Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2020, 07:32   #51
gaga123
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-07-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 53
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Długo nie pisalem, brak czasu. Niestety nie udało się jeszcze zlokalizować porannych stuków w silniku, jest tak jak było po wymianie kompletnego sprzęgła z kołem zamachowym, a nawet ze skrzynią biegów po regeneracji. Koła pasowego jednak nie wymieniałem.

gaga123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2021, 19:46   #52
klajgus
ford::advanced
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-11-2011
Skąd: Berlin/Gorzow Wlkp (okolice)
Model: Mondeo MK4 - MK5
Silnik: 2.5 T 275KM/391Nm -2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2008- 2017
Postów: 288
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Witam.
Odkopie trochę temat, napiszcie mi proszę czy to jest normalna praca silnika?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

to nie mój silnik ale u mnie tez jest taki dźwięk z okolicy pompy CR . Po przeczytaniu tego tematu o rożnych dźwiękach- stukach w tym silniku już nie wiem czy to jest OK czy nie. Z góry dzięki za info
__________________
Było 216 KM /329Nm jest 275KM/391Nm
klajgus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 23:12   #53
LAF
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-03-2021
Skąd: Krakow
Model: MOndeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Hej,

U mnie chodzi tak samo, nawet ciut gorzej slychac te wtrsyki ale moj juz ma 178 tys.
LAF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2021, 12:31   #54
Teczyk
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 17-06-2020
Skąd: Pabianice
Model: Mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

Te silniki tak mają, szczególnie gdy sa zimne.
Po rozgrzaniu powinien być cichy , a jeśli coś stuka, to ewidentnie coś jest do naprawy.
Na zimnym silniku zazwyczaj słychać wtryski i popychacze zawodowe, które nie otrzymują odpowiedniego ciśnienia oleju.
Przyczyną tego mogą być zatkane kanały olejowe, sam olej, lub też niezauwazalnie mniejsze ciśnienie oleju podawane przez pompę.
Czasami też słychać pompę CR, ale tu wina leży w mikroluzach na krzyzaku.
Teczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2022, 17:36   #55
cypis 1980
ford::amateur
 
Imię: michał
Zarejestrowany: 08-12-2021
Skąd: starachowice
Model: kuga
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?

witam.posiadam kuge 2.0 tdci euro5 z 2012r również borykam się ze stukaniem na zimnym silniku-dośc głośne a gdy się zagrzeje cichną ale nie do końca.wymieniłem wtryskiwacze ale nic to nie pomogło.Auto ma 166 tyś przelotu-pali na dotyk,moc itd w pożądku.Brak mi juz pomysłów co może powodować takie denerwujące moje ucho stuki.Jest dużo wątków o takim stukaniu lecz konkretnej odpowiedzi nie znalazłem.Moż ktoś coś podpowie.
cypis 1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2022, 11:09   #56
caliber7
ford::amateur
 
Imię: Remek
Zarejestrowany: 03-07-2021
Skąd: Oława
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Stuki po odpaleniu na zimnym silniku

Cześć
Chciałbym podzielić się z Wami doświadczeniami dotyczące dziwnych stuków po odpaleniu na zimnym, może komuś pomoże. nagranie pod tym linkiem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Lecz po nagrzaniu do 40 stopni silnik pracuje płynnie i cichutko. Szukając rozwiązania problemu zostawiłem auto w serwisie Forda we Wrocławiu, po sprawdzaniu które trwało cały dzień diagnoza - do wymiany krzyżak pompy (luzy) oraz uszczelki bo cieknie. Koszt 3500 zł :O
Po pytaniu czy to na pewno to i gwarantują naprawę?, nie mogli mi to zapewnić.

Zamówiłem oryginalne części Forda(krzyżak oraz wszystkie uszczelki) dokonałem sam wymiany wg instrukcji , Youtube. Okazało się że krzyżak ma dokładnie te same wymiary co nowy, żadnego zużycia. Pomimo tego wymieniłem go i wszystkie uszczelki.
Czas wymiany zajął mi ok 8 godzin z przerwą na obiad (przygotować trzeba różne klucze z przegubami, trzeba też zdemontować masę plastików). Po złożeniu wszystkiego i odpaleniu stuki nadal były obecne. A więc diagnoza Forda była gó..o warta. Od mojej wymiany minęło 12 miesięcy i 15 tyś kilometrów. Obecnie 127 tyś km najechane. Stuka jak stukało na zimnym, wycieków już nie ma. Osiągi takie same, zużycie paliwa bardzo przyzwoite ok 5,5 litra. Cena części to ok 300 zł Zaoszczędziłem 3,2 tyś. ASO forda pewnie zwaliłoby winę na wtryski i cena remontu poszłaby w górę. Wnioski można samemu wyciągnąć, Pozdrawiam
caliber7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2022, 13:11   #57
Cynerion
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-12-2020
Skąd: Chorzów
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 62
Domyślnie Odp: Stuki po odpaleniu na zimnym silniku

W ASO pracują tacy sami mechanicy jak wszędzie. Jedyną ich przewagą jest dostęp do lepszego sprzętu i danych.
Ale i tak wiele napraw odbywa się metodą prób i błędów.
Doświadczyłem, to wiem, aczkolwiek dużo zależy od konkretnego serwisu. Jak są uczciwi, to nie będą kasować za niepotrzebne naprawy, a jak nie... cóż, to nawet będą kłamać w żywe oczy (jak jeden patałach Bartosz K. z AutoBoss Forda z Chorzowa) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle w temacie.
Cynerion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2022, 14:02   #58
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Stuki po odpaleniu na zimnym silniku

Zobacz czy napinacz ci się nie skończył, z tej strony to raczej pompa paliwa nie hałasuje. Podnieś maske i na odpalonym , zobacz jak pasek osprzętu chodzi.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2022, 09:53   #59
caliber7
ford::amateur
 
Imię: Remek
Zarejestrowany: 03-07-2021
Skąd: Oława
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Stuki po odpaleniu na zimnym silniku

Cytat:
Napisał mrk26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz czy napinacz ci się nie skończył, z tej strony to raczej pompa paliwa nie hałasuje. Podnieś maske i na odpalonym , zobacz jak pasek osprzętu chodzi.
Hej, napinacz i koło pasowe było również sprawdzane w ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale jak cieplej się zrobi to zrzucę pasek i sprawdzę. Podzielę się wynikiem testu.
caliber7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2022, 10:13   #60
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Stuki po odpaleniu na zimnym silniku

Najlepiej to sprawdzić rano przy odpalaniu, jak odpalisz to wyłącz wszysto co grzeje (klima, szyby, fotele itp.) zobacz czy hałasuje, a później włącz wszystko co się da dla porównania.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.