Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2010, 13:31   #1
Dakota
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-10-2010
Model: Focus MkII
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Nierowne przyspieszenie wzgledem obrotow oraz "samoczynne" przyspieszanie

Witam serdecznie,
Od 3-4 tygodni jestem posiadaczem Focus'a MkII z silnikiem 1.8 TDCi rocznik 2006.
Kilka razy zdarzylo mi sie, ze auto na drugim biegu przy niewielkich predkosciach pomimo zdjecia nogi z gazu lekko przyspiesza. Nie jest to jakies gwaltowne przyspieszenie, ale auto ewidentnie zamiast powoli zwalniac delikatnie przyspiesza. Wszystko to w okolicach 1000-1500 obrotow. Zazwyczaj trafialo sie to w warunkach jazdy miejskiej (a.k.a korek) gdzie auto porusza sie z predkoscia 10-20 km/h. Nie sa to tez tylko moje urojenia, bo zonie tez sie to przytrafilo.

Dodatkowo auto ma duzy przeskok mocy i tak przy niskich obrotach auto strasznie "muli" i nagle kiedy dochodzi do mniej wiecej 2tys dostaje kopa. O szybkim ruszeniu gdzies na skrzyzowaniu nie ma mowy.
O ile pierwszy objaw jest ewidentnie nieprawidlowy o tyle drugi moze jest czyms normalnym w tym silniku (jest to moj pierwszy diesel, wiec nie mam zbytnio porownania).

Dakota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 13:59   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Nierowne przyspieszenie wzgledem obrotow oraz "samoczynne" przyspieszanie

Pierwszy objaw to podtrzymanie obrotów. Jeździsz na zbyt wysokim biegu i sterownik zwiększa dawkę by silnik nie zgasł. Zachowanie jest jak najbardziej prawidłowe - w dieslu, w korku jeździ się na 1. biegu.
Drugi objaw wyjaśni ci charakterystyka silnika - przebieg MOMENTU OBROTOWEGO, a nie mocy. Masz rację - w dieslach tak jest. Przyzwyczaisz się.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 14:14   #3
Dakota
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-10-2010
Model: Focus MkII
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nierowne przyspieszenie wzgledem obrotow oraz "samoczynne" przyspieszanie

Dzieki za odpowiedz. Troche sie uspokoilem bo przyznam, ze samoczynne przyspieszanie jest niezbyt milym wrazeniem utraty kontroli nad tym co sie dzieje z autem.
Co do objawow ..to nie do konca dzieje sie w takim korku gdzie podjezdza sie po pare metrow z predkoscia 5-10 km/h bo to faktycznie nie mialoby sensu wrzucanie 'dwojki'. Fakt, faktem, ze jezdzac 'benzyna' przyzwyczailem sie, ze pierwszy bieg sluzy jedynie do ruszania, a juz sama jazda to zdecydowanie drugi bieg.
Coz ... jak mi sie jeszcze to przydazy to spojrze dokladniej na obrotomierz i predkosciomierz i podam dokladniej zakres.
Dakota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , obroty , przyspieszenie , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.