Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2014, 12:29   #31
welyk
ford::average
 
Avatar welyk
 
Zarejestrowany: 04-08-2006
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 / Fiesta MK6
Silnik: 1.6 100KM / 1.25 75KM
Rocznik: 2006 / 2007
Postów: 155
Domyślnie Odp: Centralny zamek na pilota? Czy można dodać?

Cytat:
Napisał kubaw20055 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Fieście po FL cała instalacja wyprowadzona jest ze skrzynki bezpieczników do przednich słupków, więc trzeba wymienić tylko wiązki w drzwiach, zamki, moduł, wiązkę tylnej klapy, zamek klapy i dołożyć siłownik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cześć powiedzcie jeszcze:
1. mam fiestę po FL, czy wiązki w drzwiach do centralnego z fiesty przed FL będą pasować do mojej?
2. co się kryje w tym przypadku pod pojęciem zamków, czy zostaną mi moje zamki w drzwiach przednich do których pasują moje kluczyki?
3. czy wiązki i reszta gratów do szyb elektrycznych będą pasować od wersji przed FL do mojej?

welyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 12:52   #32
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,548
Domyślnie Odp: Centralny zamek na pilota? Czy można dodać?

Ad.1 NIE - wiązka po liftingu ma inną złączkę, którą podłącza się do wiązki w słupku
Ad.2 Jeśli nie ma centralnego zamka to należy je wymienić (kluczyk pasuje do bębenków w drzwiach i ich się nie wymienia - tylko same zamki)
Ad.3 Wiązki nie będą pasować:
- po pierwsze przed FL jest inna złączka słupka
- po drugie po liftingu przycisk kierowcy jest dwustopniowy na 1 wtyczkę (przed liftingiem sa 2), więc wiązka przed FL odpada. Reszta tj. prowadnice, silniczki, zaślepki drzwi moga być z wersji przed FL i jeśli to Fiesta 5 drzwiowa to wszystkie elementy potrzebne do przeróbki mogą pochodzić też z Fusiona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2014, 16:04   #33
welyk
ford::average
 
Avatar welyk
 
Zarejestrowany: 04-08-2006
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 / Fiesta MK6
Silnik: 1.6 100KM / 1.25 75KM
Rocznik: 2006 / 2007
Postów: 155
Domyślnie Odp: Centralny zamek na pilota? Czy można dodać?

qrcze, znalazłem na alledrogo sprzedawcę (link do przykładowej aukcji):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

który twierdzi ze sprawdzał bo miał i MK6 przed i po liftingu ze instalacja CZ w obu przypadkach jest taka sama, doprowadzona do słupka... no i zgłupiałem no ale powiedzmy ze bym się z nim umówił że jak nie będzie pasować to oddam chociaż może i z tym być ciężko.

Tylko wydaje mi się że strasznie drogo chce bo za same zamki i wiązki do centralnego chce 600zł za komplet 5 drzwi.
Czy to nie za drogo i czy nie ściemnia z tym że będzie pasować...
No i czy np. zamki z podwójnym ryglowaniem (kostki 9 pin) zadziałają na GEMie w wersji A tyle ze bez pilota, czy też żeby dział centralny tylko z kluczyka muszę w tym przypadku wymienić GEM na C ?
welyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 08:06   #34
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,548
Domyślnie Odp: Centralny zamek na pilota? Czy można dodać?

600 zł to dość drogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiązki z modelu przed liftingiem jednak się różnią - wtyczki do zamka i głośnika są takie same, ale dalej zaczynają się różnice (do przycisku el. szyb po stronie kierowcy wyprowadzone są 2 wtyczki - niebieska i brązowa, ponieważ przycisk jest jednostopniowy, natomiast po liftingu jest już tylko 1 wtyczka brązowa dla przycisku 2 stopniowego. Najważniejsza różnica znajduje się gdzie indziej - przedliftingowa wiązka nie pasuje do złączki w słupku A - jest zupełnie inna - wstecz też to nie działa !). Zatem do modelu po liftingu pasuje TYLKO wiązka po FL (końcówka 2005 do 2008 lub 2011 Fusion). Teraz podwójne ryglowanie - moduł Ax będzie traktował zamki jak zwykłe. Trzeba mieć taki z końcówką Cx, gdzie będzie znaczek DL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba też pamiętać, że do Fiesty po FL pasują tylko moduły zaczynające się na 6S6T. Wszystkie elementy można kupić również z Fusiona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdyby był potrzebny moduł to mam taki ze swojego samochodu: 6S6T 15K600 AE z centralnym zamkiem na kluczyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2014, 20:25   #35
emanko
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Centralny zamek na pilota? Czy można dodać?

