Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2016, 22:47   #3581
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

A kto powiedział, że wtyczka musi być w pełni obsadzona?

Do pełnego działania BT wystarczy 12 pinów, czasami 14 jak jest podwójnie obsadzone zasilanie. Ta wygląda na pełną.

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 02:18   #3582
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kto powiedział, że wtyczka musi być w pełni obsadzona?
Koledze chodzi o to,że brakuje mu obudowy do wtyczki BT.
Takie rzeczy się nie zdarzają i widzę tu ingerencję osób trzecich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 08:20   #3583
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledze chodzi o to,że brakuje mu obudowy do wtyczki BT.
To akurat za jakieś 15-20 zyla w ASO Skody kupi. Brakujący trzeci rząd pinów też z tego wyciągnie i wtyczunia będzie kompletna. Ale rzeczywiście dziwne.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 17:43   #3584
arturo299
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-12-2011
Skąd: Kraków
Model: s-max Titanium 7 os.
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Panowie ponawiam pytanie czy ktoś z instalujących bt/vc z usb model CS7T-14D212-AE miał taki problem jak ja,po odpaleniu samochodu z włączonym radiem po 5 sekundach radio przestawia nastawione fale.Gdy przed odpaleniem auta wyłączę radio i odpalę samochód i ponownie włączę radio wszystko jest ok co to może być ??
arturo299 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 20:29   #3585
jaguar963
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2014
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To akurat za jakieś 15-20 zyla w ASO Skody kupi. Brakujący trzeci rząd pinów też z tego wyciągnie i wtyczunia będzie kompletna. Ale rzeczywiście dziwne.
Masz może jakieś dokładniejsze info o jaką wtyczkę pytać, bo bym chętnie w takiej cenie kupił.
jaguar963 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2016, 01:12   #3586
arpo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 22-10-2011
Skąd: Łódź
Model: V40 CC AWD
Silnik: T5
Rocznik: 2013
Postów: 214
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Czy w takiej cenie to nie wiem, ale jak się cofniesz o dwie strony, to przypominałem tam PN wtyczki...
arpo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 19:40   #3587
elmel
ford::beginner
 
Imię: Ernest
Zarejestrowany: 01-11-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.5 Turbo 283KM / 465Nm
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam. Jestem w trakcie kompletowania i przygotowania do montażu zestawu BT/VC+USB do Mondeo Mk4 Radio Sony CD1 z gniazdem AUX (brak modułu i wiązki do niego, audio mono). Przy okazji postarałem się zebrać przydatne informacje w jednym miejscu.
Potrzebne części:
-moduł 8M5T-19C112-AM (BT/VC+USB moduł audio stereo)
-kabel MINI USB moduł-gniazdo w schowku FINIS 1679985 (48zł ASO) + ramka gniazda (adapter) FINIS 1550778 (38zł ASO)+ obudowa gniazda FINIS 1717183 (11zł) + Śruby montażowe FINIS 1428699 (2x1zł)
-Radio Sony z softem 05-04-02 lub nowszym
-manetka lewa FINIS 1507180 6G9T 13335-BD (170zł ASO)
-mikrofon FINIS 1252666 4m5t-19a391-aa (155zł ASO)
-wiązka FINIS 1429802 od Focusa (kabel od mikrofonu do "wydłużenia" najtańsza w ASO xD 170-182zł)radio-bluetooth-mikrofon-manetka
Do przerobienia:
-wydłużyć kabel mikrofonu o ok 2m.
Przerobienie sygnału z mono na stereo (aby był dźwięk w głośnikach):
-wypiąć kable przy gnieździe AUX które następnie przepinamy do kostki od BT w następujący sposób (kabli przy radiu nie ruszamy):
-kabel pin 5 w kostce od radia o kolorze niebiesko-czerwonym idzie do otworu nr 5 we wtyczce BT,
-kabel pin 11 w kostce od radia o kolorze brązowo-czerwonym idzie do otworu nr 6 we wtyczce BT,
-kabel pin 6 w kostce od radia kolorze czarnym (masa) idzie do otworu nr 23 we wtyczce BT,
Następie podpinamy gniazdo AUX do modułu BT w następujący sposób:
-lewy kanał od gniazda AUX wpinamy do pinu 37 w kostce BT
-prawy kanał od gniazda AUX wpinamy do pinu 38 w kostce BT
-masa/ekran z gniazda AUX wpinamy do pinu 19 w kostce BT
Aby zapobiec częstemu buczeniu z głośników dorabiamy dodatkową masę do pinów 33 i 34 w kostce BT.
Mikrofon idzie do 3 i 4 pinu w kostce BT.

Następnie trzeba wprowadzić zmiany w module nadwozia poprzez ELMconfig aby ustawić prawidłową konfiguracje samochodu.

Schemat: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Aby sprawdzić jaki mamy soft w radiu Sony: Przy włączonym radiu trzeba jednocześnie nacisnąć klawisze 1 i 6 i przytrzymać kilka sekund. Na wyświetlaczu jako pierwsza wyświetlana jest 6-cio cyfrowa wersja firmware. Wygląda to np. tak: 05-03-02. Potem wyświetlane są sekwencyjnie inne informacje, które można pominąć. Data produkcji radia nie ma związku z wersją softa. Na obecną chwile nie ma możliwości aktualizacji radia Sony.

