Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2019, 15:32   #1
robert2609
ford::average
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-02-2011
Skąd: Kożuchów
Model: fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 74
Domyślnie Egr - jak wyjąć i czyścić?

Powitać.
Jakieś 1,5roku temu pokazał się pierwszy raz błąd związany z EGR (problem oczyszczania spalin)tak zweryfikował to program na telefonie.Skasowałem i spokój był aż do wczoraj kiedy to znów podczas uruchamiania silnika nie zgasł check-ponowne podpięcie i ten sam komunikat,skasowałem - cisza.Teraz chcę się poradzić-wiadomo siedzi tam egr sterowany elektronicznie,wg.mnie chyba się przycina,czy ktoś z kolegów wyjmował i czyścił jeśli tak to prosiłbym o parę słów.Oglądałem filmik który to pokazywał jego wymianę,jest tam z góry przykręcona pokrywa plastikowa z wtyczką na kabel cały bajer elektryki tam jest chcąc go umyć to mogę to rozdzielić(odkręcić)czy lepiej nie tykać i ile się da wymyć, wymoczyć w środku otworu.Czy ewentualne zaślepienie nie będzie skutkowało stałym błędem.Zakup nowego raczej nie biorę pod uwagę orginał coś około 800pln zamiennik 300pln jeszcze chcę próbować reanimować obecny.


Ostatnio edytowane przez arturek ; 11-01-2019 o 16:48
robert2609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 18:03   #2
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Egr - jak wyjąć i czyścić?

Pod pokrywą plastikową jest tylko część elektryczna, jak ja odkręcisz to możesz mieć problem ze sprężyną - tego lepiej nie ruszaj. Trzeba go wyciągnąć i wymyć z nagaru, zobaczyć czy nie jest już tak wytarty, że będzie się i tak przycinał.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 18:08   #3
robert2609
ford::average
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-02-2011
Skąd: Kożuchów
Model: fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 74
Domyślnie Odp: Egr - jak czyścić?

Cytat:
Napisał robert2609 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powitać.
Jakieś 1,5roku temu pokazał się pierwszy raz błąd związany z EGR (problem oczyszczania spalin)tak zweryfikował to program na telefonie.Skasowałem i spokój był aż do wczoraj kiedy to znów podczas uruchamiania silnika nie zgasł check-ponowne podpięcie i ten sam komunikat,skasowałem - cisza.Teraz chcę się poradzić-wiadomo siedzi tam egr sterowany elektronicznie,wg.mnie chyba się przycina,czy ktoś z kolegów wyjmował i czyścił jeśli tak to prosiłbym o parę słów.Oglądałem filmik który to pokazywał jego wymianę,jest tam z góry przykręcona pokrywa plastikowa z wtyczką na kabel cały bajer elektryki tam jest chcąc go umyć to mogę to rozdzielić(odkręcić)czy lepiej nie tykać i ile się da wymyć, wymoczyć w środku otworu.Czy ewentualne zaślepienie nie będzie skutkowało stałym błędem.Zakup nowego raczej nie biorę pod uwagę orginał coś około 800pln zamiennik 300pln jeszcze chcę próbować reanimować obecny.
Jeszcze chcę się poprawić bo pomyliłem się co do rocznika auta dotyczy fiesty mk6 z roku 2006.
Coś dawno nie zakładałem postu i namieszałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Ludziska jeszcze wstawiają filmy,że stosują preparat nie rozbierając niczego,wtryskują to w dolt na pracującym silniku-fatalnie to wygląda nie mówiąc już o tym co przepala się w cylindrach.
robert2609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 18:51   #4
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Egr - jak wyjąć i czyścić?

EGR w silniku 1.4 jaki i 1.6 jest prawie identyczny i stosowany w długim okresie czasu, różnicę są niewielkie od 2004 do 2008. Do 2004 różnił się chyba sposobem podłączenia - przewód z wtykiem. Nie ma raczej lepszego sposobu na czyszczenie, niż wyciągnąć i wymyć sadzę sprawdzając jego stan.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 19:59   #5
robert2609
ford::average
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-02-2011
Skąd: Kożuchów
Model: fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 74
Domyślnie Odp: Egr - jak wyjąć i czyścić?

