Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2023, 05:42   #1
newpolish
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Gdańsk / Kolonia / Frankfurt
Model: S-MAX MK2
Silnik: 2,0 TDCi 150/180 PS
Rocznik: 2017
Postów: 276
Domyślnie Większy akumulator i większy alternator

Siema,
odkąd podokladalem duzo elektrycznych gratów mam problem z dostępnością prądu. Objawia się to zwłaszcza zima brakiem ogrzewania przedniej szyby, brakiem automatycznego start/stop, wyłączaniem radia z komunikatem zeby oszczędzać prąd. Dodam ze często trasy są krótkie a i dzieciaki często słuchają radia na postoju.
Sprawny i naładowany akumulator wytrzymuje 4-5 dni i trzeba go ładować ponownie po kablu.
Wiec mam 3 pytania:
1 - Czy ktoś wstawiał może większy akumulator? Jeśli tak to jaki? Wydaje mi się ze wejdzie większy ale nie znam się na rozmiarach akumulatorów.
2 - Jak powyżej tylko dla alternatora
3 - Czy trzeba coś w sofcie pozmieniać?
Pozdrawiam

__________________
Moje mody w MK2: Moc 150 -> 180, Tylna Kamera, Elektryczna Klapa z guzika i z nogi, Intercooler 40mm -> 64mm, Grzana kierownica, Sync 3.0 -> 3.4, Kamera przednia, BLIS,
newpolish jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2023, 06:41   #2
MavPL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-09-2021
Skąd: Łódź
Model: S-max I
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Większy akumulator i większy alternator

Zacznij od sprawdzenia altka bo podejrzewam ze problem z brakiem pradu tkwi w uszkodzonym mostku prostowniczym. Co dokladnie dolozyles?
MavPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2023, 07:06   #3
newpolish
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Gdańsk / Kolonia / Frankfurt
Model: S-MAX MK2
Silnik: 2,0 TDCi 150/180 PS
Rocznik: 2017
Postów: 276
Domyślnie Odp: Większy akumulator i większy alternator

Tylna Kamera, Elektryczna Klapa z guzika i z nogi, Grzana kierownica, Kamera przednia, BLIS,
__________________
Moje mody w MK2: Moc 150 -> 180, Tylna Kamera, Elektryczna Klapa z guzika i z nogi, Intercooler 40mm -> 64mm, Grzana kierownica, Sync 3.0 -> 3.4, Kamera przednia, BLIS,
newpolish jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2023, 07:16   #4
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,733
Domyślnie Odp: Większy akumulator i większy alternator

Cytat:
Napisał newpolish Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam ze często trasy są krótkie a i dzieciaki często słuchają radia na postoju.
I tu może być problem. Z tym silnikiem jest pewnie sparowany najmocniejszy fabryczny alternator. Przy takim rodzaju użytkowania BMS będzie często odłączał te systemy. Można większy aku najwyżej dać (jeśli się zmieści), albo prostownik co jakiś czas.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2023, 10:04   #5
rafalek.krupinski
ford::beginner
 
Avatar rafalek.krupinski
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-11-2019
Model: Ford S-MAX MK2
Silnik: 2.0L Duratorq (110kW/150PS)
Rocznik: 08/2016
Postów: 42
Domyślnie Odp: Większy akumulator i większy alternator

Witaj w klubie, również borykałem się z problemem słabego akumulatora. Dołożyłem troszkę więcej do swojego, a już po błędnym podłączeniu IPMB który dostał stały plus postanowiłem zwrócić uwagę na stan ładowania mojego akumulatora.
Przede wszystkim sprawić aby start stop się nie włączał podniosłem poziom ładowania akumulatora do 95%, zauważalnie wzrosło natężenie ładowania przez alternator. Start stop mi się już nie uruchamia z powodu ładowania akumulatora �� przednia szyba za to działa bez problemów. W przyszłości dołożę sobie moduł do tego widziałem na niemieckim forum ustrojstwo które można wykorzystać.

Zainwestowałem w małe urządzenie do monitorowania stanu ładowania czy też zachowania akumulatora w postoju.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mój akumulator to Varta AGM F21. Jak widać na wykresach tez pokonuje małe dystanse.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_2110.jpg (7.2 KB, 33 wyświetleń)
__________________
Ford S-Max MK2 Modyfikacje: ACC -> PreColision -> HUD -> HAK elektryczny-> Heated Steering Wheel -> RearCAM -> BLIS -> CTA -> Inverter 230V -> TCU -> FrontCAM -> IPMB.

Ostatnio edytowane przez rafalek.krupinski ; 19-04-2023 o 10:14
rafalek.krupinski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.