Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2019, 09:13   #101
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Błąd P0420.

Może też popękać po nagłym schłodzeniu, np pp przejechaniu po wysokiej wodzie, o ile jest montowany nisko, na ostatnim odcinku wydechu.

Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2019, 10:59   #102
El Nino
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Chorzów, Katowice, Ruda Śląska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 202
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Witam,

Po przeglądzie w warsztacie błąd został skasowany wymieniono świece, które były już bardzo mocno nadpalone i skorodowane. Błąd pojawił się niestety ponownie.

Po podpięciu OBD i dzięki aplikacji Torque wyrzuca mi błąd:

P0420 - Układ napędowy Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1)


Wyniki testu samochodu na podstawie aplikacji:

Test report:
------------------
MID:$01 TID:$80
- O2 Bank 1 Sensor 1
Max: 0V Min: 0,49996V
Test result value: 0,72114V
FAIL
----
MID:$21 TID:$80
- Catalyst Monitor Bank 1
Max: 0,49999Ratio Min: 0Ratio
Test result value: 0,87889Ratio
FAIL
----
MID:$32 TID:$80
- EGR Monitor Bank 2
Max: 13,54kPa Min: 0kPa
Test result value: 0kPa
PASS
----
MID:$32 TID:$81
- EGR Monitor Bank 2
Test incomplete or dependant test failed
--



koniec raportu.


Dołączam również wykresy.

Wymieniłem świece na nowe, prócz tego sprawdzony został układ wydechowy i jego szczelność - wszystko jest w jak najlepszym porządku. Katalizator został wymieniony w 2016 roku i ma przejechane w okolicach 40tys. km.

Po wystąpieniu błędu nie występują żadne niepokojące objawy. Moje jedyne spostrzeżenie jest takie, że po otwarciu drzwi z przodu wydaje się jakby było czuć paliwem/spalinami. Na to samo uwagę zwrócił diagnosta kiedy byłem badać stan zawieszenia, że na kanale śmierdzi spalinami. Byc może to jest jakiś trop. Mechanik niestety rozkłada ręce i mówi, że ten typ tak ma i jeżeli chcę to mi wymieni katalizator i sondy ale nie gwarantuje, że to coś pomoże. Być może ktoś miał podobny problem i potrafi odczytać coś z dołączonych wykresów oraz powyższego raportu?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 0_screenshot.jpg (80.3 KB, 76 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20191114-112530_Torque.jpg (92.2 KB, 78 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20191114-112643_Torque.jpg (93.9 KB, 67 wyświetleń)
__________________
Ford Mondeo Mk4 2008 Kombi v. Titanium 2.0 145KM
El Nino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 21:06   #103
Luki7
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-09-2013
Skąd: WLKP.
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 Duratec HE 145KM
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Witam. Z Twoich wykresów widać,że kat w Twoim Mondziaku nie działa,gdyż sonda nr 2 ma niemal identyczny wykres jak sonda nr 1. Gdyby kat był sprawny, druga sonda miałaby wykres zbliżony do lini poziomej,a napięcie uzależnione od obrotów oraz sprawności samego kata. Ja jeździłem niemal 6 lat z tulejką,ale co jakiś czas i tak wywalało błąd P0420, gdy się spokojniej jechało lub jeździło krótkie dystanse na zimnym silniku. Zainwestowałem w emulator elektroniczny,konfigurowany przez USB,dostępny na znanym wszystkim portalu. Koszt, 120zł i zapominasz o błędzie drugiej sondy. Montaż banalnie prosty,konfiguracja również. Emulator co prawda nie generuje sinusoidy,jak sonda,ale wystarcza do tego,aby sterownik uznał jego sygnał za prawidłowy. Polecam!


Cytat:
Napisał El Nino Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Po przeglądzie w warsztacie błąd został skasowany wymieniono świece, które były już bardzo mocno nadpalone i skorodowane. Błąd pojawił się niestety ponownie.

Po podpięciu OBD i dzięki aplikacji Torque wyrzuca mi błąd:

P0420 - Układ napędowy Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1)


Wyniki testu samochodu na podstawie aplikacji:

Test report:
------------------
MID:$01 TID:$80
- O2 Bank 1 Sensor 1
Max: 0V Min: 0,49996V
Test result value: 0,72114V
FAIL
----
MID:$21 TID:$80
- Catalyst Monitor Bank 1
Max: 0,49999Ratio Min: 0Ratio
Test result value: 0,87889Ratio
FAIL
----
MID:$32 TID:$80
- EGR Monitor Bank 2
Max: 13,54kPa Min: 0kPa
Test result value: 0kPa
PASS
----
MID:$32 TID:$81
- EGR Monitor Bank 2
Test incomplete or dependant test failed
--



koniec raportu.


Dołączam również wykresy.

Wymieniłem świece na nowe, prócz tego sprawdzony został układ wydechowy i jego szczelność - wszystko jest w jak najlepszym porządku. Katalizator został wymieniony w 2016 roku i ma przejechane w okolicach 40tys. km.

Po wystąpieniu błędu nie występują żadne niepokojące objawy. Moje jedyne spostrzeżenie jest takie, że po otwarciu drzwi z przodu wydaje się jakby było czuć paliwem/spalinami. Na to samo uwagę zwrócił diagnosta kiedy byłem badać stan zawieszenia, że na kanale śmierdzi spalinami. Byc może to jest jakiś trop. Mechanik niestety rozkłada ręce i mówi, że ten typ tak ma i jeżeli chcę to mi wymieni katalizator i sondy ale nie gwarantuje, że to coś pomoże. Być może ktoś miał podobny problem i potrafi odczytać coś z dołączonych wykresów oraz powyższego raportu?
Luki7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2020, 21:02   #104
mate90
ford::beginner
 
Imię: Mate
Zarejestrowany: 07-03-2020
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 11
Domyślnie Problem z samochodem

Na początku chciałbym wszystkich przywitać, pozdrowić itd.
A więc, witam wszystkich i do rzeczy.

