Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2017, 11:31   #1
scorpion_1982
ford::advanced
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 30-03-2016
Skąd: Nowy Sącz
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 218
Domyślnie Automatyczne Światła

Witam
Mam kilka pytań dotyczących świateł automatycznych.
Mam od miesiąca S-Max z rocznika 2007, po vinie wychodzi że są automatyczne światła, i faktycznie przełącznik również.

Na pozycji 0 światła wcale nie świecą.
w pozycji Auto - świecą gdy jest ciemno ale nie zależnie od tego czy auto odpalone czy nie..

Tzn.
mam przełącznik ustawiony na auto.
wkładam kluczyk przekręcam na pozycje zapłonu i światła się zapalają co jest głupie zwłaszcza w zimie gdy moc akumulatora jest znacznie mniejsza.

Czy u szanownych kolegów działa to tak samo czy ja mam coś nie tak ??,
Kolejna sprawa jak sobie z tym radzicie, bo włączać rano mijania by wieczorem przełączyć na automatyczne to bez sensu.. - na chwilę obecną jest ta funkcja nie potrzebna przynajmniej jak dla mnie a nawet nie pomocna..


Przepraszam jeśli podobny temat był poruszany przynajmniej mnie naprowadźcie co mam szukać..
Dziękuję i pozdrawiam.

scorpion_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 11:47   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Automatyczne Światła

Tak to dziala. Odnosnie drugiego pytania jest cos takiego jak swiatla skandynawskie, wtedy swieca ci sie caly czas i nei musisz nic przelaczac.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 11:55   #3
scorpion_1982
ford::advanced
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 30-03-2016
Skąd: Nowy Sącz
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 218
Domyślnie Odp: Automatyczne Światła

Nie przeszkadzało by mi to że świecą cały czas bo i tak w Polsce musimy cały czas jeździć na światłach..

Tylko że gdy przekręcam kluczyk mając w pozycji auto i włączam zapłon światła świecą od razu a nie dopiero po uruchomieniu silnika i ten fakt mnie boli, to już 20 lat temu się moduły zakładało by światła zapalały się po uruchomieniu silnika a tu są automatyczne ale świecą na zapłonie na zgaszonym silniku (Jaja).

Czy jeśli podjechał bym do kogoś by mi włączył światła skandynawskie to będą się zapalały po uruchomieniu silnika czy tak samo jak teraz ??
Co kolega proponuj
Dzięki.
scorpion_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 11:56   #4
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Automatyczne Światła

Tak samo jak teraz.. pytanie po co wlaczac zaplon bez odpalania silnika?
Ty sie golisz w aucie z rana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 11:59   #5
Truvers
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 19-09-2016
Skąd: Kraków
Model: Ford
Silnik: C-MAX
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Odp: Automatyczne Światła

Witaj

U mnie działa tak samo tzn jak uruchamiam samochód wieczorem na światłach na AUTO to świecą w chwili rozruchu. Poczytaj bo można uruchomić opcję włączania świateł do jazdy dziennej automatycznie. Wszystko jest na forum.

Na dzień dzisiejszy do sowjego cmaksa zakupiłem i zamontowałem automatyczny włącznik świateł, który podłączyłem pod włącznik. Teraz działa mi to tak, że światła mijania (zgodnie z przepisami) włączają się niezależnie od pory dnia przy przełączniku ustawionym na tryb AUTO. Nie bawiłem się w montaż świateł dziennych a mój GEM nie pozwalał na uruchomienie funkcji włączania świateł do jazdy za dnia.
Truvers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 12:01   #6
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Automatyczne Światła

Bardzo przydatna funkcja zwłaszcza jeśli masz połączone ze św .dziennymi .

