Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2013, 19:56   #11
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

W focusie mk2 lampki w podsufitce, włączające się przy otwarciu drzwi oraz "podświetlenie skarpetek" GEM wyłącza po 10 minutach. Pozostałe oświetlenie wnętrza, którym steruje użytkownik (lampki do czytania, lampki przy osłonach przeciwsłonecznych, oświetlenie schowka, czy lampki główne w trybie świecenia na stałe) wyłączane są po 30 minutach.

Z moich obserwacji wynika natomiast, że nie są odłączane gniazdka- już kilka razy ładowałem telefon poprzez gniazdo w bagażniku i jak wracałem po 3 godz. telefon był naładowany na 100%, co w 30 min. nie byłoby możliwe.

Dlatego moim zdaniem podłączenie zasilania wideorejestratora na stałe można rozsądnie zrobić wyłącznie poprzez podłączenie do zasilania lampki oświetlenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 14-10-2013 o 20:02
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 20:11   #12
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Tylko trzeba pamiętać że nie podłączamy do lampki samego przewodu, ale całą płytkę bo w lampce jest 12V a my potrzebujemy 5V
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2013, 09:22   #13
Apeswu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2012
Model: Ford Focus Mk II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 38
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Kolego, co prawda nie podłączałem kamerki tylko zestaw głośno mówiący na oslonie przeciw słonecznej oraz zasilacz do telefonu.
Otóż kupiłem rozbielacz do zapalniczki oraz gniazdko zapalniczki i kawałek przewodu. Do zapalniczki koło lewarka biegów przlutowalem przewód i puściłem pod plastikami pod kolumnę kierownicy, tam przylutowałem gniazdko, do gniazka podłączyłem rozdzielacz, do rozdzielacza wpiąłem zasilacz telefonu, który między plastikami wyprowadziłem w pobliżu szyby. Zasilacz od zestawu poprowadziłem pod plastikową osłoną słupka oraz za tapicerką dachu. Praktycznie nic nie widać, a wszystko działa po przekręceniu kluczyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Fiesta IV 1.3 --> Mondeo Mk2 1.8 TD --> Focus Mk2 FL 1.8 TDCI
Apeswu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2013, 10:15   #14
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Cytat:
Napisał Apeswu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... Do zapalniczki koło lewarka biegów przlutowalem przewód...Praktycznie nic nie widać, a wszystko działa po przekręceniu kluczyka ...
No i bez przekręcenia kluczyka też...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W FF2 gniazda zapalniczek są zasilane cały czas i cały czas rozładowują akumulator...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpięcie zasilaczy urządzeń typu rejestrator jazdy pod lampkę oświetlenia wnętrza (która jest zasilana poprzez układ odłączający po określonym czasie od wyłączenia zapłonu) to jedyny sensowny pomysł w FF2.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-10-2013 o 10:17
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2013, 14:02   #15
gomcek
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Tyle tylko ze zostawilem wlaczona lampke na test i po 20-30 minutach zaczal wyc alarm.. sprawdze jeszcze raz ale za chwile ale wyglada mi na to ze alarm wyl przez wlaczona lampke i tak samo moze byc z kamerka podlaczona pod lampke..

Bump: Tak. Lampka zostawiona w pozycji wlaczonej zalacza alarm po 30minutach... ktos wie czy ustrojstwo ktore za to odpowiada jest w guziku on/off czy wczesniej?
gomcek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2013, 16:32   #16
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

A czy zamiast robić alpejskie kombinacje nie lepiej kupić kawałek dwużyłowego przewodu (np. do instalacji domofonowej) i podłączyć się pod wyłącznik świateł, np. pod "plus po kluczyku"? Ja mam tak podłączony termometr i zasilacz do nawigacji i zero problemów. Należy sobie zadać pytanie, kiedy kamerka ma być zasilana i do tego założenia poszukać rozwiązania.

Ostatnio edytowane przez paablod ; 15-10-2013 o 16:39
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2013, 17:48   #17
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Cytat:
Napisał gomcek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: Tak. Lampka zostawiona w pozycji wlaczonej zalacza alarm po 30minutach...
Radosna twórczość instalatora alarmu. Na pewno nie jest to normalne - szukaj kto Ci instalował alarm i co za dziwne ustrojstwo założył...

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy zamiast robić alpejskie kombinacje nie lepiej kupić kawałek dwużyłowego przewodu (np. do instalacji domofonowej) i podłączyć się pod wyłącznik świateł, np. pod "plus po kluczyku...
Przecież takie podłączenie jest dużo bardziej "alpejskie"... Zasilanie lampki masz zaraz koło miejsca instalacji rejestratora i nic nie musisz ciągnąć...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-10-2013 o 17:51
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2013, 18:53   #18
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Zgoda, ale zdaje się, że kolega ma jakiś problem z podłączeniem się do tej lampki.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2013, 19:00   #19
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

No tak - tylko widziałeś w życiu alarm "czuły" na włączoną lampkę oświetlenia kabiny? Ja nie - więc myślę, że problem jest z alarmem i nie ma żadnej gwarancji, że pociągnięcie zasilania z innego miejsca da jakiś normalny, przewidywalny efekt...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 07:50   #20
Apeswu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2012
Model: Ford Focus Mk II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 38
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i bez przekręcenia kluczyka też...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W FF2 gniazda zapalniczek są zasilane cały czas i cały czas rozładowują akumulator...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpięcie zasilaczy urządzeń typu rejestrator jazdy pod lampkę oświetlenia wnętrza (która jest zasilana poprzez układ odłączający po określonym czasie od wyłączenia zapłonu) to jedyny sensowny pomysł w FF2.
Eeeee aż poszedłem sprawdzić, po wyłączeniu zapłonu zapalniczka mi się wyłącza. Telefon nie ma ładowania, w zapalniczkę też nie ma prądu...
__________________
Fiesta IV 1.3 --> Mondeo Mk2 1.8 TD --> Focus Mk2 FL 1.8 TDCI
Apeswu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.