Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2018, 07:00   #241
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Z naprawy nie posiadam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., mam tylko zdjęcie uszkodzenia - wygląda niewinnie
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20170815_131849_resized.jpg (97.4 KB, 66 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20170815_131911_resized (1).jpg (98.3 KB, 66 wyświetleń)

Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 08:32   #242
Memory27
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2017
Model: B-Max
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Na zdjęciach bardziej uszkodzony jest błotnik, drzwi rzekłbym "przerysowane" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Memory27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 09:38   #243
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Fakt bardzo delikatne przetarcie, typowe dla ciasnych parkingów niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale jednak oprócz drzwi to poszycie błotnika było wymieniane i mam wrażenie kawałek progu też był lekko zagięty. Naprawione w ASO, więc przyszły kupujący nie będzie się miał do czego doczepiać. A oni nie naprawiają, tylko zawsze wymieniają na nowe jeśli są jakiekolwiek nawet minimalne zgięcia.
ASO Forda ma autoryzację do wyceny w tzw. pakietach dilerskich ubezpieczenia i nawet nie przyjeżdża rzeczoznawca zewnętrzny. Po prostu przesyłają kwotę do akceptacji i już. Jeśli od razu chce się robić w ASO, to najszybciej do nich pojechać na wycenę szkody.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a Ty masz foty boku?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 19:05   #244
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak z ciekawości jak wyglądał próg i dach, całe i niepogięte?
No właśnie nie! wygląda idealnie z resztą jak opisywali to oglądali te elementy. Jak pokazali drzwi z innego ,no to pod wrażeniem jestem-pancerne! Blacharze mówili że "ciągnąć" na ramie B-maxa to koszmar, twardy, mocny, uchwyty pękają a ubezpieczyciel opisał ,zadecydował i dał zastępczy bez problemu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WP_20180307_06_22_02_Pro.jpg (94.6 KB, 62 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_20180307_06_21_01_Pro.jpg (96.1 KB, 60 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Nielot ; 14-03-2018 o 19:25 Powód: dołączenie zdjęć
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 19:31   #245
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam wrażenie kawałek progu też był lekko zagięty.
Próg był nietknięty. Główny strzał dostały drzwi - po otwarciu okazało się, że uszkodzona jest ich konstrukcja, dlatego konieczna była wymiana całości.

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ASO Forda ma autoryzację do wyceny w tzw. pakietach dilerskich ubezpieczenia i nawet nie przyjeżdża rzeczoznawca zewnętrzny. Po prostu przesyłają kwotę do akceptacji i już. Jeśli od razu chce się robić w ASO, to najszybciej do nich pojechać na wycenę szkody.
Mam pakiet dilerski, ale jednak rzeczoznawca z Warty przyjechał na oględziny, a potem jakieś 2 tygodnie trwało ustalanie ostatecznej kwoty, bo rozbieżności między Wartą a ASO były znaczne (4k vs 10k)

Ostatnio edytowane przez Toscana ; 14-03-2018 o 19:34
Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 20:03   #246
Memory27
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2017
Model: B-Max
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

No dobra a tak z czystej ciekawości - oddaliście auta do ASO oni sporządzają swoją wycenę, ubezpieczyciel swoją i.... co jeśli ubezpieczyciel się uprze? Jak to działa?

Bump: No dobra a tak z czystej ciekawości - oddaliście auta do ASO oni sporządzają swoją wycenę, ubezpieczyciel swoją i.... co jeśli ubezpieczyciel się uprze? Jak to działa?
Memory27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 20:20   #247
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Kulisów nie znam, ale skoro mam w polisie naprawę w ASO na oryginalnych częściach, to średnio mnie interesują przepychanki, mam mieć auto naprawione jak należy. Z tego jednak co zrozumiałam rozmawiając z przedstawicielem dilera i Warty, niektóre ASO/warsztaty są bardziej wiarygodne od innych, więc pewnie takie uzgadnianie wartości szkody jest w ich przypadkach łatwiejsze.
Druga sprawa - żeby nie mieć problemów z wypłatą odszkodowania ubezpieczam się zawsze w Warcie albo PZU. Ani ja, ani nikt z mojego otoczenia nigdy nie miał z tymi towarzystwami problemu.
Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 10:14   #248
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] może tak być jak pisze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , że to zależy od konkretnego ASO i firmy ubezpieczeniowej.

W przypadku naszej starej Fiesty żona pojechała do ASO w Łodzi na oględziny i nikt więcej nie pytał się o nic, tylko dostała odpowiedź od razu z Allianza (Ford ubezpieczenia). Oczywiście standardowo była zaniżona wartość auta przed szkodą, ale po piśmie urealnili. No i okazało się, że z AC była szkoda całkowita. Z OC można by naprawiać, ale uznaliśmy, że to może znak do zmiany auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdziwilibyście się jak można uszkodzić auto cofając grand Voyagerem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To był w ogóle przypadek szczególny. Musieliśmy zgłosić z AC, bo sprawca na miejscu zdarzenia odmówił przyjęcia mandatu... Podczas przesłuchania na komisariacie po 2 tygodniach jednak przyznał, że to on jest sprawcą, ale i tak sprawa musiała już trafić do sądu. Od września do dziś nie jest zakończona... Więc z OC byśmy nadal czekali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ubezpieczyciel wiedział o regresie, czyli wiedzą, że dostaną zwrot całej kasy, a i tak robili problemy jak wyżej...

B-maxa też mamy w Warcie, ale kiedyś mam niemiłe doświadczenia z nimi właśnie.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ja tam widzę tylko przerysowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na prawdę ciężko zobaczyć większe uszkodzenia. Śniegu jest więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: @Memory27 a mam jeszcze pytanie do Ciebie. Masz może tunel środkowy ze schowkiem zamykanym roletką?

Ostatnio edytowane przez boncio ; 15-03-2018 o 10:26
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 20:35   #249
Memory27
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2017
Model: B-Max
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Bump: @Memory27 a mam jeszcze pytanie do Ciebie. Masz może tunel środkowy ze schowkiem zamykanym roletką?
tak
Memory27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2018, 07:36   #250
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Nielot ja tam widzę tylko przerysowanie Na prawdę ciężko zobaczyć większe uszkodzenia. Śniegu jest więcej
No tak to wyglądało na brudnym i na czarnym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale drzwi bez dyskusji zakwalifikowali do wymiany bo są mocno pogięte czego na zdjęciach nie widać. A na wschodzie Bonciu , w Polsce C , śniegu nie brakuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.