Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2011, 15:38   #1
Action_81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2011
Model: Ford Focus III
Silnik: 1.6 Tdci 115 kM
Rocznik: 2011
Postów: 49
Domyślnie Elektryczne lusterka przestały działać-który bezpiecznik ?

Witam ! Przestała mi działać elektryczne regulacja lusterek bocznych. Mozecie napisac mi ktory bezpiecznik odpowiada za nie? Otworzyłem klape z bezpiecznikami od strony pasazera ale wg obrazków nie wynika ktory jest odpowiedzialny za nie ! Z góry dziękuje za pomoc !

Action_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2011, 16:16   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Elektryczne lusterka przestały działać-który bezpiecznik ?

sprawdz od lewej w górnym rzędzie piąty 20 A

w srodkowym od lewej trzynasty i piętnasty 20A i 10 A
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2011, 18:21   #3
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: Elektryczne lusterka przestały działać-który bezpiecznik ?

Dołączę do tematu o lusterkach. Mianowicie w mojej foce 2 GHIA 1.6 tdci 2005r. nie składa się elektrycznie lusterko kierowcy. Pasażera jest ok. Regulacja ustawień pracuje poprawnie w obydwu. Jakieś pomysły?
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2011, 18:38   #4
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Elektryczne lusterka przestały działać-który bezpiecznik ?

Sprawdz te same bezpieczniki-w focusie sterowanie lusterkami jak patrzę na schematy to jak w promie kosmicznym mamy dwa oddzielne moduły od lewych i prawych drzwi które sterują składaniem poruszaniem ogrzewaniem i podświetleniem,iest jeszcze opcja że silnik odpowiedzialny za składanie padł lub powalił się moduł
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2011, 17:56   #5
Action_81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2011
Model: Ford Focus III
Silnik: 1.6 Tdci 115 kM
Rocznik: 2011
Postów: 49
Domyślnie Odp: Elektryczne lusterka przestały działać-który bezpiecznik ?

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdz od lewej w górnym rzędzie piąty 20 A

w srodkowym od lewej trzynasty i piętnasty 20A i 10 A
Witam ! Bezpieczniki które wymieniłeś sprawdziłem i wszystko ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poradzcie za co się brać w następnej kolejności poniewaz dalej nie działa zarówno lewe jak i prawe ... Czy do momentu jak ich nie naprawie moge je swobodnie przestawiac recznie czy raczej to nie zalecane?

Ostatnio edytowane przez Action_81 ; 24-08-2011 o 18:00
Action_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2011, 19:30   #6
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Elektryczne lusterka przestały działać-który bezpiecznik ?

Sprawdz dla pewności wszystkie a w dalszej kolejności-proponowałbym panel sterowania czy wszystko z nim ok.i czy dochodzi napiecie.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 19:23   #7
bgrzybek85
ford::amateur
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: wawa
Model: focus
Silnik: benzyna 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Elektryczne lusterka przestały działać-który bezpiecznik ?

witam,
jak w temacie nie działają mi elektryczne lusterka. sprawdziłem wskazane wyżej bezpieczniki. u mnie tak owych nie ma. wymieniłem sterownik. nie działa. sterownik jest z auta anglika [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. to że anglik to chyba nie ma znaczenia bo opuszczanie/podnoszenie szyb działa (tylko odwrotnie).
co moze byc przyczyna nie działających lusterek??
bgrzybek85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2015, 22:36   #8
areik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Krotoszyn
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 Duratorq TDCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 80
Domyślnie Odp: Elektryczne lusterka przestały działać-który bezpiecznik ?

Cytat:
Napisał tomfoc2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dołączę do tematu o lusterkach. Mianowicie w mojej foce 2 GHIA 1.6 tdci 2005r. nie składa się elektrycznie lusterko kierowcy. Pasażera jest ok. Regulacja ustawień pracuje poprawnie w obydwu. Jakieś pomysły?
Mam taki sam problem jak ty też nie wiem od czego zacząć szukać od kierowcy się nie składa a od pasażera tak . A reszta działa poprawnie sterowanie i ogrzewanie. Co ciekawe od pasażera jak ręką zamykam to jest opór a od kierowcy nie ma luz jak by nic nie trzymało go tylko auto co kupiłem miało bok przerysowany od kierowcy i podejrzewam ,że po prostu było lusterko uszkodzone też dlatego nie działa chyba. Musiał bym je rozebrać ale nie wiem nawet jak się do tego zabrać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
areik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2015, 21:52   #9
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: Elektryczne lusterka przestały działać-który bezpiecznik ?

Cytat:
Napisał areik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam taki sam problem jak ty też nie wiem od czego zacząć szukać od kierowcy się nie składa a od pasażera tak . A reszta działa poprawnie sterowanie i ogrzewanie. Co ciekawe od pasażera jak ręką zamykam to jest opór a od kierowcy nie ma luz jak by nic nie trzymało go tylko auto co kupiłem miało bok przerysowany od kierowcy i podejrzewam ,że po prostu było lusterko uszkodzone też dlatego nie działa chyba. Musiał bym je rozebrać ale nie wiem nawet jak się do tego zabrać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim po rozebraniu okazało się,że było wymieniane i jest nie składane(elektrycznie regulowane i grzane ale bez składania),ponieważ brak silniczka. Temat odpuściłem ponieważ i tak nie używam składania. Lusterko demontuje się dość prosto: lustro odchylasz maksymalnie w stronę kabiny,po zewnętrznej stronie zrobi się luka,i w nią wkładasz cztery palce i do siebie pociągasz całe lustro,jest na zatrzasku. Odpinasz złącza i dalej będziesz widział co i jak. Pozdrawiam
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2015, 22:11   #10
areik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Krotoszyn
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 Duratorq TDCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 80
Domyślnie Odp: Elektryczne lusterka przestały działać-który bezpiecznik ?

Cytat:
Napisał tomfoc2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim po rozebraniu okazało się,że było wymieniane i jest nie składane(elektrycznie regulowane i grzane ale bez składania),ponieważ brak silniczka. Temat odpuściłem ponieważ i tak nie używam składania. Lusterko demontuje się dość prosto: lustro odchylasz maksymalnie w stronę kabiny,po zewnętrznej stronie zrobi się luka,i w nią wkładasz cztery palce i do siebie pociągasz całe lustro,jest na zatrzasku. Odpinasz złącza i dalej będziesz widział co i jak. Pozdrawiam
Jutro jak będę miał chwilę czasu to zrobię jak mówisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzieki ,że opisałeś jak to wykonać bo z moim szczęściem bym coś popsuł hehe. Pewnie też mnie czeka taka sama niespodzianka jak Ciebie a trójkąt na którym jest lusterko z zewnątrz to jest pęknięty wiec musiał lusterko też uderzyć koszt lusterka to 100zł widziałem na allegro kompletne z silniczkiem do zamykania + sterowanie i ogrzewanie.
Pozdrawiam .
areik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.