Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2020, 22:03   #301
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A powiedz Jeszce czy tym kablem od pilota/przycisku podłączyć trzeba do samej kamery, czy do jakiegoś modułu między kamera a radiem?
Z samej kamery wychodzi pojedynczy przewód około 70cm zakończony okrągłą wtyczką. Dzięki temu łatwo jest go przełożyć przez otwory i uszczelki. Przewód podłącza się do prostej przejściówki z której wychodzą krótkie przewody z gniazdami zasilania, video chinch i złącze do przycisku bub pilota. Pilot podłącza się do tego samego złącza co przycisk (przycisk trzeba tymczasowo odłączyć), długoś kabla to około 3m więc da się go przeciągnąć do kabiny. Schemat podłączeń z przyciskiem i pilotem:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja zamontowałem przejściówkę za klapką w której zamontowana jest lampka pokrywy bagażnika. Do regulacji otwieram klapkę, podłączam pilot i można działać.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał mar111cin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A powiedz jeszcze, czy można to tak ustawić, że przyciskiem będzie się zmieniało tylko 2 widoki? tj. żeby nie przeklikiwać wszystkie 6 widoków, jak faktycznie bym korzystał tylko z 2 ?
Tak, można łatwo usunąć niepotrzebne widoki, naciska się na kilka sekund przycisk na wybranym widoku i zostanie on usunięty z listy. Najbardziej przydatne są 3 widoki (180 stopi, 130 stopni, widok do dołu). Pozostałe mogły by być przydatne przy większym ekranie.

Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 11:00   #302
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Cytat:
Napisał Adam_Zd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z samej kamery wychodzi pojedynczy przewód około 70cm zakończony okrągłą wtyczką. Dzięki temu łatwo jest go przełożyć przez otwory i uszczelki. Przewód podłącza się do prostej przejściówki z której wychodzą krótkie przewody z gniazdami zasilania, video chinch i złącze do przycisku bub pilota. Pilot podłącza się do tego samego złącza co przycisk (przycisk trzeba tymczasowo odłączyć), długoś kabla to około 3m więc da się go przeciągnąć do kabiny. Schemat podłączeń z przyciskiem i pilotem:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja zamontowałem przejściówkę za klapką w której zamontowana jest lampka pokrywy bagażnika. Do regulacji otwieram klapkę, podłączam pilot i można działać.
Do HB niestety tak prosto nie będzie. 70 cm to za mało żeby starczyło do przelotki i cały pierdolnik trzeba będzie niestety zmieścić w klapie i przeciągnąć przez przelotki, ale chyba warto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 14:06   #303
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Kabel wychodzący z kamery może by i starczył żeby przeciągnąć go przez gumowy przepust klapy ale to znaczy ze przejściówka i wtyczki znajda się za podsufitka albo plastikami tylnego słupka czyli w dość trudno dostępnym miejscu. Najbardziej praktyczne jak dla mnie było umieszczenie przejściówki z wtyczkami w klapie, za pokrywa lampki = łatwy dostęp. Wtyku chinch raczej nie da się przepchnąć przez przepust wiec trzeba go uciąć i później dolutować co nie jest większym problemem, w moim przypadku i tak dałem inny przewód video (ekranowany) wiec i tak nie obeszło by się bez lutowania. Ogólnie wszystko razem to dość prosta robota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2020, 20:16   #304
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Czy ktoś się może orientuje jakiej średnicy jest otwór w klapie, przez który przechodzi gumowa przelotka kabla łączącego kamerę z modułem kamery?
Chodzi mi o ten otwór znajdujący się pod listwą.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2020, 19:27   #305
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Odpowiem sam sobie - może się komuś przyda, gdyby chciał montować oryginalną kamerę w S-Maxie, a miał klapę bez wcześniej nawierconego otworu przelotowego dla wiązki kamery. Otwór w klapie fabrycznie nawiercony ma 21-22 mm.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 17:42   #306
Dvio
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 15-09-2019
Skąd: Biedrusko
Model: Mondeo Mk4 (szukam)
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Cześć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam już kilka pęknięć na tym korpusie. Obraz już jest coraz gorszy, co proponujecie zrobić? Myślałem, żeby usunąć ten korpus i kamera by była bez osłony ale czy tak można jeździć? Może macie lepszy pomysł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg received_3624081021035024.jpg (7.6 KB, 77 wyświetleń)
Dvio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2021, 18:51   #307
ocalieg
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-12-2018
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Cytat:
Napisał Dvio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam już kilka pęknięć na tym korpusie. Obraz już jest coraz gorszy, co proponujecie zrobić? Myślałem, żeby usunąć ten korpus i kamera by była bez osłony ale czy tak można jeździć? Może macie lepszy pomysł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
Witam. Również się borykam z tym problem, obraz traci jakość gdyż moja kopułka przepuszcza widać lekkie nacięcie, przez które przedostaje się woda i paruje. Pytanie czy da się to zregenerować nie chciałbym tracić wizualizacji czujników na kamerze. Co prawda zamówiłem z aliego w klamkę bagażnika ale wolałbym zostać przy oryginale ze względu na wizualizację czujników. W chińskiej linie skrętne są lecz brak wizualizacji tylko dzwięk z góry dzięki za pomoc.
ocalieg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2021, 18:58   #308
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Ale wiesz ze te dynamiczne linie w chinolu nie sa z kierownicy tylko z żyroskopu który jest w kamerze? Czyli skręcają dopiero jak ruszysz, i nie do końca dokladnie
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2021, 21:04   #309
ocalieg
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-12-2018
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale wiesz ze te dynamiczne linie w chinolu nie sa z kierownicy tylko z żyroskopu który jest w kamerze? Czyli skręcają dopiero jak ruszysz, i nie do końca dokladnie

Więc polecasz pierw w miarę możliwości renowację ori? Dzisiaj spotkałem się z filmikiem na podłączenie kamerki chinola pod istniejącą ori instalację.
ocalieg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2021, 10:07   #310
nurgle
ford::beginner
 
Imię: Nurgle
Zarejestrowany: 11-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Domontowanie oryginalnej kamery cofania

Cytat:
Napisał ocalieg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc polecasz pierw w miarę możliwości renowację ori? Dzisiaj spotkałem się z filmikiem na podłączenie kamerki chinola pod istniejącą ori instalację.
Jakiś link do filmiku można prosić. Ponieważ mam oryginalną kamerkę która nie działa, nowa z oryginalną wtyczką kosztuje 800 zł i zastanawiam się nad założeniem jakiegoś sensownego chińczyka.
nurgle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.