Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2016, 19:18   #31
camel40
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Konin wieś
Model: Focus Black Magic
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

hmm a nie prościej może po prostu założyć kawałek gumowego węża podobnej średnicy skręconego w coś w rodzaju rozerwanej u góry ósemki i włożyć tam jeszcze do środka w najniższym punkcie kawałek gąpki ? Może oleju lepiej też nie zalewać do silnika na maxa tylko 3/4 . Myślę nad takim rozwiązaniem

camel40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2016, 22:53   #32
fura_89
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-04-2016
Skąd: o/k Pszczyny
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

Pytanie do posiadaczy dodatkowego separatora oleju z lublina, czy wam tez oprócz oleju gromadzi sie w nim woda?
fura_89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2016, 06:56   #33
arek25r
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2014
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCi 109PS
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich rozumiem ze troche puzno ale chcialbym podzielic sie swoim rozwiazaniem w sprawie oleju z separatora oleju na forum kolega podobne rozwiazanie zrobil. Zrobilem dodatkowy separator filtr wodny do tego siatka do czyszczenia i zbiorniczek na olej . przejechalem 4 tys i turbina suchutka az lepiej silnik pracuje , wyczyscilem przy okazji intercoler benzyna extracyjna syf jaki zniego wylecial to masakra jak smola , tylko erg musze jeszcze wyczyscic . Oleju nie ubywa jest stan taki sam jak po nalaniu . Podziele sie fotkani
Mógłbyś napisać od czego jest ten separator bo znajdowałem tylko całe plastikowe nieprzezroczyste.
arek25r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2016, 12:39   #34
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,974
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

Cytat:
Napisał arek25r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mógłbyś napisać od czego jest ten separator bo znajdowałem tylko całe plastikowe nieprzezroczyste.
Całość zrobiłem sam, a użyłem filtr do wody od karchera. Mając już filtr dobierałem kolanka plastikowe od instalacji do wody tak żeby
pasowały i przewody gumowe. Wkład we filtrze skróciłem. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 01-11-2016 o 12:46
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2017, 14:34   #35
ekus1964
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

witam
odgrzeje trochę kotleta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy komuś pomógł sposób podany w fotorelacji w jakimś stopniu? Czy może znalazł ktoś inny lepszy sposób na olej w odmie?
dzięki pozdrawiam
ekus1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 15:47   #36
Jaszczur133
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 16-04-2015
Skąd: Londyn
Model: Ford Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

Zamontowalem separator oleju z eBay za 20f . W środku separatora umieściłem dwie myjki metalowe zeby zwiększyć jego możliwości. Dzis czyscilem po raz pierwszy go. Zebralo sie mi ok 300ml oleju po przejechaniu 3000tys mil. Muszę zaglądnąć w membranę bo chyba za duzo tego oleju ucieka. Zamontowany mam separator pod puszka filtra powietrza . Gdyby ktos chcial moge podeslac zdjęcia. Turbo i dolot suchutki jak nigdy od czasu zamontowania.
Jaszczur133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2017, 17:03   #37
atomics
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 tdci 134 KM
Rocznik: 2008
Postów: 209
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

Dziś chciałem zrobić siatkę, jednak okazało się że membranę mam rozerwaną i nie wiem co robić. Samą membranę ciężko zdobyć widziałem do 1.6 hdi za 175 zł, używana pokrywa ok 40 zł ale nie wiadomo co przyjedzie, pokrywa nowa 290 zł a to przecież głupia membrana kawałek gumy! Czy wytrzyma sama siatka bez membrany? Czy jednak membrana będzie konieczna?
atomics jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2017, 21:34   #38
nimekp
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

Witam,
Do kolegi z postu wcześniej. Proszę o przesłanie zdjęć. Pozwoli nam to wyciągnąć wnioski.
U siebie zrobiłem siatkę tak jak w tym temacie i w moim przypadku nic nie pomogła.
Z problemem borykam się od ponad roku i w tym czasie rozważałem wiele rozwiązań. Najskuteczniejsze wydaje mi się zastosowanie catch oil tank.
Po wielu godzinach poszukiwań i rozważań w tym temacie przyszło mi na myśl takie oto rozwiązanie:
Wstawienie w miejscu zaślepki/korka od membrany większej ilości wkładu filtrującego i na samej górze zastosowanie np. filtra powietrza stożkowego ? Olej by spływał samoczynnie z powrotem. Otwór idący do sprężarki bym zaślepił.
Czy ktoś mający pojęcie o zasadach działa tego silnika może się wypowiedzieć?
Jeśli pomysł jest dobry to bym dorobił jakiś uchwyt zamiast korka od gumowej membrany, naładował wkładu i filtr na samym szczycie i przeprowadził testy.
Czekam na pomoc orientującym się w temacie.
Pozdrawiam
Piotr
nimekp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2017, 18:21   #39
lechu_jr
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 10-08-2015
Skąd: Łódź
Model: mk4
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2012
Postów: 79
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

Wydaj mi się że przy takim rozwiązaniu na filtrze stożkowym może powstawać wilgoć wynikająca ze zmiany temperatur, która będzie zamarzać
lechu_jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2017, 20:57   #40
nimekp
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: Modyfikacja odmy c-max 1,6 tdci - fotorelacja

acha, sporo w tym racji, problem zamarzającej odmy chyba dobrze znają kierowcy VW
szkoda bo mierzyłem odległość do maski i jest wystarczająca ilość miejsca aby coś zamontować, będę jeszcze próbował coś wykombinować zaraz za wyjściem z prawej strony
jak nic nie wymyślę to kupię gotowy catch oil tank - wybór duży więc jest w czym wybierać
Pozdrawiam
Piotr
nimekp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.