Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2010, 17:45   #1
marzwi
ford::average
 
Avatar marzwi
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Ustroń
Model: FOCUS III
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2011
Postów: 54
Domyślnie Podczas przyśpieszania mocne wibracje

Zakładam nowy temat (mimo iż znalazłem podobny to nie uzyskałem tam odpowiedzi ponieważ była tam mowa o Fordzie Mondeo)
Nabyłem Fokusika 2006 z silnikiem 1.6 TDCi 109 KM i prawie już wszystko gra oprócz jednej rzeczy...a mianowicie podczas przyśpieszania wpada w mocne wibracje. Pojawiają się one właściwie od 3 do 5 biegu - najmocniejsze...na 1 są właściwie niewyczuwalne na 2 już coś czuć, ale ujdzie....największe wibracje wystepują od ok 70 km/h....opony zostały wyważone i przerzucone z tyłu do przodu i odwrotnie....co może być przyczyną? Samochód był lekko uderzony w prawy bok więc można by wnioskować, że do wymiany jest półoś prawa i być może lewa też....a byc może to całkiem cos innego??jeśli macie jakieś pomysły lub spotkaliście sie z takim problemem to zapraszam do dyskusji....Pozdrawiam

marzwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 18:10   #2
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania mocne wibracje

Półosie.
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 18:18   #3
marzwi
ford::average
 
Avatar marzwi
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Ustroń
Model: FOCUS III
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania mocne wibracje

Cytat:
Napisał Kubuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Półosie.
Ok, dzięki...a jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy trzeba wymienić lewą czy prawą?? Druga sprawa jaki jest orientacyjny koszt takich półosi??
marzwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 18:35   #4
LuckyLuck
ford::average
 
Imię: Lucky
Zarejestrowany: 02-01-2008
Skąd: Kraków/Myślenice
Model: Cruze, 206, focus
Silnik: 2.0, 1.1, 1.8
Rocznik: 2009, 2001, 2000
Postów: 75
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania mocne wibracje

Ja dzisiaj z tego powodu bylem na stacji diagnostycznej bo zauwazylem tez takie, jedni obstawiali ze opony bo akurat zmienilem na letnie - a nie wiem jak bylo przed zimowymi bo nie ja jezdze tym autem, na stacji gosc stwierdzil ze problem moze byc - i jemu tak wychodzi z kompa itd - w zbieżnosci
__________________
Oby hulało bezawaryjnie!
LuckyLuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 19:11   #5
marzwi
ford::average
 
Avatar marzwi
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Ustroń
Model: FOCUS III
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania mocne wibracje

Cytat:
Napisał LuckyLuck Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja dzisiaj z tego powodu bylem na stacji diagnostycznej bo zauwazylem tez takie, jedni obstawiali ze opony bo akurat zmienilem na letnie - a nie wiem jak bylo przed zimowymi bo nie ja jezdze tym autem, na stacji gosc stwierdzil ze problem moze byc - i jemu tak wychodzi z kompa itd - w zbieżnosci
...no właśnie zbieżności jeszcze nie robiłem...przed wymianą półosi z pewnością sprawdzę zbieżność zdecydowanie taniej wychodzi w porównaniu z wymianą półosi,... a może pomoże;-)
marzwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 20:26   #6
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania mocne wibracje

Jeżeli to będzie zbieżność, to będę zdziwiony...chyba, że objawy źle opisane.

Moim osobistym zdaniem:
1. Jeżeli bicie występuje w okolicach prędkości rezonansowych 110-120km/h, a przy wyższych ustaje, to to jest problem wyważenia kół,
2. Jeżeli bicie występuje permanentnie podczas jazdy z wyższą prędkości od 60km/h to winą może być: wyważenie, krzywa felga, wybulona opona itp.,
3. Jeżeli bicie występuje tylko podczas przyśpieszania, to raczej na 99,9% jest to jakieś łożysko podpory wału, które wtedy jest obciążane lub luzy w zawieszeniu gałki, amortyzatory itp, ale zakładam, że to jest OK.
Jestem ciekawe jak zakończy się ten temat.
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 20:38   #7
marzwi
ford::average
 
Avatar marzwi
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Ustroń
Model: FOCUS III
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania mocne wibracje

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli to będzie zbieżność, to będę zdziwiony...chyba, że objawy źle opisane.

