Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2014, 04:34   #31
grzegorz3535
ford::amateur
 
Imię: grzes
Zarejestrowany: 19-07-2010
Skąd: łódż
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

MIałem podobnie u mnie regulator podawał 16V i pekł akumulator od przeładowania no i wtedy dopiero zaczeło sie dziać z autem. Wymiana regulatora na no name 1 dzien ok , na drugi wszystko sie zapałiło na desce wszystkie błędy. Włóżony drugi orginalny to samo. Brak pomysłów elektryk posprawdzał niby wszystko ok ,ale deska cała sie pali łącznie z ładowaniem. Pomogł dopiero fachowiec od forda z serwisu wgrał nowy program kontrolki pogasły mało tego jak wiemy wolne obroty w 1.6 benzynce potrafia falowac od tego czasu jest wszystko ok. Na focus forum jest podobny temat i tez podobne rozwiazanie. Ale wczesniej trzeba wyeliminowac wszystkie mozliwe przyczyny od braku masy itp............................

grzegorz3535 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2014, 08:14   #32
moby
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-09-2005
Model: focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

Tyle, że jak byłby brak masy na alternatorze to nie powinno być ładowania. a ja ładowanie mam. Przed wymianą regulatora było 13,5V stale bez względu na obciążenie lub obroty silnika. a dziś będę mierzył jakie jest po wymianie.
... po wymianie regulatora napięcia ładowanie 13,7 V
po odpaleniu silnika mija 25 sekund i zapala się lampka ładowania i świeci stałym, mocnym światłem.

Ostatnio edytowane przez moby ; 22-09-2014 o 18:47
moby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2014, 22:25   #33
moby
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-09-2005
Model: focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

Doczytałem na innym forum, że może to być również wina mostka diodowego w alternatorze. Ktoś spotkał się z tego typu przyczyną świecenia kontrolki ładowania, pomimo iż ładowanie jest?
moby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2014, 11:10   #34
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

#25 a czytales tego posta rozumiem? wiec powinienes wiedziec juz ze powodow zaswiecania sie kontrolki od ladowania moze byc bardzo wiele, ale szczegolnie powinno uwage sie skupiac na alternatorze i wszystkim co z nim zwiazane w srodku. czyli moste tez moze byc tego powodem ale raczej obstawialbym zimne luty jesli oryginalny byl rozcinany po zgrzewaniu.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2014, 16:53   #35
Konfliktus
ford::beginner
 
Avatar Konfliktus
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-08-2014
Skąd: Olsztyn
Model: Focus MK1 X Trend
Silnik: 1,8 TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

około miecha temu pojechałem na myjnię i od tamtego czasu mam tak że odpalam i wszystko ok. jadę gdziekolwiek. odpalam po jakimś czasie i od razu lub po przejechaniu kilkuset metrów mam przygasające (falujące) światła i wyświetlacze wewnątrz i czuję że samochód faluje obrotami. kontrolka miga. nie mam pomysłu co to może być ładowanie sprawdzałem i jest ok - zgaszony ma 13,7 odpalony bez obciążenia 14,8 z obciążeniem 14,4.
__________________
dawno dawno temu.... Daewoo Nexia GTX 1,5 16V z doładowaniem LPG a obecnie.... FOCUS!!! prywatne
Konfliktus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2014, 12:37   #36
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

powodem tego ze masz przeladowanie moze byc spadek napiecia do sterownika i komputer mysli ze masz za niskie ladowanie i podbija napiecie ladowania, a w rzeczywistosci ladowanie jest za wysokie.

A spadek napiecia powstaje np. zasniedziale bezpieczniki, slaba masa itp. prawdopodobnie cos gdzies slabo laczy. ale trudno jest mi powiedziec gdzie slabo laczy i co slabo laczy bo rownie dobrze moze to byc w samochodzie jak i w alternatorze.

sprawdz napiecie w trybie serwisowym co widzi deska rozdzielcza a co widzi miernik na akumulatorze-lub co widzi miernik w kabinie.

jak bedzie znaczny spadek napiecia to nic dziwnego ze musza sie cuda dziac, bo sterownik na sile podbija ladowanie a w rzeczywistosci ladowanie jest za wysokie-a za wysokie ladowanie tez powoduje zaswiecenie sie kontrolki od ladowania.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 05-12-2014 o 12:39
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 16:24   #37
Rommi
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 26-01-2009
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: KUGA. FIESTA
Silnik: 2.0 TDCI. 1,5 TDCI
Rocznik: 2017, 2019
Postów: 41
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

Witam . Podzielę się moim przypadkiem. Autko pewnego razu pokazało mi tą nieszczęsną kontrolkę i... przekonany że kończą mi się szczotki umówiłem się z elektrykiem. Szczęśliwie spotkałem się z kolegą który miał podobny przypadek w aucie z tej samej stajni.
Podał mi namiar elektryka który mu to usunął.

Auto w momencie gdy paliła się kontrolka ładowało 14,2 a w momencie gdy się nie paliła .....16 V.... W aucie jest zastosowany jakiś tam system "smart ...." który obniża czy wyłącza ładowanie a tym wszystkim steruje PCM .

Po wyjęciu, rozebraniu , kontroli całego alternatora i wymianie łożysk ( czysto profilaktycznie ), i potwierdzeniu że jest super, kolega elektryk przystąpił do szukania przerwy w instalacji ( tego był pewien 99% . 1% rezerwował na uszkodzony PCM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Spróbuje przekazać fotorelację .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20150109_172333.jpg (17.4 KB, 260 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20150109_171528.jpg (57.3 KB, 243 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20150109_172325.jpg (45.4 KB, 227 wyświetleń)
Rommi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 08:10   #38
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

Rommi-nie podales konkretnie przyczyny problemu. Bo rozumiem ze albo nie-stykajacy kabelek albo slaba masa.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 18:34   #39
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

zgniły przewod do pcm
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2015, 07:57   #40
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

Rafał A. - gdzie dokładnie był ten "zgniły przewod do pcm ". Możesz podać dokładną lokalizację ?
Rafał A - dzięki, w tym miejscu to miał prawo przegnić.

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 17-01-2015 o 12:23
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.