Moduły z 7 mają wyjście sygnału mono, a 8M5T-19C112 ma stereo i na innych pinach niż 7S7T-19G488 więc piny we wtyczce modułu trzeba będzie przełożyć.

Wtyczka wielopinowa do modułu to też produkt, który można dokupić z grupy VW pod PN 4E0972144 (ew. PN firmy Tyco: 1-1355928-3).

Moduł 212 -musi być CS7T-14D212-Ax - z USB albo CS7T-14D212-Bx bez USB. Oznacza jednocześnie wielojęzyczny (w tym z językiem polskim). Ten ostatni nie obsługuje też steamingu audio po BT, więc nie bardzo warto go kupować. Inne litery początkowe np. AM5T-14D212-xx czy E1BT-14D212-xx i jeszcze kilka innych początków to moduły Sync1 nie nadające się do montażu zamiast zwykłych modułów BT/VC. Przedostatnia litera oznacza język tylko dla modułów 488 i 112. Ostatnia litera także jest istotna tylko dla modułów 488 i 112. Moduły 212 prawdopodobnie "żyły za krótko" by została zrobiona jakaś aktualizacja ich softu.




Jak jest dźwięk z AUX a brak dźwięku z BT/VC/USB i do tego telefon poprawnie się paruje z modułem to na 99% problem wiązki. Trzeba sprawdzać do skutku: moduł powinien być wpięty w "środek" toru AUX. (tzn gniazdo AUX powinno wchodzić do modułu a wyjście z modułu BT/VC powinno wchodzić na AUX w quadlocku). Nie ma więc takiej opcji, aby przy poprawnej wiązce był dźwięk z AUX a nie było z BT/VC/USB!
Zwykle jest to wina "pajączka" - był przewidziany pod skrosowanie gniazda AUX do radia z pominięciem modułu BT/VC. Trzeba go wtedy przerobić albo nabyć właściwy "pajączek".

Pendrive musi być sformatowany w FAT 32 oraz jeden katalog nie może zawierać więcej niż 250 plików muzycznych (zalecane do 249). Pendrive do 16GB potwierdzone działanie.

Wszystkie informacje zebrane z forum przeglądając ponad 3500 postów. Dziękuje wszystkim za pomoc w szczególności tedi_k oraz mayak oraz jeżeli ktoś ma zastrzeżenia proszę o PW gdyż pozwoliłem sobie skopiować część opisów oraz schemat aby ułatwić innym montaż i nie przekopywać wszystkich postów.

Proszę o potwierdzenie czy wszystko jest opisane prawidłowo oraz prawidłowo skompletowane. Mam nadzieję że niczego nie pominąłem.

Przydatne linki:
-Instrukcja dołożenia modułu BT/VC: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
-Instrukcja demontażu konsoli: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przy okazji podam nr gniazda AUX Ford Mondeo Mk4: FINIS 1310208 26zł ASO.

Informacje potwierdzone przed tedi_k oraz wprowadzone drobne poprawy. Dzięki

Ostatnio edytowane przez elmel ; 13-12-2016 o 22:31
elmel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 20:28   #3588
ekus1964
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Rozwiązał ktoś problem automatycznego rozłączania BT z telefonem po paru sekundach rozmowy ( w moim przypadku z3 compact)??
ekus1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 01:06   #3589
jacus1555
ford::beginner
 
Avatar jacus1555
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 07-05-2014
Skąd: Tychy
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał jacus1555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam cały czas się zmagam z moim nie działającym bluetooth w aucie możne ktoś mi powiedzieć jak tą wtyczkę podpiąć pod wiązkę
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dostałeś przecież schemat ideowy od RECONDO
http://hostmat.eu/images/85716382184322676757.jpg
Skoro nie masz o tym pojęcia, to podjedź do kumatego elektryka z BT, kablami i wydrukowanym schematem.
dostaje tylko takie schemat może ktoś mi to lepiej napisać
jacus1555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2016, 16:50   #3590
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Ktoś może wie jaki będzie FINIS kabelka, który będzie pasował do CS7T-14D212 (mini USB), a z drugiej strony do gniazda jak na zdjęciu?

Wydaje się podobne do tego z kilku postów wstecz. Ktoś wie?

Mam nadzieję, że będzie mi to banglać jak sobie pociągnę kabel z podłokietnika do modułu BT, który teraz jest tam gdzie normalnie jest w C-Maxie Mk1 - nad schowkiem. Zasadniczo nie korzystam z USB, bo nie mam gniazda, a spokojnie wystarcza mi BT Streaming. Ale skoro jest opcja dołożyć, to czemu nie.

Dziurę już wyrezałem, gniazdo założone, teraz tylko czeka na kabelek i trochę chęci.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg usbback.jpg (58.9 KB, 97 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg usbfront.jpg (84.5 KB, 106 wyświetleń)
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.