjach, z grubsza 6?.
Lita nakrętka na klucz 19, pełna
Lita nakrętka na klucz 19, przelotowa
Lita nakrętka na klucz 18 z kapturkiem czyniącym ja 19, nakrętka przelotowa zwykle, kapturek czyni ja nieprzelotową
I to samo w wersji z pierścieniem/podkładka obrotową.
z pierścieniem nakrętka na klucz 19, pełna
z pierścieniem nakrętka na klucz 19, przelotowa
z pierścieniem nakrętka na klucz 18 z kapturkiem czyniącym ja 19, nakrętka przelotowa zwykle, kapturek czyni ja nieprzelotową
Niektóre wersje nie występują w oryginale.

Problemem są odpadające kapturki z nakrętek 18, jak ktoś nie zauważy to 19 po 18 obrobi, później nabicie kapturka ciężkie, a nawet po założeniu kapturka jak jest on luźny, nie zawsze dobrze idzie odkręcanie.
A kapturki odpadają z rożnych czynników, i klucz udarowy raczej nie ma tu nic do rzeczy, raczej staranność prac i jakość nakrętek.
Nakrętki występują w TZW chińskich zamiennikach - mocno nie polecam.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 14:34   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nakrętki kół (Kapturki) 19mm czy 18mm ?

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kapturki odpadają z rożnych czynników, i klucz udarowy raczej nie ma tu nic do rzeczy,
A moim skromnym zdaniem tylko to.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 14:50   #7
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Nakrętki kół (Kapturki) 19mm czy 18mm ?

Jakoś w moich nie odpadają, a tylko pneumatyczny w użyciu. U moich klientów, jak nie są już zniszczone tez nie.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 15:02   #8
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nakrętki kół (Kapturki) 19mm czy 18mm ?

Ale rozumiem, że sam używasz, więc z głową.

Ogólnie, to oczywiście, słaby pomysł był z tymi kapturkami, bo lepiej zrobić plastikowe nakładki, jak w oplach, na przykład.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 15:54   #9
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Nakrętki kół (Kapturki) 19mm czy 18mm ?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale rozumiem, że sam używasz, więc z głową.
Sam. Ale nie tylko. Trzeba robić z głową, długimi nasadkami do alufelg. Przeszkolić personel (mechaników). A takie z lekkim z użyciem wymienić na nowe.
Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie, to oczywiście, słaby pomysł był z tymi kapturkami, bo lepiej zrobić plastikowe nakładki, jak w oplach, na przykład.
no słaby, bo wystarczy nie nałożyć do końca klucza, i klucz zrywa kapturek, albo się obślizguje, i to nie ważne czy zwykły czy pneumat, mało tego ten blaszany z zestawu praktyczie od razu obraca sie na nich niszcząc kapturki, mnie nie udało sie nim odkręcić koła jak złapałem kapcia.
VW/Audi ma fajne dekielki alufelg razem z kapturkami na nakrętki, na wszystkie 5 od razu.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 19:08   #10
YS3F
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 01-09-2017
Skąd: Szczecin
Model: Escape
Silnik: benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 78
Domyślnie Odp: Nakrętki kół (Kapturki) 19mm czy 18mm ?

Czy ktoś się orientuje czy M12x1,5mm będą pasowały?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
YS3F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.