Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2020, 08:22   #31
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Wycieki na głowicy po 21k km

Cytat:
Napisał KasmarCK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego jest. Przeprowadziliśmy na forum stosowne śledztwo w tym temacie. A dodatkowo jednemu koledze w ASO to potwierdzili.
Różnią się tylko podejściem do NOx. W tym modelu zastosowano NOx Trap a ten z PSA neutralizuje tlenki azotu przy pomocy SCR.
Coś w tym może być, przepraszam. Prześledziłem tamten wątek i zrobiłem też swoje śledztwo. ;-) Faktycznie wg źródeł w internecie oba te silniki mają tą samą pojemność oraz ten sam skok i średnicę tłoka, co już może sugerować, że to to samo. Angielskie wiki też twierdzi, że to te same silniki (nie wiem na ile to wiarygodne). Jeżeli chodzi o autoblog, to dla mnie to nie jest i dla nikogo nie powinno to być jedyne wiarygodne źródło jeżeli chodzi o tego typu techniczne tematy. Zbyt wiele razy widziałem tam bzdury i błędy merytoryczne.


Ostatnio edytowane przez mskgs ; 27-05-2020 o 08:41
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 10:25   #32
KasmarCK
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 kombi, KA
Silnik: 1.5 EcoBlue 120 KM, 1.2
Rocznik: 2019, 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wycieki na głowicy po 21k km

Cytat:
Napisał mskgs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś w tym może być, przepraszam. Prześledziłem tamten wątek i zrobiłem też swoje śledztwo. ;-) Faktycznie wg źródeł w internecie oba te silniki mają tą samą pojemność oraz ten sam skok i średnicę tłoka, co już może sugerować, że to to samo. Angielskie wiki też twierdzi, że to te same silniki (nie wiem na ile to wiarygodne). Jeżeli chodzi o autoblog, to dla mnie to nie jest i dla nikogo nie powinno to być jedyne wiarygodne źródło jeżeli chodzi o tego typu techniczne tematy. Zbyt wiele razy widziałem tam bzdury i błędy merytoryczne.
E tam, no co Ty, nie ma za co przepraszać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W takim razie witamy Cię w grupie śledczej pod roboczą nazwą "1.5 ecoblue" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
spieszmy się kochać cylindry bo tak szybko odchodzą...
KasmarCK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 18:28   #33
Mu5hr00m
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-06-2019
Skąd: Legnica
Model: Focus MK4 ST-Line
Silnik: 1.5 EB 182KM
Rocznik: 2019
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wycieki na głowicy po 21k km

jak sprawa wygląda @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?
Ja podczas wymiany oleju pod koniec stycznia zauważyłem u siebie (MK4 st-line) olej na sprężarce od klimy
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pojechałem do serwisu, tam po diagnostyce stwierdzili że to wyciek z silnika i uszczelnili pokrywę silnika. Jak będę miał chwilę to podjadę na kanał, zdejmę osłonę i zobaczę czy naprawili to czy nie...

Ostatnio edytowane przez Mu5hr00m ; 27-05-2020 o 18:30
Mu5hr00m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 13:16   #34
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,359
Domyślnie Odp: Wycieki na głowicy po 21k km

Gdyby to zdjęcie zmieściło się na moim ekranie 4k to może bym wiedział o czym mówimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 14:10   #35
Valsacer
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Suwałki
Model: Focus MK4 ST Line
Silnik: 1.5 Ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wycieki na głowicy po 21k km

A więc tak... z nieoficjalnych informacji od znajomego z innego salonu dowiedziałem się, że małe wycieki są dopuszczalne więc trzeba jeździć dalej i obserwować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. centrala już tydzień nie odpowiada. W tym czasie doszło ~2k km i wycieki już przypominają wodospad. Za 7k km przegląd. Już teraz bez wątpienia straciłbym dowód podczas rutynowej kontroli.

Bump:
Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A te tłuste plamy nie pochodzą od korka wlewu oleju, albo bagnetu? Nie ma tam powyżej wlewu na pokrywie zaworów? Przyznam że nie znam tego silnika, ale w swoim zdarza mi się chlapnac olejem przy sprawdzaniu oleju a potem mam podobny efekt po zdjęciu maskownicy silnika.
Nie pochodzą z korka wlewu oleju. Początkowo ten obstawiliśmy, że to może być przyczyną, ale szybko to wykluczyliśmy.
Valsacer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 14:18   #36
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Wycieki na głowicy po 21k km

Cytat:
Napisał Valsacer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym czasie doszło ~2k km i wycieki już przypominają wodospad.
no więc nie masz się co przejmować, teraz na gwarancji wymienią uszczelke i tyle, jak koledze wyżej.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 14:27   #37
Valsacer
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Suwałki
Model: Focus MK4 ST Line
Silnik: 1.5 Ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wycieki na głowicy po 21k km

Cytat:
Napisał Woytas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krótko i na temat , głupoty w tym ASO Ci wciskają , nie ma prawa nic lecieć , parować, przeciekać czy inne bzdury
Dokładnie. Dobrze o tym wiemy. Samochód robi sporo kilometrów więc od razu wyszedłem z założenia, że ten wyciek jedynie się powiększy, a może dodatkowo w tym czasie dojdzie coś innego?
Valsacer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2020, 20:43   #38
KasmarCK
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 kombi, KA
Silnik: 1.5 EcoBlue 120 KM, 1.2
Rocznik: 2019, 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wycieki na głowicy po 21k km

Cytat:
Napisał Valsacer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie. Dobrze o tym wiemy. Samochód robi sporo kilometrów więc od razu wyszedłem z założenia, że ten wyciek jedynie się powiększy, a może dodatkowo w tym czasie dojdzie coś innego?
Kolego i już coś wiadomo, jak zakończył się ten temat ?
__________________
spieszmy się kochać cylindry bo tak szybko odchodzą...
KasmarCK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2020, 11:59   #39
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Wycieki na głowicy po 21k km

Cytat:
Napisał Valsacer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A więc tak... z nieoficjalnych informacji od znajomego z innego salonu dowiedziałem się, że małe wycieki są dopuszczalne więc trzeba jeździć dalej i obserwować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie, nie są. Jedziesz na policję i prosisz o zabranie dowodu rejestracyjnego bo cieknie olej. Potem żądasz naprawy i zwrotu kosztów przeglądu.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2020, 12:46   #40
Valsacer
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Suwałki
Model: Focus MK4 ST Line
Silnik: 1.5 Ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wycieki na głowicy po 21k km

Aktualnie wygląda to tak... na przeglądzie po 30k km, który był w zeszły czwartek dokręcono śruby bo podobno były luźne, wyczyszczono silnik i póki co jest ok. Przed przeglądem cała góra od przodu była dosłownie zalana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To to nic... kierownik działu serwisowego uparcie twierdził, że małe wycieki czy z silnika czy z amortyzatorów to nic złego, a nawet normalne bo przecież nadal to wszystko spełnia swoją funkcję... ktoś ma jeszcze jakieś pytania? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ponadto podobno centrala forda zlewa sprawę jeżeli chodzi o tego typu wycieki - mi nawet nie odpisali po krótkiej konwersacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym dowodem to nie jest zły pomysł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Valsacer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
wyciek oleju


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.