Moim osobistym zdaniem:
1. Jeżeli bicie występuje w okolicach prędkości rezonansowych 110-120km/h, a przy wyższych ustaje, to to jest problem wyważenia kół,
2. Jeżeli bicie występuje permanentnie podczas jazdy z wyższą prędkości od 60km/h to winą może być: wyważenie, krzywa felga, wybulona opona itp.,
3. Jeżeli bicie występuje tylko podczas przyśpieszania, to raczej na 99,9% jest to jakieś łożysko podpory wału, które wtedy jest obciążane lub luzy w zawieszeniu gałki, amortyzatory itp, ale zakładam, że to jest OK.
Jestem ciekawe jak zakończy się ten temat.
...tez jestem bliższy teorii, że nie jest to wina ustawienia zbieżności, ale sprawdzić nie zaszkodzi - (jutro jadę).... jednak biorąc pod uwagę fakt że wcześniej posiadałem punto II i objawy były identyczne - dziwny zbieg okoliczności no cóżGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pech...po wymianie półosi lewej i prawej drgania ustały....- wiadomo samochód samochodowi nie równy jednak chce wyeliminować te podstawowe możliwości.
W tym wypadku skłaniałbym się tak jak napisał maureliusz do pkt 3....co prawda nie wiele mi to mówi mam nadzieje że mechanik będzie czaił bazę....
Jeśli można wiedzieć ile takie ustrojstwo kosztuje - chodzi mi o łożysko podpory wału...
marzwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 22:24   #8
uTuS
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: byl Focus Mk1, teraz Mondeo Mk3
Silnik: byl 1.4, teraz 2.0 TDCi :)
Rocznik: byl 1999, teraz 2004
Postów: 108
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania mocne wibracje

Witaj a moze sproboj podniesc auto i je napedzic i sprawdzic podpore na polosi i od tego zaczynac bo po co masz wchodzic w nie potrzebne koszta
uTuS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 08:44   #9
Jacek 07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-08-2009
Skąd: Zamość
Model: focusII
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 35
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania mocne wibracje

Jestem w temacie. 1,6 TDCi 2005. Właśnie dałem do oglądu za 60 zeta (rozbiórka i sprawdzenie) Wyszła lewa półoś. Prosty test zrobił mi wulkanizator bo go męczyłem wcześniej. W czasie jazdy jak zaczynał dygotać włączył sprzęgło, ustało. Popatrzył na mnie i powiedział - wykluczam koła, wiesz dlaczego? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Półoś chyba z 1400 zeta, a sama ,,gruszka'' coś ze 700. Szukam na szrocie.
Jacek 07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 09:01   #10
marzwi
ford::average
 
Avatar marzwi
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Ustroń
Model: FOCUS III
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: Podczas przyśpieszania mocne wibracje

Cytat:
Napisał Jacek 07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem w temacie. 1,6 TDCi 2005. Właśnie dałem do oglądu za 60 zeta (rozbiórka i sprawdzenie) Wyszła lewa półoś. Prosty test zrobił mi wulkanizator bo go męczyłem wcześniej. W czasie jazdy jak zaczynał dygotać włączył sprzęgło, ustało. Popatrzył na mnie i powiedział - wykluczam koła, wiesz dlaczego? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Półoś chyba z 1400 zeta, a sama ,,gruszka'' coś ze 700. Szukam na szrocie.
Hmmm a skąd takie ceny??chyba z ASO? ja znalazłem półoś lewą i prawą po ok 400 zł - nową...dzisiaj jadę jeszcze na ustawienie zbieżności jak to nie pomoże to mechanik będzie musiał się temu bliżej przyjżeć...obstawiam przynajmniej 1 półośkę - a dlaczego? samochód był uderzony lekko od strony pasażera w okolice koła więc obstawiam prawą półośkę...
marzwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drgania karoserii , półośka , przeguby , wibracje



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.