Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2019, 11:16   #11
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: skąd wypadła ta kostka (foto)

Cytat:
Napisał jag66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz w innym aucie je mam fabrycznie zamontowane i chcąc używać zgodnie z przepisami to nie ma przeciwmgielnych kiedy załączać.

Możesz ich używać "W warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami (ze światłami mijania lub bez nich)"
Co oznacza, że praktycznie można jeździć na nich zawsze poza słoneczną pogodą (choć tu np intensywny smog jesienno-zimowy też już jest podstawą do włączenia takiego oświetlenia.
Ja czasem tak jeżdżę: postojówki+ przeciwmgielne

slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 21:01   #12
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: skąd wypadła ta kostka (foto)

Przeciwmgielne w deszczu ???? Guzik Tobie dają a oślepiają jadących z naprzeciwka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 22:27   #13
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: skąd wypadła ta kostka (foto)

Cytat:
Napisał Ela.S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeciwmgielne w deszczu ???? Guzik Tobie dają a oślepiają jadących z naprzeciwka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie widziałem jeszcze nikogo na drodze kto miałby oślepiające przeciwmgielne.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 09:55   #14
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: skąd wypadła ta kostka (foto)

Troche zmieniłeś przepisy......powinno być
Nie w deszcz a w rzęsisty deszcz, a to duża różnica.
W mżawce, albo w padającym deszczu nie możesz jeździć na przeciwmgielnych przednich. Nie piszę o intensywnych opadach deszczu ( przepis dopuszcza używanie przeciwmgielnych przednich) a o opadach deszczu (nie można używać przeciwmgielnych przednich).
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 11:16   #15
jag66
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-10-2008
Model: Fiesta 1,4 tdci mk6
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: skąd wypadła ta kostka (foto)

Cytat:
Napisał Ela.S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W mżawce, albo w padającym deszczu nie możesz jeździć na przeciwmgielnych przednich. Nie piszę o intensywnych opadach deszczu ( przepis dopuszcza używanie przeciwmgielnych przednich) a o opadach deszczu (nie można używać przeciwmgielnych przednich).
Ja się tam nie znam ale w przepisach nie ma takiego rozróżnienia. Cytat ze strony [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
"Zgodnie z artykułem 51 ust. 1 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym kierujący pojazdem ma obowiązek używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza. W warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza spowodowanej mgłą lub opadami atmosferycznymi ma obowiązek włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie lub oba te światła jednocześnie." i drugi cytat "Używanie świateł przeciwmgłowych przednich
Kierujący pojazdem silnikowym w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi ma obowiązek włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie – albo oba te światła jednocześnie."
jag66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 12:06   #16
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: skąd wypadła ta kostka (foto)

W zeszłym roku jesienią jechałam A1 w deszczowy wieczór. Na wysokości zjazdu na Świerklany stał patrol policji i o dziwo jak się potem okazało "wklejał" mandaty i PK za własnie przeciwmgielne. A wiem o tym bo sama zapłaciłam 100 zł i 2 pk (na wstępie było 200 zł i 2PK) !!. Nie było tłumaczenia. Jak by była wieczorna ulewa, mgła lub silne opady śniegu to OK. Ale jak deszcz tylko padał a widoczność była dobra to jazda na przeciwmgielnych przednich był nie zgodny z przepisami. Jak bym do tego przez pomyłkę włączyła tylne przeciwmgielne to było by duuuzo drożej.
Więc wiem po "portfelu", że jazda na przeciwmgielnych przednich jest nie dozwolona nie tylko w słoneczny dzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
No i nie tylko ja zapłaciłam, była spora kolejka do "kasy" żeby wnieść opląty.

Ostatnio edytowane przez Ela.S ; 01-08-2019 o 12:08
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 12:23   #17
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: skąd wypadła ta kostka (foto)

Cytat:
Napisał Ela.S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i nie tylko ja zapłaciłam, była spora kolejka do "kasy" żeby wnieść opląty.
No i masz wyjaśnienie. Mi próbowano dać mandat za przejazd za estakadą z prędkością 80km/h, gdzie na dole było ograniczenie do 50km/h, więc ja "powinienem" o tym wiedzieć i dostosować prędkość, a brak powtórzenia znaku prędkości za estakadą sugeruje 50km/h. Nie przyjąłem mandatu. Finalnie nigdy do rozprawy sądowej nie doszło.

Tu też powinnaś tak zrobić, Policja ma różne sposoby na kasę, bazując często na niewiedzy kierowców nt przepisów.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 12:58   #18
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: skąd wypadła ta kostka (foto)

Akurat z tymi przeciwmgielnymi to my żle to interpretujemy, oczywiście na naszą korzyść.
Padający deszcz nie utrudnia jazdy i nie potrzebne są halogeny jako dodatkowe światło. Gdy by widoczność była mała, np mżawka plus mgła to OK. Sam deszcz nie ogranicza widoczności aż do takiego stopnia. Policja moim zdaniem ma rację.
A co powiesz gamoniom którzy jadą na 4 światłach (mijania i przeciwmgielne) w terenie zabudowanym?? W mieście gdy nie ma ograniczenia widoczności ?.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 18:24   #19
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: skąd wypadła ta kostka (foto)

Cytat:
Napisał Ela.S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat z tymi przeciwmgielnymi to my żle to interpretujemy, oczywiście na naszą korzyść.
Padający deszcz nie utrudnia jazdy i nie potrzebne są halogeny jako dodatkowe światło. Gdy by widoczność była mała, np mżawka plus mgła to OK. Sam deszcz nie ogranicza widoczności aż do takiego stopnia. Policja moim zdaniem ma rację.
Rób jak uważasz, przepisy jednak rodzaju deszczu nie definiują.
Masz to czarno na białym powyżej napisane.
Cytat:
A co powiesz gamoniom którzy jadą na 4 światłach (mijania i przeciwmgielne) w terenie zabudowanym?? W mieście gdy nie ma ograniczenia widoczności ?.
Nic, nie należy wrzucać wszystkich do jednego wora.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.