Wsiadasz wkładasz kluczyk odpalasz i niezależnie czy masz dzień czy noc oświetlenie się dostosowuje do warunków ( przełącza) dzienne / mijania ) , nawet jak wjedziesz do tunelu lub podczas mgły .
Jeśli uważasz że to beznadzieja to zawsze możesz sobie przełączyć w normalną pozycję
np; mijania / pozycyjne / zero ....
Bez urazy kolo..... ale może Wtedy będziesz usatysfakcjonowany bo za każdym razem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. będziesz mógł po uruchomieniu silnika kręcąc kieratem wybierać ręcznie odpowiednie światła .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 12:17   #7
scorpion_1982
ford::advanced
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 30-03-2016
Skąd: Nowy Sącz
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 218
Domyślnie Odp: Automatyczne Światła

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak samo jak teraz.. pytanie po co wlaczac zaplon bez odpalania silnika?
Ty sie golisz w aucie z rana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
Kolego bez urazy ale piszesz farmazony.

W zimie- 20C auto grzeje świece żarowe i do tego jeszcze palą się światła I zakrec rozrusznikiem jak olej gesty. Jeśli Ty wkładasz kluczyk i od razu kręcisz i auto odpala na takim mrozie a świece dobrze nawet nie załapia to gratuluję i życzę z całego serca by ten akumulator pożył jak najdłużej.

Wracając do tematu.
Panowie nie mam świateł w swoim autku do jazdy dziennej.
Eclipse interesowało by mnie coś takiego tylko że nie mam świateł do jazdy dziennej.
Z czym by się to wiazało?

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
scorpion_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 12:22   #8
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Automatyczne Światła

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Brawo specu... po co wiec pytasz?
Wiesz ile zarza sie swiece? wiesz ile pradu biora swiatla? moze najlepiej w zimie wylacz grzanie szyby przedniej albo wymien ja na zwykla bo tez prad zzera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobnie mozesz uczynic z fotelami grzanymi... wtedy bateria wytrzyma 15 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 12:28   #9
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Automatyczne Światła

W samym momencie odpalania auta światła są wyłączane i załączane ponownie dopiero gdy silnik "zaskoczy".
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 12:29   #10
scorpion_1982
ford::advanced
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 30-03-2016
Skąd: Nowy Sącz
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 218
Domyślnie Odp: Automatyczne Światła

Po wtórze się piszesz farmazony bez urazy ale kto załącza grzanie szyby przedniej przed uruchomieniem silnika,
kolejna sprawa po uruchomieniu auta odbiorniki prądu wpływają niekorzystnie na alternator nie akumulator on jedynie może być nie doładowany właściwie jeśli alternator nie wyrabia -
Cały czas pisze że chodzi o rozruch zimnego silnika.

I nie nazywaj mnie specem,nie pozwalaj sobie na taką poufałość.
Jeśli ty w tym nie widzisz problemu to jest twoja sprawa, chciałbyś coś napisać ale nie za bardzo wiesz co, wolisz się czepiać i dokuczać zamiast pomóc jak wiesz jak.

To co ja szanowny kolego robię przy włączonym zapłonie jeśli tak to można nazwać (bo to nie benzyna gdzie trzeba naładować kondesator wysokiego napięcia) to jest moja sprawa, światła automatyczne nie powinny się zapalać na zgaszonym silniku i dopytuje czy to normalne w fordach - bo mi akurat ten fakt przeszkadza i nie pozwalam sobie na światełka podczas rozruchu w zimie..

Jeśli nie masz nic mądrego do napisania to odpuść.
Dobry z ciebie człowiek tylko lubisz się czepiać !!.

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W samym momencie odpalania auta światła są wyłączane i załączane ponownie dopiero gdy silnik "zaskoczy".
Zauważyłem właśnie że tak się dzieje tylko bardziej mi zależy by one wogóle się na trybie auto na zgaszonym silniku nie zapalały, kilka takich modułów zamontowałem w swoim życiu do swoich autek, ale to były świata zwykłe moduł odpowiadał jedynie za włącznie ich po odpaleniu auta..
Jak można by to ugryźć w fordzie ?, na chwilę obecną po prostu nie włączam świateł zapalam dopiero po odpaleniu silnika.

Ostatnio edytowane przez scorpion_1982 ; 24-01-2017 o 12:36
scorpion_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.