Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2014, 19:14   #1
Macko-2
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-12-2006
Skąd: podkarpackie
Model: Kuga II FL VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2018
Postów: 41
Domyślnie Temperatura silnika 2.0 TDCI

Witam,
Dzisiaj, przy temperaturze zewnętrznej zero stopni zrobiłem pomiary temperatury głowicy i temperatury cieczy chłodzącej. Podpiołem się pod Forscana i wyniki są dziwne. Głowica i płyn chłodzący podczas jazdy w różnych warunkach wahała się w granicach 73 - 76 max stopni. Wydaje mi się trochę mało. Próbowałem włączać ogrzewanie wewnętrzne i wyłączać. Różnica temperatury cieczy chłodzącej zmieniała się wtedy o ok. 1-2 stopni. Wydaje mi się że temperatura powinna być około 90 stopni. Czyżby padł termostat ? Czy ktoś ma dostęp do danych technicznych ? Jaka powinna być właściwa temperatura ?

Bump:

Macko-2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2014, 21:05   #2
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

nie potrzebowałeś do tego forscana. na teście zegarów jest dokładnie ten sam pomiar i u chyba wszystkich pokazuje ok. 73-75 stopni. wygląda że jest to norma. nie wiemy jeszcze gdzie jest ten czujnik temp.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2014, 22:29   #3
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Witam chciałem się wypowiedzieć i potwierdzić to że sprawne mondeo mk3 tdci powinno się nagrzać do temperatury pracy czyli skazówka pion po przejechaniu 3-4km. Tak miałem przez 2 lata od momentu jak przyprowadziłem swojego mondka z Niemiec wyjeżdżając z domu i jadąc z prędkością max 90 km/h po tym dystansie miałem wskazówkę już w pionie i to nawet z włączonym ogrzewaniem na 22 C. Niestety po tym okresie na następna zimę pojawił się problem że już tak szybko się nie chciał nagrzewać tylko potrzebował z 10 km i temp zaczęła falować w duł jak noga z gazu szła. Jeździłam tak do następnej jesieni bo nie miałem czasu się tym zająć za bardzo. Potem po przeczytaniu forum zdecydowałem się na wymianę małego termostatu i no efekt był taki że owszem temp przestała już tak mocno i widocznie falować ale niestety czas nagrzewania nie wrócił do tego z przed awarii. Miałem jeszcze wymienić duży termostat ale zniechęciłem się po przestudiowaniu forum że to nic nie daje i do tego robiłem taka próbę że ścisnąłem wąż idący do chłodnicy dwiema blaszkami skręconymi śrubkami i też efektu żadnego nie zauważyłem a mimo tego ściśnięcia wąż był ciepły. Mam jeszcze podgrzewacz świece sprawdzone sprawne ale nie miałem jak sprawdzić czy komputer je włącza w odpowiednim czasie.
Dziś zrobiłem test zegarów i patrzyłem jak zmienia się temp w porównaniu ze wskazówka a dodatkowo śmiem twierdzić ze jest błąd [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w tym opisie ponieważ u mnie w pierwsza temperatura mi dochodzi max do 90 C (wiec stawiam że płyn chłodzący nie powinien się bardziej nagrzewać do tego ta temp szybko spada jak włączę grzanie na max i wraz z spadkiem tej temp opada wskazówka ) a ta druga czyli ja twierdzę że to temp głowicy dochodzi mi do max 148 C i jej zmiany są bardzo powolne . I teraz prośba czy ktoś ze sprawnym układem tzn że nagrzewa się mu auto w około 4 km czy mógłby włączyć taki test i zobaczyć jak szybko rośnie mu ta pierwsza temp i jak szybko nagrzewa się wąż i wlot od chłodnicy ?