Jeśli chodzi o mycie to można śmiało kąpać całego np.ropa,benzyna czy trzeba uważać na pokrywę z elektryką?kanał można zalać środkiem na dłuższy czas?dmuchanie sprężonym powietrzem bezpieczne?
robert2609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2019, 14:55   #6
ber
ford::average
 
Avatar ber
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 86
Domyślnie Odp: Egr - jak wyjąć i czyścić?

Moja mk6 z 2008 roku przebieg 100 tys . w zeszłym roku zaślepiłem EGR I z początku co jakiś czas się zaświecał check po dwóch miesiącach się uspokoił i nie zaświeca się , i jestę zadowolony .Na portalu inter śą oryginalne zaślepki z kwasówy za grosze .Mechanicznie wygląda to tak że komp steruje sobie zaworem ale jest ślepu i nie widzi zaślepki . Mam spokój na lata .
ber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2019, 15:50   #7
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Egr - jak wyjąć i czyścić?

Zaślepka jest dobra, najlepiej ją zastosować po wymianie zaworu na nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - będzie zawór wieczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Co do błędu to różnie jest czasami się nie pojawi, czasami sieka nim cały czas przy zaślepionym zaworze.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2019, 19:44   #8
robert2609
ford::average
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-02-2011
Skąd: Kożuchów
Model: fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 74
Domyślnie Odp: Egr - jak wyjąć i czyścić?

Witam ponownie po krótkiej przerwie,nie chcę rozpoczynać nowego tematu myślę ,że kilka postów w innej sprawie nie przeszkodzi a mianowicie;
Wymontowałem zawór egr umyłem jest ok ale narozrabiałem przy okazji.Pokusiło mnie i sprawdziłem świece żarowe na kabel z aku i wyszło,że dwie od strony aku nie mają przejścia czyli spalone.Pierwszą wykręciłem ale nie chce wyjść gwint już nie trzyma jest delikatny luz ale nie wyjmę jej,druga przez pewien czas szła i później pyk i urwało sam grot który grzeje resztę świecy można wyjąć.Poskładałem wszystko odpaliłem i chodzi,wydaje mi się że ten urwany grot albo jest tak zapieczony albo tłok go rozbił i poszedł w wydech,nic nie stukło przy uruchamianiu ani nie stuka podczas pracy,ale pojawił się problem który mnie martwi;po wł.stacyjki pyknie przekaźnik świec ale drugiego pyknięcia rozłączającego świece już nie słychać i teraz nie wiem ale pewnie komp nie zezwala na grzanie świec ze względu na uszkodzenie tej jednej?
Robiłem mały test przy wł.lampce nad lusterkiem przekręciłem stacyjkę i nie przygasa więc chyba świece nie grzeją.
Co począć?trochę gafę strzeliłem bo mogłem w miejsce tej urwanej spróbować włożyć np.elektrodę spawalniczą i zmierzyć na jaką głębokość wejdzie porównując z resztą świecy.Czy szykować się na zwalanie głowicy,kupił bym te 2ie świece i zmienił dla sprawdzenia czy zaczną normalnie grzać ale jak wyjąć tą która się wykręca i co mogło się stać z resztą urwanej?
Trochę naklikałem ale myślę,że zrozumiecie,czekam na pomoc.
robert2609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2019, 18:57   #9
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Egr - jak wyjąć i czyścić?

Ten urwany grot będzie ciężko - są ludzie którzy to robią, są też filmy jak to zrobić samemu, ale raczej został w bloku. Czyli teraz w miejscu tej która się urwała nie ma nic ? a ta pierwszą wkręciłeś z powrotem ?
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2019, 20:01   #10
robert2609
ford::average
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-02-2011
Skąd: Kożuchów
Model: fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 74
Domyślnie Odp: Egr - jak wyjąć i czyścić?

Wiem,że są ludzie co to wykręcają,kolega w poniedziałek ugada mnie na wizytę,sam nie podejmuję się.Urwała się pierwsza od str.akumulatora, drugą zakręciłem z powrotem 3,4 iskrzą więc działają.Wszystkie kapturki zapiąłem na świece,tę urwaną wkręciłem delikatnie w gniazdo. Może jak urwana to nie ma zezwolenia na grzanie?jak spalona ale cała to idzie grzanie kurde nie wiem wszystko ostrożnie robiłem,sprawdzałem na ściągniętych fajkach każdą jedną do + więc przekaźnika nie mogłem uwalić...
robert2609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.