Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2019, 14:47   #1
pdev
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2019
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Komunikat "awaria silnika, natychmiastowy serwis" przy 4000 rpm

Cześć,
zaprowadziłem w czwartek mojego Grand C-Maxa 1.6 EB 150KM na wymianę sprzęgła w ramach akcji serwisowej. W sobotę, w czasie wyprzedzania, zapaliła mi się kontrolka [i] (żółta) i pojawiła się informacja "Awaria silnika. Natychmiastowy serwis." Jednocześnie dało się odczuć spadek mocy. Zatrzymałem się na poboczu, wyłączyłem silnik. Odpaliłem jeszcze raz i zero problemów- komunikat się nie pojawił, a silnik pracował normalnie.

Jako że byłem dość daleko od domu, postanowiłem spokojnie dojechać. Po pewnym czasie, znów przy wyprzedzaniu, sytuacja się powtórzyła. Okazuje się, że silnik kręci do 4000 obrotów, po czym przełącza się w tryb awaryjny. Jutro umawiam się do ASO, ale chciałbym zapytać Was o opinię, co może być tego przyczyną. Czy w czasie wymiany/naprawy sprzęgła mogli coś popsuć? Może ktoś miał podobną sytuację?

Kod błędu to P0234 (przekroczenie maksymalnego ciśnienia doładowania).


Ostatnio edytowane przez pdev ; 07-04-2019 o 18:41
pdev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2019, 09:16   #2
dodoh
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 04-12-2018
Skąd: Dortmund
Model: c max
Silnik: 1.0..125KM.
Rocznik: 2013...
Postów: 133
Domyślnie Odp: Komunikat "awaria silnika, natychmiastowy serwis" przy 4000 rpm

i co było przyczyną jak się skonczyło?............było dobre zakonczenie problemów?
dodoh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2019, 21:22   #3
MrQ
ford::average
 
Avatar MrQ
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Rze
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2020
Postów: 136
Domyślnie Odp: Komunikat "awaria silnika, natychmiastowy serwis" przy 4000 rpm

Cytat:
Napisał pdev Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,
zaprowadziłem w czwartek mojego Grand C-Maxa 1.6 EB 150KM na wymianę sprzęgła w ramach akcji serwisowej. W sobotę, w czasie wyprzedzania, zapaliła mi się kontrolka [i] (żółta) i pojawiła się informacja "Awaria silnika. Natychmiastowy serwis." Jednocześnie dało się odczuć spadek mocy. Zatrzymałem się na poboczu, wyłączyłem silnik. Odpaliłem jeszcze raz i zero problemów- komunikat się nie pojawił, a silnik pracował normalnie.

Jako że byłem dość daleko od domu, postanowiłem spokojnie dojechać. Po pewnym czasie, znów przy wyprzedzaniu, sytuacja się powtórzyła. Okazuje się, że silnik kręci do 4000 obrotów, po czym przełącza się w tryb awaryjny. Jutro umawiam się do ASO, ale chciałbym zapytać Was o opinię, co może być tego przyczyną. Czy w czasie wymiany/naprawy sprzęgła mogli coś popsuć? Może ktoś miał podobną sytuację?

Kod błędu to P0234 (przekroczenie maksymalnego ciśnienia doładowania).
Miałem to samo.Po wymianie wężyka z elektromagnesem od turbo problem ustąpił. Cena w ASO około 450-500
MrQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 19:01   #4
Jotka01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2013
Model: C max II
Silnik: diesel
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Komunikat "awaria silnika, natychmiastowy serwis" przy 4000 rpm

Dziś u mnie podobna sytuacja (C-Max 1.6 TDCi 2010/11).Jechałam do lekarza na umówioną godzinę.... W pewnym momencie auto jakby czknęło, zapaliła się kontrolka trakcji i komunikat o awarii silnika i natychmiastowym serwisie. Auto straciło moc i z ledwością dotarłam na miejsce zatrzymując się kilka razy na poboczu. Po jakiejś 1,5 godziny bez problemu dojechałam do domu. Co to mogło być? Jutro oczywiście obowiązkowa kontrola na komputerze, ale jeszcze rano do pracy muszę pojechać... Dodam, że odkąd jestem w posiadaniu tego maxia, zadnych napraw nie było.
Jotka01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.