Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2013, 08:47   #41
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

Od dłuższego czasu stosuję nieco inną metodę na zagrzanie silnika do temp. nominalnej. Odpalenie silnika i jazda bez włączonego ogrzewania (wiem, w rączki nieco zimno). Po osiągnięciu nominalnej=wskazówka w pionie (ok.6-8km), włączam ogrzewanie i od tego momentu nic się nie zmienia, żadnych falowań wskaźnika temp.

__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 10:25   #42
Athenry
ford::average
 
Avatar Athenry
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Kalenice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 81
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

Mam podobny problem ze swoim samochodem. Samochód bardzo szybko mi się nagrzewa nawet przy włącznonej klimatyzacji, ale gdy tylko zejdzie z obrotów temperatura spada do ok 70 Stopni( środkowej kreski pomiędzy 50 a 90stopni). A gdy tylko znowu wejdzie na obroty temperatura rośnie do 90 stopni. Zauważyłem ostanio że włącza mi sie wentylator od chłodnicy przy temperaturze ok. 50-70 stopni silnika. Myślicie, że to może być któryś termostat?
Athenry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 11:19   #43
proxy77
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: Brodnica
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od dłuższego czasu stosuję nieco inną metodę na zagrzanie silnika do temp. nominalnej. Odpalenie silnika i jazda bez włączonego ogrzewania (wiem, w rączki nieco zimno). Po osiągnięciu nominalnej=wskazówka w pionie (ok.6-8km), włączam ogrzewanie i od tego momentu nic się nie zmienia, żadnych falowań wskaźnika temp.
Robie tak samo. Do tego dokładając jazde na możliwie wysokim biegu można się dosyć szybko cieszyć nagrzanym silnikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżli chodzi o kolegę piszącego powyżej- unikałbym jazdy na wysokich obrotach na zimnym silniku. Jeżeli hamujesz silnikiem temperatura na niedogrznym silniku może spaść. Do pewnego sprawdzenia termostatu zachęcam do wybrubowania raz z forumGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
proxy77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 11:42   #44
Athenry
ford::average
 
Avatar Athenry
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Kalenice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 81
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

Silnik zawsze odpalam, chodzi około 3-5 min na wolnych obrotach i wtedy ruszam, dopóki silnik się nie rozgrzeje do optymalnej temperatury nie wchodzę na obroty powyżej 2000 Rpm i nie ruszam dynamicznie. Martwi mnie tylko załączający sie wentylator od chłodnicy przy ok 70 stopni.
Athenry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 14:09   #45
tomto
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

Cytat:
Napisał proxy77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robie tak samo. Do tego dokładając jazde na możliwie wysokim biegu można się dosyć szybko cieszyć nagrzanym silnikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....
Nie jestem pewien, czy jest to dobra droga ...
Podczas pracy silnika ilość energii cieplnej zależy od liczby cykli spalania w poszczególnych cylindrach, czyli prościej - od obrotów silnika - im większe tym więcej cykli pracy - spalania mieszanki i więcej energii cieplnej ...
Mam co prawda TDCi, ale jak trzymam niskie obroty, to silnik nagrzewa się znacznie wolniej niż przy obrotach wyższych ...
Zauważyłem też, że jazda ze stałą prędkością, nawet przy obrotach 2000, znacznie szybciej nagrzewa silnik niż jazda po mieście w cyklu ruszanie/zatrzymanie. Jest tak że w cyklu ruszanie/zatrzymanie silnik nagrzewa się np. po 15 min, a przy jeździe ze stałą prędkością po ok. 7-8 minutach ...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 14:33   #46
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

Cytat:
Napisał Athenry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik zawsze odpalam, chodzi około 3-5 min na wolnych obrotach i wtedy ruszam
Za dużo paliwa kolego? Chodzi te 5 min a nic się nie nagrzeje. To samo co przez te 5 min na biegu jałowym się rozgrzeje to równa się rozgrzaniu przez przejechanie koło 1 km. Lepiej odpalić i delikatnie ruszyć i jechać
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 14:39   #47
Athenry
ford::average
 
Avatar Athenry
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Kalenice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 81
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za dużo paliwa kolego? Chodzi te 5 min a nic się nie nagrzeje. To samo co przez te 5 min na biegu jałowym się rozgrzeje to równa się rozgrzaniu przez przejechanie koło 1 km. Lepiej odpalić i delikatnie ruszyć i jechać
Nie robię tego, żeby się szybciej nagrzał. Chodzi bardziej o to że wyjeżdzam nim z garażu i muszę zamknąć garaż, bramę etc. Zostawiam samochód włączony bo szkoda mi go gasić tylko po to, żeby zrobić co mam zrobić. Ostatnio zdarzyło mi się, że samochód stał dłuższą chwile na wolnych obrotach ( nie rozgrzany) i włączył się nawiew od chłodnicy, myślałem, że to jednorazowo się dzieje, ale kilka dni później stało się tak samo. Czy to może mieć jakiś związek z termostatem?
Athenry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 15:23   #48
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

Raczej z odczytem temperatury silnika z czujnika umieszczonego w głowicy silnika.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 15:27   #49
Athenry
ford::average
 
Avatar Athenry
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Kalenice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 81
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

Może to zaszkodzić w jakiś stopniu silnikowi, czy można tak jeździć?
Athenry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 17:39   #50
Maniack___1211
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-12-2010
Model: MOndeo
Silnik: TDDi 115
Rocznik: 2001
Postów: 76
Domyślnie Odp: temperatura silnika tddi

A ja powiem coś od siebie, rano jadąc 2 km , i zostawiająć autko na parkingu na ok 30 - 50 min, po tym czasie wystarczy ze zrobię jeszcze 1 km i temperatura jest na full, czyli wniosek na to ze to moze nie wina termostatów , lub wolno nagrzewajacego sie silnika, tylko moze wskaznika ( czójnika) temp. wody ze za wolno działą., bo np jadąc rano muszę przejechać ok 7 km, na obrotach ok 2 tys, aby złapał tem ok 80 *C, ale jak juz złapie 90 stopni to trzyma, ale jadąc rano i gdy przycisne to ma 90 stopni ale wystarczy ze zwolnie na swiatłach i tem. spada do 70-80 stopni.
Maniack___1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.