Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2021, 13:46   #1
Parkero
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 6
Question Moduł wyntylatora - Oryginalny padł

Cześć,

Mam pytanie dotyczące modułu wentylatora do Mondeo z 2011r. Oryginalny padł mi w zeszłym roku, więc zamówiłem jakiś nowy zamiennik za 150 zł (chiński). Te pochodził mi jeden rok i wyzionął ducha... Chcę kupić teraz oryginalny, ale oczywiście używany bo FORD nie sprzedaje osobno modułu, trzeba kupić razem z wentylatorem i cena pakietu to 3800 zł :/

Teraz jeśli chodzi o używane to nie ma żadnej aukcji z modułem do mojego modelu Forda. Nie ma go też w kilku hurtowniach oraz nie są dostępne na szrotach. Zamiast tego sporo aukcji jest z modułem wentylatora do FORDa Mk 3 (po lifcie) o numerze: 940.0041.05.

Ten mój oryginalny ma numer 940.0043.02 ale wygląda identycznie co ten wspomniany wyżej, stąd moje pytanie. Czy komputer będzie go czytał i ten moduł z Mk 3 będzie pracował poprawnie w moim Mk 4 z 2011r?

Oczywiście mowa o module, który ma dwa wyjścia na wentylatory: 1. Chłodzenie silnika i 2. Klimatyzacja.


Swoją drogą dziwna sprawa, że tego modułu do mojego Mk IV nigdzie nie ma - być może tak często się psują?

Będę wdzięczny za Waszą opinię.

Parkero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 14:12   #2
PiotruśPan
ford::advanced
 
Avatar PiotruśPan
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-05-2014
Skąd: KN
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 Ecoboost 160km
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Moduł wyntylatora Mk IV

A jakie masz objawy jak padł

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
PiotruśPan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 14:36   #3
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Moduł wyntylatora Mk IV

Cytat:
Napisał Parkero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy komputer będzie go czytał i ten moduł z Mk 3 będzie pracował poprawnie w moim Mk 4 z 2011r?
Mozna spróbować pod warunkiem że ma wyjscie na 2 wiatraki (wiekszosc modułow mają 3 gniazda tylko te pod 1 wiatrak nie mają pinów w jednym)

Ja bym szukał modułu uzywanego z wentylatorem ewentualnie próbował naprawić swój oryginalny jesli jeszcze masz. Albo powinno się dać założyc pojedynczy wentylator ze zwykłym modułem. Czy twoje wentylatory sa sprawne? te moduły rzadko padaja

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 14-05-2021 o 14:54
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 15:46   #4
Parkero
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Moduł wyntylatora Mk IV

Cytat:
Napisał PiotruśPan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jakie masz objawy jak padł

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mozna spróbować pod warunkiem że ma wyjscie na 2 wiatraki (wiekszosc modułow mają 3 gniazda tylko te pod 1 wiatrak nie mają pinów w jednym)

Ja bym szukał modułu uzywanego z wentylatorem ewentualnie próbował naprawić swój oryginalny jesli jeszcze masz. Albo powinno się dać założyc pojedynczy wentylator ze zwykłym modułem. Czy twoje wentylatory sa sprawne? te moduły rzadko padaja

Objawy są takie, że ten oryginalny "padł" mi w taki sposób, że cały czas był włączony i pracował na 100% możliwości, nie ważne czy silnik ciepły czy zimny oraz czy zapłon był włączony co prowadziło raz do rozładowania akumulatora. Potem zawsze ręcznie wypisałem i wpinalem kostkę jak zaczynałem i kończyłem jazdę, żeby załączyć wentylator na maksa ręcznie.
To było uciążliwe więc wymieniłem na nowy "chiński", który teraz po prostu nie przekazuje żadnego sygnału do wentylatora i żaden wiatrak się w ogóle nie uruchamia.

Jest w ogóle opcja to naprawić? Jeśli tak to oddałbym komuś ten oryginalny żeby sprawdził co tam się stało. Znacie jakiegoś specjalistę w Warszawie?


Wentylatory są sprawne, bo tak jak mówię, że starym modułem pracują cały czas na pełnych obrotach.
Parkero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 16:01   #5
PiotruśPan
ford::advanced
 
Avatar PiotruśPan
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-05-2014
Skąd: KN
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 Ecoboost 160km
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Moduł wyntylatora Mk IV

A to u mnie w drugą stronę,nie działają w ogóle. Nawet klima nie chodzi, to znaczy sprężarka się włącza ale wiatrak nie chodzi i chyba to jest przyczyną że nie dmucha zimnym

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
PiotruśPan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 16:53   #6
Krzysztoff
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Mondeo MKIV Titanium X kombi
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009/2010
Postów: 199
Domyślnie Odp: Moduł wyntylatora Mk IV

Cytat:
Napisał Parkero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

Mam pytanie dotyczące modułu wentylatora do Mondeo z 2011r. Oryginalny padł mi w zeszłym roku, więc zamówiłem jakiś nowy zamiennik za 150 zł (chiński). Te pochodził mi jeden rok i wyzionął ducha... Chcę kupić teraz oryginalny, ale oczywiście używany bo FORD nie sprzedaje osobno modułu, trzeba kupić razem z wentylatorem i cena pakietu to 3800 zł :/
W internetowym sklepie są moduły osobno...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ceny moim zdaniem są przystępne
Czasem wystarczy poszukać.....

PS Na ALLEDROGO można znaleźć także nowe, nie z Chin i taniej
Krzysztoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 19:09   #7
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Moduł wyntylatora Mk IV

Cytat:
Napisał Parkero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest w ogóle opcja to naprawić? Jeśli tak to oddałbym komuś ten oryginalny żeby sprawdził co tam się stało. Znacie jakiegoś specjalistę w Warszawie?
Zależy co tam się uszkodzilo, kwestia opłacalności. Napisałem PW

Bump:
Cytat:
Napisał Krzysztoff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W internetowym sklepie są moduły osobno...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ceny moim zdaniem są przystępne
Czasem wystarczy poszukać.....
To najtańsze chińczyki, pośmiga pół roku może rok i papa

Bump:
Cytat:
Napisał Parkero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wentylatory są sprawne, bo tak jak mówię, że starym modułem pracują cały czas na pełnych obrotach.
Jak na przykład pobieraja za duzo prądu to moga przepalić moduł. Luźno się krecą?

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 14-05-2021 o 19:15
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 19:53   #8
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Moduł wyntylatora - Oryginalny padł

Modułu w praktyce nie da się naprawić. W 99% przypadków pada w nim tranzystor niedostępny w PL a samo rozebranie modułu to raczej droga w jedną stronę. Mój chińczyk jak na razie, odpukać działa już 3 rok (i tak długo jak na warunki jego pracy) i na pewno nie pchał bym się w używki.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 20:29   #9
PiotruśPan
ford::advanced
 
Avatar PiotruśPan
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-05-2014
Skąd: KN
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 Ecoboost 160km
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Moduł wyntylatora - Oryginalny padł

A jak w ogóle powinny prawidłowo działać wiatraki jak są dwa

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
PiotruśPan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 21:07   #10
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Moduł wyntylatora - Oryginalny padł

Kręcą się oba z tą samą prędkością.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.