Kupiłem ostatnio fiestę 1.3 z 2006, trzudrzwiową (pierwsze auto), niestety wyposażeniem nie powala - nie ma centralnego zamka, o pilocie już nawet nie wspominam. Chciałbym sam założyć centralny z pilotem, z lektury tematu wiem, że trzeba kupić wiązki, zamki i gem (plus ewentualnie jeszcze części do tylnej klapy - w sumie fajnie byłoby móc otworzyć ją z pilota i przyciskiem z deski). Nie mam jednak zielonego pojęcia, jakich zamków i wiązek powinienem szukać na aukcjach - czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi na co zwracać uwagę?

I drugie pytanie - jest gdzieś może instrukcja krok po kroku jak zamontować centralny?

Z góry dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
emanko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2014, 12:30   #36
joker74
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-09-2014
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Fiesta
Silnik: benzyna 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Centralny zamek na pilota? Czy można dodać?

Ja również dołączam do tematu, mam Fiestę 2003 r., 1.3, 5D można nazwać ją "golutka". Czytałem na forach że pierwsza rzecz to GEM - sprawdziłem 2S6T-15K600-AF czyli bez chyba. Chciałbym założyć w nim centralny zamek na przód i tył. Przycisku otw. klapy nie mam więc nie będę komplikował. Co trzeba kupić drodzy zawodowcy? Chętnie przyjmę linki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
joker74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2014, 12:50   #37
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,548
Domyślnie Odp: Centralny zamek na pilota? Czy można dodać?

W skrócie (pomijając tylną klapę) potrzebne będą:

- 4 x wiązka drzwiowa z wersji z centralnym zamkiem

- 4 x zamek z siłownikiem

- moduł GEM (może być 2S6T 15K600 C x lub 4S6T 15K600 C x)

- kluczyk z pilotem (2S6T 15K601 AA, 2S6T 15K601 AB, 2S6T 15K601 BA)

Sam montaż jest bardzo łatwy, ale wymaga czasu (wszystkie części pasują plug&play) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2014, 14:00   #38
joker74
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-09-2014
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Fiesta
Silnik: benzyna 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Centralny zamek na pilota? Czy można dodać?

Dzięki wielkie, zaczynam tego szukać na portalach aukcyjnych, pozwolicie że będę tutaj dopytywał Was drodzy forumowicze.
Dziękuję jeszcze raz za bardzo szybką odpowiedź.
joker74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 19:02   #39
msowi
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2,0 TDCI 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Centralny zamek na pilota? Czy można dodać?

Panowie. Chciałem ojcu doposażyć Fiestę w zdalne sterowanie centralnym zamkiem. Fiesta z przed liftu, 3 drzwiowa, centralny zamek, przycisk otwierania tylnej klapy, podgrzewana przednia szyba. Zakupiłem moduł, który to obsługuje wszystko oprócz grzanej przedniej szyby. Moje pytanie brzmi następująco. Czy istnieje możliwość zaprogramowania modułu w opcję podgrzewania przedniej szyby? Napisałem w tej sprawie do serwisu Forda w Ełku ale brak odpowiedzi.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
msowi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 21:58   #40
blue57
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-12-2015
Skąd: Cieszyn
Model: fiesta mk6
Silnik: 1.3 70 KM
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Centralny zamek na pilota? Czy można dodać?

Witam, również rozważam opcje wymiany zamków w mojej fieście ale... wyobrażam sobie, że wymiana wiązek drzwiowych wiąże się z kompletnym rozbebeszeniem wszystkich drzwi, tak? Znając moje zdolności do takich prac to większość zatrzasków zetrę w drobny mak... chyba, że się mylę i nie taki diabeł straszny... a którędy poprowadzona jest wiązka odpowiedzialna za otwieranie tylnej klapy? Jak wygląda jej wymiana? Może ktoś kiedyś montował u siebie centralny zamek i robił zdjęcia/tutorial? Narazie teoretyzuję bo autem jeździ żona i nie miałem okazji pooglądać jak to wygląda na żywo... Podpowie, ktoś czy laik jest w stanie podołać powymieniać te wiązki nie robiąc więcej szkód niż pożytku?
blue57 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.