Ostatnio sprawdzałem jeszcze kiedy otwierają się termostaty o okazuje się że mały mam na pewno sprawny ponieważ po nagrzaniu jak mam wskazówkę pionowo to waż od niego jest zimny nadal ale za to podejrzewam teraz ten duży który idzie na chłodnice ponieważ już przy 60 stopniach przewód robi sie ciepły i aluminiowy wlot do chłodnicy też jest ciepły mimo że wskazówka jeszcze nie osiągnęła pionu . Może to ułatwiło by mi podjęcie decyzji co do wymiany dużego termostatu bo przestudiowałem już wszystkie wątki i niektórzy pisali że po wymianie dalej mieli tak samo więc niechcę niepotrzebnie wydawać kasy.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2014, 22:59   #4
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Co prawda jest to wątek o mondeo mk4,ale mogę Ci powiedzieć jedno,jeśli wąż ten duży co idzie na chłodnicę przy 60 stopniach robi się ciepły to na 100% termostat jest do wymiany i od tego należy zacząć.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2014, 13:01   #5
Macko-2
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-12-2006
Skąd: podkarpackie
Model: Kuga II FL VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2018
Postów: 41
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Wczoraj wymieniłem termostat. Założyłem termostat Gates. Dzisiaj planuję wykonać pomiary temperatury ale na oko już widzę że jest różnica. Jak złapie temperaturę (wskazówka prawie pionowa) to już tak trzyma nawet jak silnik pracuje na wolnych obrotach. Przed wymianą temperatura na wolnych obrotach spadała. A czujnik temperatury jest zamontowany w obudowie termostatu.
Macko-2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2014, 15:27   #6
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co prawda jest to wątek o mondeo mk4
dopiero po napisaniu posta się zorientowałem ze to chodzi o mk4. Pisałem podobne zapytanie w starym temacie ale tam nikt nie odpowiedział zobaczyłem nowy wiec się dołączyłem. Z tą rura do chłodnicy to nie jest tak do końca oczywista sprawa ponieważ pisali ze po wymianie nadal była ciepła bo w termostacie jest mały otworek którym ciecz mimo zamknięcia termostatu może przepływać i dalej ogrzewać przewód. Ja na próbę ścisnąłem ten przewód dwiema blaszkami i mimo tego nie było poprawy chyba że za lekko go skręciłem ale bałem się żeby nie przedobrzyć i żeby nie pękł.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2014, 16:38   #7
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Mała dziurka może sobie być.Pomiar ciepła rury robisz po przejechaniu około 3 km,kiedy jeszcze nie otworzył się termostat i duża rura idąca od termostatu do chłodnicy nie ma prawa być ciepła.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 06:32   #8
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

A ja zauwazylem dzis w moim 2.0tdci mkiv ze po przejechaniu gdzies 1.5km robie postoj okolo 7min wsiadam przejezdzam z 2km i auto ma juz wskazowke w polowie az wentylator sie wlacza czy to normalne?
__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 09:19   #9
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Wentylator raczej nie powinien się włączać jak wskazówka jest w pionie a już na pewno nie powinien po przejechaniu 3,5km. Może klimę miałeś włączoną i dlatego się włączył jeśli w mk4 jest test zegarów to sprawdź przy jakiej temp się on włącza i będzie wiadomo coś więcej może w czym tkwi problem.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 09:29   #10
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Nie klimy raczej nie mialem wlaczonej zawsze rano corke wioze do przedszkola temp ustawiona dwie strefy na 28stopni wiatrak na auto dzieje sie ni tak od jakis dwoch tygodni i zawsze jak jest tem w okolicach zera. 3.5km przejade i z nadmuchow cieple powietrze wieje wentylator sie wlacza. Dzis po dojechaniu do pracy czyli te 3.5km przejechalem zgasilem silnik wentylator sie wylaczyl jeszcze dokladnie nie wiem gdzie mam zlokalizowany termostat ale ten gruby waz po stronie pasazera przy chlodnicy byl tylko cieply a na tescie zegarow zobacze jaka mam temp cieczy jak wroce do domu

Bump: Dodam ze wczoraj po poludniu jechalem autostrada ze 35km w tym mialem z 15 km korku i wszystko bylo ok wskaznik temperatury nie przekroczyl mi jeszcze nigdy polowy
A moze to dpf chce sie wypalic?
__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.