Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2016, 23:25   #31
M4r3k77
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-08-2016
Skąd: Warszawa
Model: Passat / Mondeo
Silnik: 1.8 tsi / 2.0tdci
Rocznik: 2016 / 2018
Postów: 58
Domyślnie Odp: pompa sprzęgła wymiana

Jak bezkluczykowy to deska do demontażu jak z normalną stacyjką to bez demontażu.

M4r3k77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 19:58   #32
memphis
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: MK4
Silnik: dobry
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: pompa sprzęgła wymiana

Dokładnie, bezkluczykowy system ma drugi czujnik sprzęgła i dlatego uchwyt jest dłuższy. Pomoże dopiero odkręcenie uchwytów deski po bokach i konsoli aby ją trochę przesunąć.

Przy okazji warto wymienić w.w. czujnik sprzęgła do Ford Power.
memphis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 17:32   #33
lukasz2810
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo II i IV
Silnik: 2.0 16V i 2.0 tdci
Rocznik: 1998 i 2007
Postów: 57
Domyślnie Odp: pompa sprzęgła wymiana

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem mondeo mk4 2.0 tdci. Kilka dni temu zauważyłem dziwne działanie pedału sprzęgła tj. rano kiedy wciskam sprzęgło i puszczam to pedał zostaje w połowie położenia ale gdy go lekko podniosę noga to odbija, kiedy kilka razy powciskam go to chodzi normalnie - odbija ale później czasami znów pozostaje w połowie położenia. Dodam ze gdy wciskam pedał to do połowy idzie bardzo lekko i dopiero wyczuwam większy opór w końcowej fazie wciskania pedału. co możne być przyczyna takiego zachowania?? pompka sprzęgła czy może odpowietrzenie pomoże??
lukasz2810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 19:11   #34
memphis
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: MK4
Silnik: dobry
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: pompa sprzęgła wymiana

Cytat:
Napisał lukasz2810 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Od niedawna jestem posiadaczem mondeo mk4 2.0 tdci. Kilka dni temu zauważyłem dziwne działanie pedału sprzęgła tj. rano kiedy wciskam sprzęgło i puszczam to pedał zostaje w połowie położenia ale gdy go lekko podniosę noga to odbija, kiedy kilka razy powciskam go to chodzi normalnie - odbija ale później czasami znów pozostaje w połowie położenia. Dodam ze gdy wciskam pedał to do połowy idzie bardzo lekko i dopiero wyczuwam większy opór w końcowej fazie wciskania pedału. co możne być przyczyna takiego zachowania?? pompka sprzęgła czy może odpowietrzenie pomoże??
Najpierw odpowietrzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety u mnie przy odpowietrzeniu okazało się że krociec od pompy sprzęgła był złamany. Odpowietrzenie spowodowało że odpadł do końca i potrzebna była wymiana pompy sprzęgła. W wersji bez Ford Power to całkiem miła zabawa, zaś gdy masz Ford Power to już deska rozdzielcza do odsunięcia...
memphis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2017, 09:18   #35
ciorba
ford::amateur
 
Imię: leszek
Zarejestrowany: 24-01-2017
Skąd: czeladź
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: pompa sprzęgła wymiana

Temat stary, ale wymieniał ktoś własnoręcznie pompę sprzęgła? Głównie chodzi mi o odpowietrzenie jej po wymianie.
ciorba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2017, 21:53   #36
wonrz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: pompa sprzęgła wymiana

Niestety trafiła mnie wymiana pompy sprzęgła. Z uwagi na system start/stop deska była demontowana, chłopaki za robotę (wymiana pompki sprzęgła, naprawa wentylatora chłodnicy, nabicie klimy) wzięli 400zł robota + części. W sumie całość napraw 800PLN.
wonrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2017, 20:45   #37
mtsl
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-08-2014
Skąd: Knurów
Model: Mondeo mk4 Titianium X
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Nie odbija pedał sprzęgła.

Witam

Problem przydarza się rzadko choć przez ostatnie kilka dni jakby się nasila. Otóż Nie ma żadnych problemów z wysprzęglaniem czy wybieraniem biegów, natomiast czasem (ostatnie przejechane 20km jazdy po mieście z korkami i światłami dwukrotnie - a to już sporo) pedał sprzęgła odbija normalnie ale ostatnie 2-3 cm staje i trzeba mu pomóc nogą. Poza tym wszystko działa normalnie. Te 2-3 cm to jakby miał luz to widać na załączonym filmiku.

Generalnie kręcąc się wokół komina raczej temat bym na razie pozostawił do nasilenia objawów, ale zbliżają się wakacje i słabo było by unieruchomić autko 2-3kkm od domku.

Czytałem na forum że to może być wysprzęglik - u mnie wymieniony był na nowy (w komplecie z sprzęgłem i dwumasem luka jakieś 30tys temu).

Jakieś pomysły?

Właśnie wyczytałem że to możne być pompa sprzęgła, lecz ciężko znaleźć taką część w internetach...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez mtsl ; 25-06-2017 o 20:56 Powód: zmiana linku
mtsl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2017, 20:57   #38
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nie odbija pedał sprzęgła.

Tu nie trzeba pomysłów, tylko wymienić pompkę sprzęgła.

Ewentualnie na początek wymienić płyn w sprzęgle, dobrze przepłukać świeżym płynem, ale na kanale, od dołu pompką z płynem, wlać pod cisnieniem tak około 250 gram, na krótki okres powinno pomóc, pedał nie będzie się zacinał,bo przyczyną jest brudny płyn w pompce sprzęgła z wytartą gumą z tłoczków wewnątrz pompy, gęsta mazia, złuszczona gładż pompy, wszystko razem kwalifikuje pompkę do wymiany.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2017, 21:01   #39
mtsl
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-08-2014
Skąd: Knurów
Model: Mondeo mk4 Titianium X
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Odp: Nie odbija pedał sprzęgła.

uuu a im głębiej szukam to czytam że wymiana pompki w samochodzie z ford power to 'przesuwanie' demontaż deski rozdzielczej...

Jakieś namiary na taką pompke lub numer częśći VIN: WF0GXXGBBG7E80859

Ostatnio edytowane przez mtsl ; 25-06-2017 o 21:49
mtsl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2017, 00:52   #40
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: Nie odbija pedał sprzęgła.

Tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] kolega Mirek01 napisał , że deski nie trzeba demontować.
Tu masz numer części dla twojego VIN-u [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
sprzęgło nie odbija



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.