Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2021, 22:47   #1
Sędek
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-04-2021
Skąd: Ruda Śląska
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie wycieki oleju/zapocenia - silnik 2.0 tdci 140km

Witam serdecznie,

Niedawno, miałem okazję oglądać, w autoryzowanym salonie Forda, Forda Galaxy z 2014 roku z silnikiem 2.0 tdci 140km. Byłem na stacji diagnostycznej. Niestety, nie miałem możliwości ściągnięcia dolnej osłony, mimo to zauważyłem, zapocenie w miejscu łączenia komory silnika z misą olejową. ASO zobowiązało się usunąć usterkę przed sprzedażą.
ASO stwierdziło, że to nie olej z łączenia silnika z misą olejową, a olej który nakapał z uszczelniacza pompy wtryskowej, no i właśnie ten element uszczelnili/naprawili.

Dzisiaj oglądałem auto po raz drugi. Tym razem, na podnośniku w ASO, ze ściągniętą osłoną silnika. Na zdjęciach poniżej, zauważone przeze mnie wycieki/zapocenia. O ile przy zapoceniu oznaczonym literą "A" jasnym jest dla mnie, że to oliwa z łączenia silnika z misą olejową. To B,C, D są dla mnie zagadką.

Po tym przydługawym wstępie, pytania
1) Co to z wycieki z punktów B,C,D? Na ile są poważne?
2) Które z powyższych usterek, są "typowe" dla tego silnika i normalne mimo niedużego przebiegu (100 kkm), a które zwiastować mogą jakieś większe problemy?
3) Czy samo usunięcie tych wycieków w 100% rozwiąże problem? Czy będzie jedynie plastrem na krwawiącą ranę jakiś większych problemów tego silnika?


Póki co samochodu, ostatecznie jeszcze nie kupiłem... ASO znów zobowiązało się do usunięcia usterek.
Mam dylemat, z jednej strony sprzedawcą jest autoryzowany salon, więc chciało by się samochód w 100% sprawny, szczególnie, że mało nie kosztuje. Z drugiej strony, może za bardzo się czepiam "Panie, kupujesz Pan używane auto. Chcesz Pan nowe? To zapłać 150k i będzie nowe"
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (97.2 KB, 34 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (100.6 KB, 33 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (96.7 KB, 29 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (83.8 KB, 30 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Sędek ; 30-04-2021 o 22:50
Sędek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.