Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2012, 15:55   #1
bax90s
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 7
Post Brak hamulca ręcznego, zapieczony zacisk

Witam od dawna mam problem z hamulcem ręcznym w Mondeo mk3 2003r. nie zaciągam ręcznego bo później koło się blokuje i nie da się jechać. Wiem ,że do wymiany mam zaciski tylne z obu stron i linki hamulca ręcznego. Moje pytanie brzmi co robić czy regenerować mój zacisk, czy kupić zregenerowany z allegro [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy nówkę np. TRW , może ktoś już to przerabiał i ma jakieś doświadczenie w tym temacie czy ten zregenerowany nie będzie do wymiany za pół roku ?

bax90s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 18:16   #2
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Brak hamulca ręcznego, zapieczony zacisk

Cytat:
Napisał bax90s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy regenerować mój zacisk, czy kupić zregenerowany z allegro czy nówkę np. TRW
Mozesz sobie sam go rozebrac i zregenerowac..opis jest na forum.
Mysle,ze to jest najtansza opcja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 18:28   #3
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Brak hamulca ręcznego, zapieczony zacisk

Nic to nie da. Miałem to samo po lewej stronie - regeneracja, potem znów to samo, tarcze zjechane to musiałem kupić nowe, nowy zacisk oryginał, nowe łożysko z piastą oryginał, żadnej regeneracji. Odkładaj na nowy zacisk. Ostatni Ford...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 19:04   #4
Mateoo
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: z Polski ;)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 133
Domyślnie Odp: Brak hamulca ręcznego, zapieczony zacisk

Ja miałem tak z lewej strony właśnie, że zaciągało się z dwóch i z jednej puszczało. To założyłem sprężynę rozciągającą i do końca odpuszcza mi go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mateoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 20:52   #5
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Brak hamulca ręcznego, zapieczony zacisk

Cytat:
Napisał Mateoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
założyłem sprężynę rozciągającą i do końca odpuszcza mi go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jaka ta sprezyne zalozyles ?Jakis wymiar-srednica grubosc,dlugosc itp........??
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 23:02   #6
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak hamulca ręcznego, zapieczony zacisk

Cytat:
Napisał radekg32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mozesz sobie sam go rozebrac i zregenerowac..opis jest na forum
koszt przyzwoitej (czyt. wartej zachodu) regeneracji to 250-300 zł (nowe uszczelnienia plus tłoczki i piaskowanie zacisku z malowaniem)
Cytat:
Napisał bax90s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może ktoś już to przerabiał i ma jakieś doświadczenie w tym temacie czy ten zregenerowany nie będzie do wymiany za pół roku ?
tak. przerabiałem to i jest ok tylko trzeba to zrobić dokałdnie i mieć trochę pojęcia o mechanice
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 06:03   #7
Mateoo
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: z Polski ;)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 133
Domyślnie Odp: Brak hamulca ręcznego, zapieczony zacisk

Cytat:
Napisał radekg32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jaka ta sprezyne zalozyles ?Jakis wymiar-srednica grubosc,dlugosc itp........??
To Ci powiem, że to była przypadkowa sprężyna znaleziona w szufladzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Długość trochę dłuższa niż długość tej przestrzeni między zaciskiem a elementem z końcówką linki co się rusza. Grubość około 2 mm, a szerokość ok 1 cm. Ja miałem tak, że jak puszczałem to puszczał do połowy a połowę trzymało. Jak byłyem w mieście i na światłach POD GÓRKĘ stałem to nie trzymałem nic, dojeżdżałem i w momencie stawania czuć było jakby ktoś ręczny zaciągał tak mocno trzymało. A przez tą sprężynę już jest ok. Za jakiś czas ściągnę ją może rozchodzi się ten zacisk. A i za mocnej nie wsadzaj, bo ręcznego nie zaciągniesz. A ja nie odczuwam różnicy przy zaciąganiu jednorazowym. Zimą przy szaleństwach na śniegu ramie bolało ; ) Pozdrawiam!

A założyłem prosto. Ściągnąć musiałem linkę tam z tego zacisku, ale swobodnie ona schodzi. Później musiałem wywalić tą gumę co jest na lince... Tak wiem głupota, ale inaczej sprężyna by nie weszła. Ścisnąłem sprężynę drugem i ledwo założyłem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mateoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2012, 01:32   #8
bax90s
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak hamulca ręcznego, zapieczony zacisk

Przeczytałem wszystkie wasze posty i zdecydowałem ,że robię raz a porządnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Odwiedziłem mojego mechanika i postanowiłem ,że nie będzie półśrodków wymieniam obie linki i zaciski na nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. auta nie zamierzam sprzedawać za szybko, za dobrze mi się nim jeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dziękuje za posty
bax90s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 11:39   #9
kowalinio831
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 01-03-2012
Skąd: OSTROŁĘKA
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak hamulca ręcznego, zapieczony zacisk

Miałem problem z lewym zaciskiem. Nie miałem wogóle ręcznego a i czas przyszedł zmienic tarcze i klocki po wymianie właśnie lewy zacisk mi blokował koło kupiłem zestaw naprawczy za 30zł i po zmianie i przesmarowaniu było już ok do tego wymieniłam linki i już ponad rok mam spokój.
kowalinio831 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 15:47   #10
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Brak hamulca ręcznego, zapieczony zacisk

A jaki to zestaw kupiles,ze Ci to pomoglo ?Co takiego tam w srodku bylo ?
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulec ręczny , zaciski


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.