Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2018, 17:59   #1
dorianw89
ford::beginner
 
Imię: Dorian
Zarejestrowany: 09-05-2018
Skąd: Ruda Śląska
Model: kuga [Escape]
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Osłona przegubu

Witam
Mam do wymiany osłonę przegubu przód zewnętrzną z prawej strony, i tu jest moje pytanie gdzie mogę kupić oryginalną/dedykowaną osłonę? Nie chcę zakładać uniwersalnej a nigdzie niema dedykowanej do KUGI nawet w serwisie jej nie mają. Jest ktoś z forumowiczów kto orientuje się czy może z innego modelu forda będzie pasować jakaś osłona?
Dodam ze z tej strony mam założoną całą zwrotnice nową (zamiennik).
(Escape/ kuga USA 2015, 2.0 EB 243KM)
Pozdrawiam

dorianw89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 18:43   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Osłona przegubu

Jakie to ma znaczenie, czy od Kugi, czy od Syrenki, ważne, aby wszystkie wymiary były identyczne.
Średnica wewnętrzna z przodu na piastę, wewnętrzna na półośkę, orac średnica zewnętrzna karbowanej gumy, i długość, lub jak kto woli, wysokość całkowita osłony.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 18:50   #3
dorianw89
ford::beginner
 
Imię: Dorian
Zarejestrowany: 09-05-2018
Skąd: Ruda Śląska
Model: kuga [Escape]
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: Osłona przegubu

Wiem ze bez różnicy. Nie wieżę w wytrzymałość uniwersalnych osłon dlatego chce konkrety a na tynku jest sporo osłon a nie wszystkie wymiary są podawane dlatego pytam czy ktoś już coś ogarniał w tym temacie.
dorianw89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 18:16   #4
billiejoe
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-10-2020
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 17
Domyślnie Wymiana osłony przegubu wewnętrznego

Witajcie,

czy ktoś z Was wymieniał może przegub wewnętrzny lub jego manszetę w Fordzie Escape (18')?

Niestety moja osłona zaczyna się pocić, jako że to pierwsze sygnały chce jak najszybciej ją wymienić, aby nie ucierpiał przegub.

Orientujecie się czy wyciągając prawą półoś, celem zdjęcia manszety wycieknie mi sporo oleju ze skrzyni? Czy ktoś z Was przerabiał może temat? Niekoniecznie chciałbym decydować się na wymianę oleju przy wydawać się może dość trywialnej usterce.

Serdecznie dziękuję za praktyczne sugestie.
billiejoe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 22:49   #5
Froniu0
ford::beginner
 
Avatar Froniu0
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Poznań
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wymiana osłony przegubu wewnętrznego

Przerabiałem, sama wymiana półosi spoko oleju nie wyleci za dużo ale litr w zapasie na dolewkę musisz mieć

Natomiast wymiana osłony to już wyższa szkoła jazdy, 2 speców co zawodowo zajmują się rozbieraniem i naprawą półosi poległo przy próbie rozłożenia/ rozbicia tej półosi. Generalnie są one produkowane jako nierozbieralne, wewnątrz nie ma żadnego zabezpieczenia są fabrycznie na prasie zaciskane. Nawet nie masz do nich części zapasowych w postaci manszety itp. Jeśli coś się dzieje to nowa półoś.
Mi to w końcu rozłożył Dera wały napędowe z Suchego Lasu i ponownie zacisnął na prasie a manszetę dobrałem chyba z jakiegoś Audi po wymiarach półosi. Suma sumarum trwało to tak długo( znalezienie fachowca co rozłoży i złoży półoś), że zakupiłem nową ze USA a tą mam poskładaną gotową na czarną godzinę.
Froniu0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2020, 20:24   #6
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Wymiana osłony przegubu wewnętrznego

To troche słabi Ci specy. Ja w w swoim poprzednim Escape naprawiałem półoś - a konkretnie przegub bo mi tyrkotało i spec od razu stwierdził, że to przegub i żadnych problemów że to auto z USA. Wieczorem zawiozłem mu auto i następnego dnia wieczorem odebrałem i gitara.
Zaznaczam, że nie wymienił na nową półoś (bo to najprościej i najszybciej) tylko naprawiał

Ostatnio edytowane przez danwit2 ; 03-12-2020 o 12:12
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 10:33   #7
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Wymiana osłony przegubu wewnętrznego

Hej panowie odświeżę temat gdzie mogę kupić przegub zewnętrzny posiada wymiary 27 zewn. 27 wewn. nic nie mogę dopasować a całej półosi jakoś nie widzi mi się kupować./
Mały edit: byłem już 3 dużych sklepach motoryzacyjnych i nigdzie nie występuje jako część zamienna tzn nie mają tylko całe półosie ewentualnie trochę to chore ale zobaczymy co mi pozostanie pewnie ktoś już miał kiedyś taką bajkę i wymieniał, ja 5 lat temu musiałem kupić całą półoś bo nie mieli wtedy nigdzie dostępnych ale myślałem że to już dawno minęło.

Ostatnio edytowane przez ferolo22 ; 30-05-2021 o 16:33
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 19:52   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Wymiana osłony przegubu wewnętrznego

Cytat:
Napisał ferolo22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...coś się w temacie wypowie.
Trzeba pytać tych, co dużo Escape'ów robią...
Ja miałem do wymiany przegub wewnętrzny w półosi lewej (krótszej) i kupowałem całą półoś. Zresztą założyłem też całą.
Moja wyjęta miała zewnętrzny "nówka sztuka", ale oddałem ją koledze w Krakowie, co Escape'y robi "seryjnie"... Wydaje mi się, że "zużył ją na poczekaniu", ale pewności nie mam... Było to ponad rok temu...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 20:23   #9
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Wymiana osłony przegubu wewnętrznego

Ja też Tadeusz miałem taką sytuację 5 lat temu nie było możliwości dostania przegubu i kupowałem półoś, zresztą już dzwoniłem do koleżki co robi więcej tego niż ja i faktycznie mówi że jest problem.
Oddawał do firmy z Grudziądza ale w związku z tym że mam z nimi złe wspomnienia to nie ryzykuję już mam po części kupioną w stanach bo koleżka mi na miejscu obejrzał z rozbitka ale czekanie prawie m-c mnie frustruje więc poszukam jeszcze na miejscu a tą najwyżej spieniężę tutaj jak coś się uda znaleźć.
Pozdrawiam

Tak teraz sobie myślę że można inaczej ta sprawę ugryźć mianowicie kupić półoś od kugi mk2 a kielich z przegubem wewnętrznym przełożyć od escapa powinno to się sprawdzić jeśli kielichy są takie same i manszeta nie jest zbyt zaciśnięta moja np. jest zaciśnięta ale jak dobrze ułożę przegub to udaję mi się to rozpiąć. Co myślicie o tym pomyśle?.

Ostatnio edytowane przez ferolo22 ; 30-05-2021 o 22:05
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2021, 22:16   #10
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Wymiana osłony przegubu wewnętrznego

Ok już wiem element wspomniany jest za długi półoś zamówiłem ze stanów nie powiem, że ford tym sposobem popełnił jeden z najgłupszych po... pomysłów o jakich słyszałem ale ok jeśli w stanach półoś kosztuje 320 zł to można kupować co 5 lat nową no nic temat do zamknięcia bo nic nowego się w temacie już chyba nie ruszy pozdrawiam.
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.