Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2013, 08:59   #21
PrzemoWRC
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-02-2011
Skąd: WRC
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Re: Odpalanie na mrozie za drugim lub trzecim razem

Hmm no czytam temat bo mam ten sam problem, na mrozie od -5 bardzo ciezko odpala ale tak swiece mam nowe od tygodnia, aku ma 2 miechy a filtr paliwa wymienilem z miecha temu. Auto jak juz odpali to dymi na siwo... pierwsze 3-4 sekundy chodzi bardzo nie rowno... Moja foka to 1.8TDCI 2007r Jaka moze byc przyczyna?

PrzemoWRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 11:16   #22
tepe
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 43
Domyślnie Odp: Odpalanie na mrozie za drugim lub trzecim razem

Myślę że mój post pomoże kilku osobom:

Focus 2005 1,6 TDCI 109km
Zeszłej zimy miałem te same objawy, problemy długie odpalanie przy około -5, przy -10 do -15 nie odpalał po nocy, nie pomagało 3krotne grzanie świec.

Dodatkowa objawa to wspomniane miganie świateł (oczywiście były wyłączone) + po odpaleniu czasami "skakały zegary" góra dół

W październiku założyłem nowy akumulator (po kilku dniach wertowania różnych for internetowych wybrałem srebrnego Boscha S5 74 AH / 750A)
Już pierwsze odpalenie na nowym akumulatorze dało mi dużo do myślenia jak zużyty był stary, nie było nawet półsekundowego kręcenia rozrusznikiem ... to był po prostu wystrzał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tej pory ZERO problemów z odpalaniem, rusza po jednym grzaniu świec od razu. Ostatnio w nocy było -17 i tylko zapobiegawczo pogrzałem świece 3x.
Dlatego jeżeli macie podobne objawy nie kombinujcie z wykręcaniem świec itp. niestety trzeba kupić aku.

Ostatnio edytowane przez tepe ; 26-01-2013 o 11:21
tepe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 13:52   #23
japa2000
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Cz-wa
Model: Ford Focus II FL TITANIUM
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Odp: Odpalanie na mrozie za drugim lub trzecim razem

jak pisze tepe w większości to akumulator, ja jednak miałem walniety rozrusznik. Walniety do za dużo powiedziane, kręcił jak ta lala, nie wieszał się niby nic, ale jak przyszło -5 i wiecej dopiero za 3 razem odpalał. Powyżej tej temperatury nie miałem problemu. Okazało, że do wymiany były szczotki i chyba będiks. Po tej naprawie - 10 lub więcej a on od pierwszego pykał.
japa2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 13:56   #24
maciejka11
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Włocławek
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 184
Domyślnie Odp: Odpalanie na mrozie za drugim lub trzecim razem

Cytat:
Napisał tepe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę że mój post pomoże kilku osobom:

Focus 2005 1,6 TDCI 109km
Zeszłej zimy miałem te same objawy, problemy długie odpalanie przy około -5, przy -10 do -15 nie odpalał po nocy, nie pomagało 3krotne grzanie świec.

Dodatkowa objawa to wspomniane miganie świateł (oczywiście były wyłączone) + po odpaleniu czasami "skakały zegary" góra dół

W październiku założyłem nowy akumulator (po kilku dniach wertowania różnych for internetowych wybrałem srebrnego Boscha S5 74 AH / 750A)
Już pierwsze odpalenie na nowym akumulatorze dało mi dużo do myślenia jak zużyty był stary, nie było nawet półsekundowego kręcenia rozrusznikiem ... to był po prostu wystrzał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tej pory ZERO problemów z odpalaniem, rusza po jednym grzaniu świec od razu. Ostatnio w nocy było -17 i tylko zapobiegawczo pogrzałem świece 3x.
Dlatego jeżeli macie podobne objawy nie kombinujcie z wykręcaniem świec itp. niestety trzeba kupić aku.
Zgadza sie, zródło prądu to podstawa w dieslu, od tego kazdy dobry fachowiec zaczyna szukac przyczyny problemów z odpalaniem w niskich temperaturach, dopiero potem świeczki i cala reszta....ja wymieniałem aku latem bo padł i tez mi rozne cuda z miganiem kontrolek sie dzialy.
maciejka11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 16:58   #25
pio1664
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: Tarnów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 27
Smile Odp: Odpalanie na mrozie za drugim lub trzecim razem

Witam! Miałem to samo przy swojej foce wystarczył lekki mrozik i kłopot z odpalaniem ...pomogła wymiana świec żarowych
pio1664 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2013, 17:00   #26
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Odpalanie na mrozie za drugim lub trzecim razem

hej panowie tak dla potomności aby sprawdzić czy świeca działa najprostszym sposobem jest podłączenie kontrolki do sprawdzania prądu.
A mianowicie jak dobrze pamiętam to do plusa trzeba się wpiąc z aku i na główkę świecy dotknąć próbówką jak się zapali znaczy że świeca sprawna jak nie to do wymiany.
Temat sprawdzony więc poco przepłacać za diagnozę
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.