Problemy, które borykają mój samochód pewnie kiedyś były częściowo poruszanie, jakieś propozycje były przedstawiane, ale u mnie raczej problem z samochodem jest dla mnie tak rozległy, że nie wiem gdzie szukać pomocy.

Zacznę od początku:
Miesiąc temu zakupiłem Mondeo mk4 2012 1.6 160km ecoboost benzyna.
samochód na oględzinach wydawał się, iż wszystko jest wszystko OK niemiec płakał jak sprzedawał itd. itd. ale z czasem się zaczeło:

1. Błędy:
-P0420 katalizator poniżej wartości progowej
-P2188 zbyt bogata mieszanka paliwa rząd 1
-P0562 niskie napięcie w układzie

2. Nierówna praca silnika: przy odpaleniu silnika z rana na zimno po upływie ok 5sek, silnik faluje na obrotach na biegu jałowym, wystarczy, że silnik się zagrzeje i falowanie obrotów ustępuje.
Silnik jakby miał drgania, jakby "boksował" dla mnie nie pracuje równo, podnosząc maskę słychać "klekotanie" "głuche dzwięki może powietrza" chodźby praca na 3 gary itp.

Zacząłem na początku od diagnostyki komputerem u mechaników. Nie wiem dlaczego, ale 3 mechaników na 4 śmiali mi się dosłownie w twarz, że kupiłem auto mk4 i to jeszcze z ecoboost, ale to tak na marginesie. Diagnostyki kończyły się tym, że kasowano mi błędy i mam przegonić auto, no i błedy powracały.
Auto odstawiłem do kolejnego mechanika, wymieniłem rozrząd, świece oraz cewkę 1. Błędy mineły. Po około stu kilometrów check engine błąd P2188 zbyt bogata mieszanka paliwa rząd 1
Propozycja założenia emulatora na drugą sondę, po stu kilometrach check engine P02188, propozycja wymiany sondy lambda, po około 50km check engine P02188, propozycja wymiany katalizatora. Samochód jeździ jakby bez problemu, przyśpieszenie ma dla mnie super spalanie pokazuje 8l w realu mi wychodzi 10L ale emulator był czarny (okopcony)

3. Wczoraj wyczułem benzynę w oleju i raczej przekroczony stan max na bagnecie.

Propozycja: wymiana katalizatora + rozbiórka silnika w celu szukania przyczyny. No, no, no nie wiem co dalej. Chciałbym poprosić was o pomoc w wykryciu usterki. To tak wszystko w skrócie.
mate90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2020, 21:22   #105
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Problem z samochodem

Cytat:
Napisał mate90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miesiąc temu zakupiłem Mondeo mk4 2012 1.6 160km ecoboost benzyna.
oddaj handlarzowi
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2020, 22:40   #106
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Korektę wtrysków czytałeś?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2020, 08:25   #107
mate90
ford::beginner
 
Imię: Mate
Zarejestrowany: 07-03-2020
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 11
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Przeczytałem dzisiaj, wcześniej nie znalazłem tego tematu. Użytkownik napisał, że nie da się jeździć jego samochodem, a u mnie daje gaz i auto ciągnie. W mechanice jestem totalny zielony.
mate90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2020, 09:14   #108
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Ale pytałem czy czytałeś Forscanem pid cyl_balance?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2020, 12:46   #109
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Problem z samochodem

Cytat:
Napisał mate90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Propozycja założenia emulatora na drugą sondę, po stu kilometrach check engine P02188, propozycja wymiany sondy lambda, po około 50km check engine P02188, propozycja wymiany katalizatora.
Emulator to jest na P0420, ja też sobie założyłem ze względu na niską wydajność katalizatora (bez tulejki wyskakiwał mi check gdzieś tak co 2-3 tys.km), u siebie usprawiedliwiam to przebiegiem (286tys.) i pewnie skończy się na wymianie kata. Jaki masz przebieg? Kompresję mierzyłeś w silniku?

Cytat:
Napisał mate90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Propozycja: wymiana katalizatora + rozbiórka silnika w celu szukania przyczyny.
Wymiana katalizatora to na p0420 pomoże, nie rozwiąże to reszty problemów. Jak Ci nie pali czasami na jednym garze to szybko zajedziesz nowy katalizator. Najpierw trzeba problemy z silnikiem rozwiązać i to możliwie bez rozbiórki. Pomiar kompresji może sporo powiedzieć. Natomiast oby to nie było nic z silnikiem, może wtryskiwacz, sprawdź korektę wtrysków tak jak kolega wyżej pisał.

Cytat:
Napisał mate90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Wczoraj wyczułem benzynę w oleju i raczej przekroczony stan max na bagnecie.
W ecoboostach czuć paliwem z oleju ten typ tak ma. A stan ponad max to pewnie ktoś przelał przy wymianie, ja jak sobie wymieniam to zawsze tak leję aby było na maksymalny poziom.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2020, 18:01   #110
mate90
ford::beginner
 
Imię: Mate
Zarejestrowany: 07-03-2020
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 11
Domyślnie Odp: Po wykasowaniu powraca błąd katalizatora P0420 . Co jest przyczyną ?

Przebieg teoretycznie 131 tyś posiadam książkę serwisową.
Na diagnostyce sprawdzone i pali na wszystkie gary, ale dźwięk wydobywa się jakby chodził tylko na 3

Ostatnio edytowane przez mate90 ; 08-03-2020 o 18:07
mate90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.