Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2017, 11:47   #1
gkeb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2015
Model: Focus Active
Silnik: EB 1.0 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 32
Domyślnie Cieknąca klimatyzacja

Witam. Do tej pory autem jeździłem małe kawałki, tak do 100 km. W weekend wybraliśmy się do Międzyzdrojów co w sumie dało jakieś 370 km w jedną stronę. Zawsze byłem przyzwyczajony, że z klimy woda cieknie tylko z jednego miejsca, gdzieś na środku na wysokości pierwszych siedzeń. tym razem miałem inaczej. Woda ciekła mi z kilku miejsc. Pierwsze to taka srebrna puszka zaraz za małą chłodnicą. Był na niej lód. Drugie miejsce to gdzieś powyżej prawego, przedniego koła. Woda kapała po ośce. Kolejne miejsca były pod kabiną, tylko nie w jednym miejscu jak zwykle (jak pamiętam) ale tak mniej więcej pod siedzeniami. Do tego pod koniec jazdy parę razy coś kapło spod schowka w kabinie. Po drodze mieliśmy również takie wrażenie, że na 2 biegu klima jakby przestawała chłodzić, by po przedmuchaniu na 4 biegu znów pracowała normalnie.
Dodam że to wersja z EB 1.0 100KM, bo to pewnie istotne. To normalne zachowanie czy raczej cos sie psuje?

gkeb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2017, 11:55   #2
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja

Trochę dziwne jak na 2,5 letni samochód.
Pamiętaj że na rurkach też zbiera się woda i to normalne że będą wilgotne, do tego reszta układu klimatyzacji. Do tego długa podróż itp.
Jaki masz czynnik? Stary czy 1234y? Pytam bo w tym nowym układ klimatyzacji jest ponoć "grubszy" i lepiej zabezpieczony przed ulotnieniem z racji rzadszego czynnika.
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2017, 12:07   #3
gkeb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2015
Model: Focus Active
Silnik: EB 1.0 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 32
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja

Auto jest z grudnia 2015 więc ma jeszcze gwarancje. Nie mam pojęcia jaki jest środek, bo ja nie uzupełniałem nic, wszystko robione było w ASO (Bemo Motors Poznań). Dodam, że w czerwcu dałem im do sprawdzenia i czyszczenia klimatyzacji.
Zdaję sobię sprawę, że może dużo ściekac po długiej jeździe, tylko dziwi mnie że w tylu miejscach. I ta wilgoć wewnątrz kabiny. Gdzieś czytałem, że to się może pojawić jak rurki odprowadzające są zatkane, co raczej w tak młodym samochodzie i po czyszczeniu nie powinno się zdarzyć.
gkeb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2017, 16:08   #4
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja

Jaki czynnik masz na naklejce po otwarciu maski z lewej strony.
Serwis ma to do siebie że czasami bardziej spiep**y niż sprawdzi.
Spróbuj zareklamować. Szanse lipne ale zawsze. Być może dobili za dużo czynnika, lub za mało. i ciśnienie wariuje wewnątrz układu. Nie chodzi głośniej?
Dlatego ja z pierwszym sprawdzeniem wstrzymam się min 2 lata.
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2017, 18:16   #5
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja

Jeśli auto na gwarancji to w czym problem?trzeba zajechać do ASO i problem przdstawić,po to jest gwarancja
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2017, 08:26   #6
gkeb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2015
Model: Focus Active
Silnik: EB 1.0 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 32
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli auto na gwarancji to w czym problem?trzeba zajechać do ASO i problem przdstawić,po to jest gwarancja
Wole się upewnić czy to jest coś nienormalnego, niż jechać i usłyszeć w ASO, że to normalna praca.
gkeb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2017, 08:42   #7
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Cieknąca klimatyzacja

Z tym upewnieniem to tak sobie bo każdy mówi coś innego.Nawet jak w ASO powiedzą że to normalna praca ,oni są od tego
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.